Nifredil

Masz pomysł na dodatkowe funkcjonalności do Imperium? Chcesz zaproponować jakąś zmianę w istniejącym module? Napisz koniecznie!

Moderator: Aniołowie

ODPOWIEDZ
Strażnik
Strażnik
 

Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 12:47
ID: 0
Rasa: Cz³owiek

Nifredil

Post autor: Strażnik »

Hej.
Mam taka propozycje, aby zmienić czas dojrzewania i owocowania nifredilu.
Obecnie rości on 18 dni, jest to zbyt długo. Można było by zmniejszyć ten czas do 10. Przyśpieszyło by to rozwój druida warzącego, a tym samym dało by dostęp do silniejszych elków.
Obecnie mam ponad 3k energii które czeka na właśnie to zioła.
Zmiana taka mogła by pozytywnie wpłynąć na grę, ponieważ obecnie gracz bez klanu/znajomości ma bardzo ciężko, w grę graja starsi gracze którzy zazwyczaj są w klanie. Jeżeliby wprowadzić ową zmianę może szybciej by inni gracze którzy mają dostęp do owych ziół by je sprzedawali, gdyż było by ich więcej na rynku.
Xsani, Kurzy Faraon
 

Posty: 19
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:36
ID: 998
Rasa: Cz³owiek

Re: Nifredil

Post autor: Xsani, Kurzy Faraon »

Z mojej perspektywy wygląda to trochę inaczej. Fakt nifre dojrzewa dość długo, bo 16 dni na zioła i 17 na nasiona, ale nie jest to jakaś bardzo wygórowana ilość czasu. Gdy już uda się zdobyć nasionko w przeciągu miesiąca można ustawić się z polem tak by nie było większych problemów z tym ziołem do końca ery. Jeżeli będziemy cały czas myśleć tylko o upraszczaniu gry, stanie się ona po prostu zbyt nudna i nie będzie wymagała od nas nawet najmniejszego wysiłku w planowaniu naszej pracy (takie jest moje zdanie ;f). Faktem jest, że nie ma na rynku zbyt dużo nifre, ale nie jest to do końca tak, że zmieni się to gdy skrócimy czas dojrzewania zioła. Problemem jest, to (i w sumie zawsze było), że gildia, której już uda się zdobycie nasionka chce (najczęściej) wyciągnąć z niego jak największe korzyści i dać większe szanse swoim walczącym na wygranie ery (co w sumie też jest naturalnym zabiegiem xF). Osobiście nie widzę sensu w przyśpieszaniu druida warzącego. W tej erze zdobyłam swoje nifre baaaaaaaardzo późno. Jeżeli prowadzisz swoją postać na szkółce, to nie potrzebujesz tak szybko nifre (bo doszkolenie 50 statów więcej by przeskoczyć czyste i płynną to wcale nie jest ogromny problem). Zauważ też ile jest osób chętnych na wężowe elki. Nie każdy może sobie szybko pozwolić na farmienie serc, pustek i innych reagów. Jeżeli wszyscy będą mogli przerabiać elki za nifre, to mało kto będzie chciał podejmować się właśnie wężowych (od razu uciszam argument... ja właśnie na wężowych wbiłam swoje 2500 inty (a byłam chyba 2-3 druidem warzącym który dobił do nifre), więc wcale nie spowalnia to aż tak rozwoju postaci). Inna sprawa jest taka, że mimo wszystko imperium jest grą, która powinna propagować zawieranie relacji pomiędzy innymi graczami (czy są w Twojej gildii, czy jej nie mają, a nawet czy są "wrogami"). Jeżeli będziesz pisał do ludzi, starał się wchodzić z nimi w układy, ogarniał kontakty i raz na jakiś czas "poświęcisz" trochę eny na zrobienie czegoś gorszego, nie powinieneś mieć większego problemu z wydawaniem swojej energii (chyba, że ją zbierasz z premedytacją, bo masz mieć zbiór ziół w najbliższych dniach, ale to jest co innego). Jeżeli jesteś osobą, która nie potrafi tego robić i tego nie lubi, to powinieneś się zastanowić czy jest to gra dla Ciebie (w końcu jest tyle fajnych single playerów ^^ (przy okazji mam nadzieje, że nie zrozumiesz mnie źle ;f)). Jako taki mini dowód, że się da.... W tej erze współpracuje z ludźmi z którymi nie pracowałam za "dawnych czasów impa" są praktycznie moimi nowymi "kontaktami", w mojej gildii niewiele graczy jest, aktywnych i jakoś daje sobie radę. Tak szczerze gdyby nie fakt, że wiem, że są ludzie, którzy mogliby potrzebować mojego wsparcia, prawdopodobnie już dawno przestałabym grać (mimo, że praktycznie codziennie narzekam, że tego nie mam, tamtego nie mam, nifre rośnie za długo blablabla, taka moja natura xd).
Co do starszych graczy w gildiach... Wiem, że jest wielu takich, którzy mogliby pomóc nowym graczom. Każdy ma pewnie swoje powody dla których jeszcze tu jest, ale pewnie byłoby każdemu na rękę gdyby młodsi stażem gracze zostawali z nami na dłużej, nie ważne czy jest się w tej samej gildii czy nie. Nawet jeżeli nie to pomoc druida przyda się raczej każdemu walczącemu (oni są w stanie wypić każdą ilość elków >__<), więc nie powinno być większym problemem dogadanie się o ewentualne zioła/reagenty, które mógłbyś przygarnąć w zamian za swoje usługi. Nie wiem też jak inni druidzi, ale jeżeli do mnie napiszesz i będę akurat w stanie Ci pomóc to na pewno to zrobię i na pewno uda nam się jakoś dogadać.
DLATEGO... jestem całkowicie przeciwko skracaniu o tak dużą ilość dni wzrotu nifre (jak dla mnie mogłoby to być max 2-3 dni mniej, a i tak wydaje mi się to niepotrzebne). Tak samo jestem przeciwko ułatwianiu "samotnikom" gry, bo raczej nie o to powinno tu chodzić. Chyba, że faktycznie chcecie zrobić z impa single player, ale wtedy to istnienie tego wszystkiego raczej straci jakikolwiek sens ;f)
Toboe, Irbis Mroku
Archanioł
 

Posty: 350
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 166
Rasa: Człowiek
Profesja: Rzemieślnik

Re: Nifredil

Post autor: Toboe, Irbis Mroku »

Marvin, z tego co pamiętam byłeś jednym z najbogatszych graczy, jako niezależny druid stać Cię było na kupno nasion nifre, nie miałeś innych wydatków. Mam nawet zapisanego posła z 30 maja jak odmawiasz kupna nasionka nifredilu za kwotę, za którą było Cię stać. Uznałeś wtedy jednak, że nie jest warte podanej ceny. Albo ma się gildię i współgildijni pomogą, albo sprzedaje się elki i stać na nasionko. Cały urok nifredilu polega na tym, że wymusza myślenie o lepszych metodach siania, planowaniu wydatków czy zysków z krzaczków. Standardowo po miesiącu ma się dość ziół na siebie z nasionka. Jak ma się dobrą strategię to i po 2 tygodniach można mieć już nifre na warzenie/przemiany.
Strażnik
Strażnik
 

Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 12:47
ID: 0
Rasa: Cz³owiek

Re: Nifredil

Post autor: Strażnik »

Toboe, cena która w tedy proponowałeś sięgała polowy mojego majątku... Myślę, że w tedy rzadko kto by się zgodził na tak masakryczną cenę :)
A jeżeli chodzi o współpracę z graczami, pytam się po kilka razy, bardzo często słyszę odpowiedź, że reagi i zioła są dla gildii...
Xsani, Kurzy Faraon
 

Posty: 19
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:36
ID: 998
Rasa: Cz³owiek

Re: Nifredil

Post autor: Xsani, Kurzy Faraon »

W takim razie nie mam pojęcia jak to robisz i kogo pytasz xd Do mnie ludzie (bardzo często są to tacy z którymi nie miałam wcześniej nic wspólnego) sami zgłaszają się by przerobić im reagi i zazwyczaj mam za dużo chętnych i za mało eny xd

Co do cen nifre... Nie wiem jaką kwote Ci zaoferowali, ale np. za głupie zioła nifre 2 ery płaciło się na początku po 3-5 kryształków za sztukę, a nasionko nie było warte mniej niż 10kk (jeżeli w ogóle ktokolwiek zgodził się je sprzedać).
ODPOWIEDZ