Dwie postacie na jednym koncie

Zanim zadasz jakiekolwiek pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki i sprawdź, czy ktoś nie poruszył tematu wcześniej. Pozwoli to zachować ład i ułatwi szukanie innym.

Moderator: Aniołowie

ODPOWIEDZ
Strażnik
Strażnik
 

Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 12:47
ID: 0
Rasa: Cz³owiek

Dwie postacie na jednym koncie

Post autor: Strażnik »

Witam!

Pytanie skierowane głównie do doświadczonych graczy aczkolwiek każda opinia jest równie ważna!

Co myślicie gdybyśmy wprowadzili do imperium możliwość utworzenia drugiej postaci na tym samym koncie? Jakie są Wasze obawy w związku z powyższym? A może już dawno chcieliście poruszyć temat?

Jako nowy gracz spędzam sporo czasu w impie, często już bez eny bezsensownie przeglądam dosłownie WSZYSTKO. Uważam, że urozmaicenie rozgrywki w ten sposób byłoby bardzo ciekawym rozwiązaniem nie tylko dla samego gracza ale również dla całego świata imparium, w którym nie ukrywajmy brakuje ludu. :(

Jeśli temat uzyska aprobatę ludu impa zajmę się obmyśleniem zasady działania owego systemu. W oparciu o Wasze wypowiedzi(oczywiście już w nowym wątku):)
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Dwie postacie na jednym koncie

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Tu był taki temat

Generalnie tego nie wykluczam ale na zasadzie takiej, że niemożliwe będą bezpośrednie interakcje między postaciami - nie będą one istniały dla siebie nawzajem ;)
E M P I R E W I L L R I S E !...
Pusjel, Po Eonach Odrodzony
 

Posty: 24
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:34
ID: 702
Rasa: Cz³owiek

Re: Dwie postacie na jednym koncie

Post autor: Pusjel, Po Eonach Odrodzony »

Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni pisze:Tu był taki temat

Generalnie tego nie wykluczam ale na zasadzie takiej, że niemożliwe będą bezpośrednie interakcje między postaciami - nie będą one istniały dla siebie nawzajem ;)
Orgu, a jak obie będą należeć do tej samej Gildii? :) Nie będa mogły sobie przekazywać "towarów"? :)
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Dwie postacie na jednym koncie

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Sęk w tym żeby nie mogły - tylko pojawia się problem jak to zrobić. Być może tylko 1 postać mogłaby należeć do gildii.
E M P I R E W I L L R I S E !...
Timokall
 

Posty: 8
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:44
ID: 1474
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Złodziej

Re: Dwie postacie na jednym koncie

Post autor: Timokall »

przeciez aktualnie 90 procent malzenstw w imperium to gra jednej osoby na dwoch kontach :D
Strażnik
Strażnik
 

Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 12:47
ID: 0
Rasa: Cz³owiek

Re: Dwie postacie na jednym koncie

Post autor: Strażnik »

Timokall pisze:przeciez aktualnie 90 procent malzenstw w imperium to gra jednej osoby na dwoch kontach :D
W sumie moja żona również mogłaby zacząć grać i problem miałbym rozwiązany :D

I niby rzuciło mi się to w oczy ale jakoś się temu nie przyglądałem bardziej ;P
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Dwie postacie na jednym koncie

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Śmiem twierdzić że statystyka jest przesadzona, sam fakt jest raczej trudny do zweryfikowania i zabezpieczenia :P
Niemniej nie jest to legalny sposób gry...
E M P I R E W I L L R I S E !...
Toboe, Irbis Mroku
Archanioł
 

Posty: 350
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 166
Rasa: Człowiek
Profesja: Rzemieślnik

Re: Dwie postacie na jednym koncie

Post autor: Toboe, Irbis Mroku »

Jestem za, ale bez zabezpieczeń. I tak znajdzie się obejście, a zakończy banami i spędzaniem eonów na zabezpieczeniach. Podwójne konta za to są szansą dla gildii paroosobowych, gdzie jest trudno o obsadę. Gildia potrzebuje 2 rzemków i pewnie 2 warzących. Mając możliwość grania na 2 konta więcej osób zainteresuje się wytwórstwem, a nie tylko walką.
2 konta nie osiągną i tak więcej niż 2 dobrze współpracujących graczy. Farmienie jest sukcesywnie ograniczane, więc opłaca się grać normalnie.
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Dwie postacie na jednym koncie

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Jestem za, ale bez zabezpieczeń.
Odważny jesteś... :P
Ja tu boję się najbardziej tego, że będzie to niczym więcej, jak legalizacją Farm - jedna postać do grania, druga do farmienia i przekazywania wszystkiego tej pierwszej.
To w linii prostej sprowadzi się do tego, że kto nie ma farmy - nie liczy się w grze, bo nie dogoni tych, co farmy mają...
Zaowocuje to tym, że ci, którzy nie będą mieli ochoty/potrzeby/czasu posiadania drugiej postaci, zwyczajnie się zniechęcą do gry, w której nie mają szans i zaraz zostanie w niej 30 osób, z czego połowa to farmy...

Moim zdaniem przy wprowadzaniu 2 postaci z 1 konta konieczne jest utrudnienie jakichkolwiek interakcji między nimi. W myśl zasady - chcesz mieć legalną farmę, to się z nią męcz.
Chcesz grać 2 postaciami w miarę równorzędnie - te ograniczenia ci tego nie zablokują - wymuszą raczej, byś grał z innymi graczami tak jak dotychczas.

Jeśli założeniem jest dodanie opcji gry więcej niż 1 postacią na raz, to nie po to, by tworzyć legalne farmy...


Jestem jednak otwarty na dyskusję i argumenty - przekonaj mnie, że tak nie będzie ;)
E M P I R E W I L L R I S E !...
Toboe, Irbis Mroku
Archanioł
 

Posty: 350
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 166
Rasa: Człowiek
Profesja: Rzemieślnik

Re: Dwie postacie na jednym koncie

Post autor: Toboe, Irbis Mroku »

Farmienie nadal będzie nielegalne. Za to byłbym za jeszcze większą integracją multikonta - wspólna zbrojownia, bogactwa, konto bankowe.
Walka z opłacalnością farm jest możliwa. Walka ze współpracą między kontami jest niemożliwa. Jak nie wyfarmię drugim kontem dla siebie, to dogadam się z kimś, kto drugim kontem wyfarmi dla mnie za to, że ja mu coś wyfarmię. Wrogiem nie jest możliwość współpracy między kontami, a farmienie.
ODPOWIEDZ