Czary defensywne, paladyn.

Zanim zadasz jakiekolwiek pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki i sprawdź, czy ktoś nie poruszył tematu wcześniej. Pozwoli to zachować ład i ułatwi szukanie innym.

Moderator: Aniołowie

ODPOWIEDZ
Celeadoc
 

Posty: 27
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:56
ID: 5444
Rasa: Cz³owiek

Czary defensywne, paladyn.

Post autor: Celeadoc »

Witam. Z tego co szybko przeczytałem, postacie magiczne posiadają 'Wymuszone rzucanie', jak sprawa ma się u paladynów? Jest możliwość ustawienia sensownej taktyki, by zawsze na początku rzucać czar defensywny jeden raz? Póki co korzystam z 'moja mana = 100%' jednak jak jestem offline, a zostanę zaatakowany więcej niż raz w ciągu resetu - postać czaru nie rzuci. Jak jestem w lokacji i expię.. musiałbym co walkę odnawiać manę lub zmieniać taktykę, gdy mana będzie spadać. Całą pierwszą turę też bez sensu rzucać czar.. Ma ktoś jakieś pomysły?
Xuthol, Odwieczny
 

Posty: 21
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:24
ID: 493
Rasa: Człowiek
Profesja: Wojownik

Re: Czary defensywne, paladyn.

Post autor: Xuthol, Odwieczny »

Podpisuję się pod pytaniem ;-D
Strażnik
Strażnik
 

Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 12:47
ID: 0
Rasa: Cz³owiek

Re: Czary defensywne, paladyn.

Post autor: Strażnik »

Równiez podpisuje sie pod propozycja a dodatkowo fajnie gdyby pojawily sie nowe czary defensywne i ofensywne :)
Wirginix, Anielski Wieszcz
 

Posty: 210
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:51
ID: 163
Rasa: Wampir
Profesja: Barbarzyńca

Re: Czary defensywne, paladyn.

Post autor: Wirginix, Anielski Wieszcz »

Tak dla przypomnienia:
"Pozostałe cechy:
•Możliwość korzystania z magii (w ograniczonym zakresie).
•Mozliwość wzmacniania ciosów bronią białą przy pomocy magii.
•Przymus posiadania dodatniego statusu, pod groźbą utraty zdolności."

Obecne możliwości Paladyna w stosunku do innych profesji i tak są wielkie, a wy chcecie go jeszcze koksować xD I tutaj mowa o jego czarach. Paladyn to głównie postać walcząca, a nie magiczna.
Veart Iraeth
 

Posty: 52
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:44
ID: 1454
Rasa: Człowiek
Profesja: Rzemieślnik

Re: Czary defensywne, paladyn.

Post autor: Veart Iraeth »

W poprzedniej erze grałem paladynem. Na to samo pytanie postawione ex- Arche otrzymałem mniej więcej taką odpowiedź:
"Matematyka. Trzeba liczyć procent many i aktualizować taktykę, chcieć to móc."

W zamkniętych lokacjach to faktycznie problem. A że jakoś nie wyobrażam sobie liczenia many, zmiany ustawień taktyki po każdej walce i czerpania przyjemności z gry, więc czary defensywne działały tylko na pierwszym napotkanym potworze.
''Gadać mi się nie chce, bo o czym tu gadać?
Gdyby sito podstawić, żeby sensu nałapać,
mikrogrudki nie uświadczysz, przelatuje bla, bla, bla, bla...''
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Czary defensywne, paladyn.

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

gdzieś już to było poruszane, aby wprowadzić w taktyce warunek umożliwiający wykonanie danej akcji tylko 1 raz - możliwe że się tym zajmiemy, ale raczej dopiero na kolejną erę
E M P I R E W I L L R I S E !...
Celeadoc
 

Posty: 27
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:56
ID: 5444
Rasa: Cz³owiek

Re: Czary defensywne, paladyn.

Post autor: Celeadoc »

Koksować? Chodzi tylko o to, by móc ustawić poprawną taktykę. Nie można zrobić czegoś w stylu 'wymuszania', jednak sprawdzałoby to pr pvp/pvm?
Wirginix, Anielski Wieszcz
 

Posty: 210
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:51
ID: 163
Rasa: Wampir
Profesja: Barbarzyńca

Re: Czary defensywne, paladyn.

Post autor: Wirginix, Anielski Wieszcz »

Powtórze jeszcze raz paladyn to głównie postać walcząca, a nie magiczna.
Przywilej do rzucania czarów przed walką mają postacie w pełni magiczne - czarodziej, kapłan, druid.
Można ustawić taktykę wystarczy dodać dobrze warunki tak aby czar był rzucany w odpowiednim momencie wystarczy poświęcić czas i obserwacje/wyliczenia przełożyć na taktykę.
No i ogólnie wejść głębiej w opcje jakie można ustawić w zwykłej taktyce.
Celeadoc
 

Posty: 27
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:56
ID: 5444
Rasa: Cz³owiek

Re: Czary defensywne, paladyn.

Post autor: Celeadoc »

Postać walcząca, owszem. Wytłumacz mi jednak po co w ogóle system taktyki skoro nie można jej ustawić tak by była poprawna. Nie wyskakuj mi tu proszę z wyliczaniem. Obliczysz ile razy zostaniesz zaatakowany w ciągu resetu? To nie jest czynnik, który można sobie oszacować i będzie się zawsze zgadzał. Tutaj czynnikiem jest inny człowiek. Możesz zostać zaatakowany raz, dwa, pięćdziesiąt, różnie. Jeżeli chciałbym się zabezpieczyć przed każdą możliwością to zabrakłoby slotów na taktyki, a mnie pomysłów lub czasu na liczenie %tów many. Najłatwiej byłoby ustawić czar w 1 turze, owszem, ale ile ruchów będzie w niej oprócz czaru? Ile będę w przysłowiowe plecy? Poza tym, ustawiając taktykę, postać korzysta z tej jednej wybranej.. nie kilku jeżeli jedna nie spełnia określonych wymagań.
A przy okazji, paladyna wziąłem tylko by 'testować' grę w tej 'erze'. Nie była to nigdy moja główna postać i zapewne nie będzie. Chciałbym tylko, żeby wszystko działało 'sprawnie'. Aktualnie sytuacja za bardzo mnie nie trapi.. Inteligencja: 21.000 Mana: 73/73 Tutaj za dużo kombinować nie trzeba.
Wirginix, Anielski Wieszcz
 

Posty: 210
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:51
ID: 163
Rasa: Wampir
Profesja: Barbarzyńca

Re: Czary defensywne, paladyn.

Post autor: Wirginix, Anielski Wieszcz »

Wszystko można wystarczy tylko chcieć. Zoptymalizowanie taktyki owszem wymaga czasu, ale chyba o to w tej grze też chodzi. Przy obecnych możliwościach taktyki jest się wstanie rzucić kilka różnych czarów w jednej turze tak samo jak i zaatakować toporem/sztyletem/maczugą/itp.

Dla Ciebie widze taktyka jest nie poprawna, bo nie możesz rzucić czaru na początku rundy...
I tak wiele razy miałem taktykę tak optymalną, że atakowało mnie kilka osób i jakoś na tym nie cierpiałem. Więc jakoś nie bardzo trafia do mnie argument ilości ataków na reset.

Tyle PR w plecy ile czar zabiera. A PR w turze tyle ile jesteś wstanie wykonać minus PR pochłonięte przez czar.
ODPOWIEDZ