Jarmark - towary specjalne

Masz pomysł na dodatkowe funkcjonalności do Imperium? Chcesz zaproponować jakąś zmianę w istniejącym module? Napisz koniecznie!

Moderator: Aniołowie

ODPOWIEDZ
Strażnik
Strażnik
 

Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 12:47
ID: 0
Rasa: Cz³owiek

Jarmark - towary specjalne

Post autor: Strażnik »

Towary specjalne na jarmarku, pojawiające się w ilości dążącej do nieskończoności, dostępne za złoto...
Nie są już tak specjalne...

Ale co by było, gdyby wprowadzić mała loterię i reglamentację towaru?

Zacznę może od reglamentacji, złe słowo... Ograniczenia dostępności:
Ilość towaru specjalnego w ograniczonej ilości, dla artefaktów: maksymalnie 2 w rzucie. Dla mikstur: maksymalnie 10?
Maksymalnie, gdyż ilość byłaby losowana ze znacznym prawdopodobieństwem trafienia w ... 0!
Czyli powiedzmy 80%= 0, 15%= 1, 5%= 2
Wyścig po towar jak przy placu zaginionych (o czym później.)
Jest jeden pierścień? Super. Idziesz po złoto, wracasz, pierścienia nie ma! Cóż za zawód... Cóż za szczęście dla tego, komu udało się zakupić przed wszystkimi!

Losowość:
Powiedzmy, że uwzględnione będą artefakty, mikstury i inne 'przedmioty' / stwory z kryształowego pałacu.
Losowanie dwoch z takich przedmiotów, potem losowanie ich ilości... Tak, czesto będzie BRAK specjalnego towaru.
Dlatego są specjalne...
Cena - stała cena w złocie pewnie nie jest najlepszym pomysłem. Może widełki, od minimalnej do maksymalnej, rosnące wraz z upływem czasu?

Jarmark jak plac zaginionych...
Wyobraźcie sobie, że wchodzicie na jarmark...
Widzicie mnóstwo straganów,
Macie czas na przejście... (Energia?)
Towary (nie tylko specjalne) są tam porozsiewane po różnych stanowiskach, w ograniczonych ilościach... Tu cztery zbroje, tam walizka stu mikstur, tam ostatni miecz...
Z tyłu przeszedł złodziej...
Wyprzedził Was ktoś z innej Gildii...


Emocje?
Strażnik
Strażnik
 

Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 12:47
ID: 0
Rasa: Cz³owiek

Re: Jarmark - towary specjalne

Post autor: Strażnik »

IMO elki i uzbro mogą zostać na takich samych zasadach, o ile nie zostana jakoś wzmocnione. Nie zdarzyła mi się jeszcze sytuacja, żeby coś z jarmarku było lepsze/tańsze od towarów dostępnych na targowisku.
Artefakty to innna sprawa, taki pierścień wojownika mógłby być spokojnie z 10 razy droższy.
Zenwar Golden
 

Posty: 7
Rejestracja: 6 maja 2017, o 11:45
ID: 637
Rasa: Cz³owiek

Re: Jarmark - towary specjalne

Post autor: Zenwar Golden »

eliksiry powinny zostać jak są ponieważ:
1. na rynku są eliksiry tylko które przywracają dużo życia (tak z 2-5 tyle co mam maks) i nie chce wydawać wszystkich oszczędności na coś co nawet nie skorzystam w pełni wiec od czasu do czasu kupie sobie z 100-1000 miksturek na targowisku (co wyjdzie taniej i dla mnie bardziej optymalnie) oczywiście jak nie ma odpowiedniego jarmarku to na rynku muszę kupić
2. jest za mało graczy w imperium by zaspokoić popyt jakikolwiek ile mamy z 2 rzemieślników od broni i nie wiem z 4-6 od pancerzy fakt ze te z uzbrojenie z jarmarku jest w większości nijakie w stosunku do ceny i tego co na rynku ale kilka perełek jest
3. towar specjale mówisz miedzy innymi o pierścieniu zanim taka kwotę uzbieram to do tego czasu kupie perzy sprzęt przy awansuje i wezmę pierścień w nagrodę za misje w ruinach. tak a także specjalnych no może miksturka od wskrzeszeń jest trochę za tania, ale w poprzednie erze może z 5 razy skorzystałem, a tak można wędki kupić czy całkiem porządny topór drwalski.(poza tym co za handlarz jedzie na jarmark z 1 czy dwoma sztukami biżuterii)
4. ewentualnie mona by dodać dział z surowcami (ryby/drewno/kamienie/zioło itd) tylko ceny mogą być problemem
5. czy nawet ze zwojami mamy przecież tyle zwojów ze jakie się trafią można losować
Xuthol, Odwieczny
 

Posty: 21
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:24
ID: 493
Rasa: Człowiek
Profesja: Wojownik

Re: Jarmark - towary specjalne

Post autor: Xuthol, Odwieczny »

1. na rynku są eliksiry
Hahaha. Jakie eliksiry na jakim rynku? Rynku w tej grze nie ma, prawie cały towar idzie bezpośrednio do gildii i znaleźć jakiekolwiek oferty sprzedaży eliksirów to największy możliwy cud. Tak samo zresztą z uzbrojeniem.
Czasami dobry rzut na jarmarku to jedyna możliwość żeby zaopatrzyć się w eliksiry.
ODPOWIEDZ