Funkcjonalności i kosmetyka

Masz pomysł na dodatkowe funkcjonalności do Imperium? Chcesz zaproponować jakąś zmianę w istniejącym module? Napisz koniecznie!

Moderator: Aniołowie

ODPOWIEDZ
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Funkcjonalności i kosmetyka

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Chciałbym abyście tutaj zgłaszali swoje propozycje modyfikacji poprawiających funkcjonalność i w pewnym stopniu także kosmetykę gry.

W pierwszej kolejności chciałbym napisać propozycję zmiany działania banku. Padło pytanie - czemu depozyty nie mogą wpłacać całej kwoty z ręki.
W sumie myślę że mogły by - ale ograniczył bym wysokość jednorazowego depozytu zależnie od poziomu,czyli:
- 5 depozytów dziennie
- kwota depozytu max = poziom*poziom*500

To da kwoty depozytów:
1lvl - 500
5lvl - 12500
10lvl - 50000
100lvl - 5000000

Co wy na to?
E M P I R E W I L L R I S E !...
Katla, Oko Kota
 

Posty: 198
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:56
ID: 4989
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Złodziej

Re: Funkcjonalności i kosmetyka

Post autor: Katla, Oko Kota »

Ja na mniejszym poziomie niż setny, chodząc po Piramidzie, wyciągałam tyle forsy, że zostawałaby mi kupa kasy na ręku przy Twojej propozycji. Skoro ograniczamy wysokość jednorazowej wpłaty, to może znieśmy całkiem ograniczenie ilości depozytów, albo zwiększmy ich ilość na dobę.
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Funkcjonalności i kosmetyka

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

5kk na raz - 5x w ciągu dnia to 25kk

Pewna jesteś że to mało?
E M P I R E W I L L R I S E !...
Elmek, Patron Samobójców
 

Posty: 90
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:55
ID: 63
Rasa: Cz³owiek

Re: Funkcjonalności i kosmetyka

Post autor: Elmek, Patron Samobójców »

Org tak 25kk to niewiele. W późniejszym etapie gry wykucie jednego uzbra kosztuje nawet 900k, a obrót złotem na poziomie 25kk zdarza się często i gęsto tym bardziej dla osób prowadzących sklepy i sprzedających uzbrojenie nawet za 5-6kk za sztukę, a niestety trzymanie dużej gotówki w sklepie, może skończyć się bardzo tragicznie jak złodziej przebije się przez sejf =="

Aha i mam małą propozycję kosmetyczną dotyczącą sklepów, a mianowicie listy zwojów. Da może radę zrobić podział taki jak jest w spisie zwojów. W sklepie chcąc wystawić zwój, w pewnym momencie robi się takie syf, że ciężko się połapać.
Remikus
 

Posty: 9
Rejestracja: 19 mar 2017, o 14:39
ID: 416
Rasa: Cz³owiek

Re: Funkcjonalności i kosmetyka

Post autor: Remikus »

Co do depozytów... Wystarczyłoby połączyć obecną opcje -75% (jeśli dobrze pamiętam) złota z ręki na depozyt, z propozycją pełnych depozytów Orga.
Czyli masz 1 lvl i 1k złota na ręce
Dokonujesz depozytu (powyżej ograniczenia) wpłacasz 750 złota, zostaje Ci 250
Ponownie dokonujesz depozytu (poniżej wartości poziom^2*500) wpłacasz 250 złota
Stan na ręce - 0

Można przy tym dodać jakiegoś klimatycznego smaczku komunikatem w stylu: Bankier popatrzył na Ciebie podejrzliwym wzrokiem, nie będąc pewnym źródła Twojego złota postanowił przyjąć tylko trzy części z czterech.
Dragnar Firestorm
 

Posty: 116
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 104
Rasa: Cz³owiek

Re: Funkcjonalności i kosmetyka

Post autor: Dragnar Firestorm »

Jeżeli chodzi o bank to myślę że nie ma co specjalnie utrudniać i kombinować. Obecny system jest dobry, daje szanse złodziejom i graczom nastawionym na PvP. 5 wpłat to i tak dużo, kiedyś były chyba tylko 3. Ewentualnie można zwiększyć limit dla osób prowadzących sklepy, oni mogliby skorzystać z limitu np. 10 wpłat.
Można też uzależnić ilość wpłat od poziomu postaci, powiedzmy 4 wpłaty na 1 poziomie i 1 wpłata co 25-50 poziomów. Ale to tak na siłę wymyślone jakby ktoś potrzebował pomysłu.
Aki, Kowal Z Asgardu
 

Posty: 73
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:49
ID: 1952
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Rzemieślnik

Re: Funkcjonalności i kosmetyka

Post autor: Aki, Kowal Z Asgardu »

Czy istnieje jakiś ważny powód, dla którego do Chatki nie mają wstępu nieżywi?
W pewnych sytuacjach czyni ją to praktycznie niedostępną.
Zenwar Golden
 

Posty: 7
Rejestracja: 6 maja 2017, o 11:45
ID: 637
Rasa: Cz³owiek

Re: Funkcjonalności i kosmetyka

Post autor: Zenwar Golden »

A co wy na to by np biblioteka czy w trakcie eventu z targowiskiem skupowała nieużywane zwoje po beznadziejnie niskich cenach np: 3 czy 5 złota za punkt charyzmy/inta po 1 zlikwidowałoby nadmiar zwojów, po 2 łatwiej by było ustalić cenę minimalna za zwój po 3 niektórzy mogliby traktować wtedy zwoje jako papiery wartościowe i magazynować je jako alternatywę dla złota i w odpowiednim momencie wymienić na złoto
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Funkcjonalności i kosmetyka

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Jest to jakiś pomysł. Sam też miałem jakieś propozycje co do wykorzystania zbędnych zwojów ale to jeszcze do przemyślenia...
E M P I R E W I L L R I S E !...
Quarion Vel Anvar
 

Posty: 15
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 100
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Paladyn

Re: Funkcjonalności i kosmetyka

Post autor: Quarion Vel Anvar »

Możecie mnie wyśmiać ale ja jestem za tym żeby nie było powtarzania się wygranej w loterii dla tego samego gracza na miesiąc. Niech każdy ( albo choć większość ) " łyknie " trochę wygranej.
ODPOWIEDZ