Czary defensywne, paladyn.

Zanim zadasz jakiekolwiek pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki i sprawdź, czy ktoś nie poruszył tematu wcześniej. Pozwoli to zachować ład i ułatwi szukanie innym.

Moderator: Aniołowie

ODPOWIEDZ
Titanium, The Sin
Bóg
 

Posty: 200
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 51
Rasa: Cz³owiek

Re: Czary defensywne, paladyn.

Post autor: Titanium, The Sin »

Normalnie, dwa walczące ze sobą lobby.

Na chwilę obecną jeszcze żadne zmiany nie zostały wprowadzone (z tego, co mi wiadomo), sprawa jest więc nadal otwarta. Na pewno nie będziemy podejmować działań, które zakłócą balans jeszcze bardziej. Plus wyciągniemy wnioski też po trwającej Erze Testowej.

Dyskusja na temat balansu postaci, czy czarów paladyna (czy innych postaci), nadal nie została zakończona.

Kończąc zaś wątek PS - czyny, nie słowa.
World needs a professional, not a hero.
Strażnik
Strażnik
 

Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 12:47
ID: 0
Rasa: Cz³owiek

Re: Czary defensywne, paladyn.

Post autor: Strażnik »

Z całym szacunkiem i sympatią Panowie, ale głosicie w tym przedmiocie sporego kalibru herezje. Sugerowane przez Was ograniczenie ma swój udział wyłącznie w przypadku jeśli dana lokacja blokuje dostęp do modyfikacji taktyki walki, co ma miejsce chyba wyłącznie w Północnej Baszcie (ewentualnie Wzgórzu Ofiarnym, do którego nie było dane mi wejść). W pozostałym zakresie lokacji, przy zabawie z procentem many byłem w stanie z niemal 90% skutecznością rzucić paladynem czar obronny wyłącznie w pierwszej akcji walki (robiłem to wyłącznie w walkach, w których zależało mi na PR i możliwie jak najwcześniejszym wejściu w ofensywe). Kosztowało mnie to nieco więcej czasu, niemniej przy kalkulatorze w EXCELu nie było najmniejszego problemu ze zmianą parametrów przed daną walką.
Alex, wiesz, ja też wiele rzeczy jestem zrobić na botach, albo poświęcając na grę 90% życia. Ale tu jednak nie o to chodzi.
Nieskromnie pragnę również zaznaczyć, że paladynem sukcesy osiągali wyłącznie gracze, którzy wcześniej robili to równie dobrze innymi profesjami i z graniczącą pewnością zakładam, że i tak plasowaliby się w TOP10 ery jako zwykli wojownicy czy czarodzieje.
Jeśli konkurencją są inni dobrzy gracze, no to kurde nic dziwnego.
Zgadzam się, że odpowiednio poprowadzony paladyn ma na początku przewagę, jednak później traci sporo w stosunku do reszty. Porównałbym to do wyścigu kolarskiego, gdzie paladyni odrywają się od peletonu po starcie, a później najpierw zostają przez niego dogonieni, a później w przeważającej części zepchnięci gdzieś w połowę stawki. Sukces z uciekających osiągają wyłącznie Ci, którzy mają odpowiednie zaplecze i chłodną głowę.
Odpowiednio prowadzony paladyn ma względem np złodzieja ogromną przewagę w perspektywie krańcowej przy tym samym zapleczu.
Nigdy też (do chwili obecnej) nie było formuły otwartych beta-testów, które są najlepszym i chyba jedynym sposobem na sprawdzanie złożonych zależności i balansu poszczególnych jej elementów.
Ekhm... jedynymi sposobami na sprawdzenie złożonych zależności i balans z prawdziwego zdarzenia są testy automatyczne i statystyczna analiza wyników "gry" botów, alby sprawdzić, czy jakaś klasa nie ma przypadkiem przewagi nad innymi, albo oszacowanie możliwości poszczególnych konstrukcji postaci z użyciem teorii gier i przynajmniej klasycznej analizy matematycznej.
Nek
 

Posty: 80
Rejestracja: 18 cze 2019, o 12:28
ID: 2132
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Rzemieślnik

Re: Czary defensywne, paladyn.

Post autor: Nek »

Nie chce zakładać nowego tematu ten chyba będzie pasował.
Jak grałem na testach paladynem on nie mógł rzuci czaru ochronnego przed walka inne klasy magiczne mogą rzuci czar ochrony przed walką.
Paladyn jest chyba trochę poszkodowany w tej sprawie. Nie można by było mu dodać w taktyce takiej opcji jak pozostałym klasom magicznym. Nie gram teraz Paladyna jak ma taką opcje to nie aktualne.
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Czary defensywne, paladyn.

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Temat był poruszany wiele razy ;)
Paladyn miałby zbyt duży profit i ułatwienie gdyby mógł rzucać przed walką. Profesje czarujące nie mają takiej siły uzbrojenia ochronnego, więc czary pozwalają im przetrwać serię ciosów na początku walki.
Paladynem można obecnie łatwo ustawić rzucenie czaru w 1 turze walki tylko raz na walkę ;)
E M P I R E W I L L R I S E !...
Sepe Wspaniały
 

Posty: 46
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:42
ID: 1385
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Druid

Re: Czary defensywne, paladyn.

Post autor: Sepe Wspaniały »

Żeby mieć potwornie przekokszonego paladyna aktualnie wystarczy grać druidem xD
Nek
 

Posty: 80
Rejestracja: 18 cze 2019, o 12:28
ID: 2132
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Rzemieślnik

Re: Czary defensywne, paladyn.

Post autor: Nek »

Ja ma teraz na wojowniku wogulu na 27 lv takie
Ograniczenie łącznie: -28%
Jak Paladyn ma podobne ograniczenie , a bezpiecznie to chyba do 5% .To pewnie często mu się nie udaje użyć czaru ochronnego podczas walki.
I jego czary ochronne są bez użyteczne .
Chyba że Paladyn ma na innej zasadzie rzucanie czarów ochronnych i go zbroja nie krepuje.

Dobrze myślę czy się mylę
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Czary defensywne, paladyn.

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

No nikt nie nosi takich ograniczeń % jak Wogule :P
E M P I R E W I L L R I S E !...
ODPOWIEDZ