Świątynia - forma modlitw

Moderator: Aniołowie

ODPOWIEDZ
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Świątynia - forma modlitw

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Świątynia - forma modlitwy.

Chciałbym rozpocząć pewną dyskusję.

Zastanawiam się od jakiegoś czasu nad zmianą zasady działania świątyni - z modłów "ogólnorozwojowych" na "intencyjne", czyli zamiast losowych bonusów błogosławieństw - wybierane.
Jednocześnie nieco zmniejszony byłby limit ilości modlitw dziennie, a szansa na błogosławieństwo zależna od poziomu Świątyni oraz statusu gracza.
Módl się XXX razy:
- Daj mi siłę i pomóż Wytrwać (siła + wytrzymka)
- Dodaj mi talentu i mądrości (int + charka)
- Wspomóż mój refleks i sprawność (szybkość + zwinność)
- Dodaj mi sił życiowych (HP + Mana)
- Błogosław mi i daj szczęście (Szczęście + status + max ena)
Jednocześnie można by ograniczyć nieco zyski statusu za walki z potworami, a za walki PvP dać więcej ujemnego statusu.
Bandyci nie mieliby wstępu do świątyń!

Co w ten sposób zyskujemy?
- możliwość kierowania rozwojem postaci podczas modlitw
- znaczenie Statusu - aby skuteczniej modlić trzeba mieć wysoki status
- szczęście - od szczęścia będzie zależała szansa na niektóre dropy w lokacjach, więc także będzie miało swoją wartość


Pytanie - czy i na jakiej zasadzie można by dopuścić Barbarzyńców do świątyni?
- Pod warunkiem posiadania dodatniego statusu? (chyba zbyt słabe ograniczenie?)
- Możliwość modlenia tylko o statystyki?
- Możliwość modlenia tylko o HP lub Szczęście/status/enę? (Barb ma tańszą szkółkę!)
- Mniejsza ilość modlitw dziennie?

Co o tym myślicie?
Macie jakieś alternatywne pomysły, propozycje?
E M P I R E W I L L R I S E !...
Caras Galadhon
 

Posty: 113
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:51
ID: 2381
Rasa: Cz³owiek

Re: Świątynia - forma modlitw

Post autor: Caras Galadhon »

Czyli gracz chcący "udzielać się" w pvp będzie miał znacznie gorzej?
To może od razu wyrzućmy ten moduł.
- Dodaj mi talentu i mądrości (int + charka)
Nie ma żadnej profesji używającej tych 2 statystyk, czyli kolejne otrzaskanie czarującego po pysku.
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Świątynia - forma modlitw

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Nie ma żadnej profesji używającej tych 2 statystyk, czyli kolejne otrzaskanie czarującego po pysku.
Druid warzący.

Ale równie dobrze można je rozbić na 2 oddzielne kategorie, bo zaraz mogą pojawić się głosy, że Bard czy Rzem nie potrzebuje inty więc też jest "otrzaskany" itd.
Nawet rozbić na poszczególne statystyki można, tylko czy ma to sens i zapewni wszystkim równy udział?
E M P I R E W I L L R I S E !...
Caras Galadhon
 

Posty: 113
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:51
ID: 2381
Rasa: Cz³owiek

Re: Świątynia - forma modlitw

Post autor: Caras Galadhon »

Nie odpisałeś na:
Czyli gracz chcący "udzielać się" w pvp będzie miał znacznie gorzej?
To może od razu wyrzućmy ten moduł.
tylko czy ma to sens i zapewni wszystkim równy udział?
Równiejszy i mniej burzący balans rozgrywki niż uderzenie we wszystkie profesje czarujące (po raz kolejny), paladyna, barda (którym i tak nikt nie gra, bo kto weźmie postać z losowym śpiewem).
Strażnik
Strażnik
 

Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 12:47
ID: 0
Rasa: Cz³owiek

Re: Świątynia - forma modlitw

Post autor: Strażnik »

Nie ma żadnej profesji używającej tych 2 statystyk, czyli kolejne otrzaskanie czarującego po pysku.
Well, biorąc pod uwagę bezużyteczność wytrzymałości i ograniczoną użyteczność zwinności - walczący mają analogiczny problem przy takim rozwiązaniu. Palek musiałby modlić we wszystko, bard tak samo.

Ale rozbicie nie załatwi problemu. Bo będziemy mieli kolejny punkt, w którym profesje obsadzające większą liczbę statystyk (bard, paladyn - again) są do tyłu

Also jaki sens ma uzależnianie efektu modłów od statusu przy jednoczesnych modłach na status? Modlenie żeby móc modlić?
Strażnik
Strażnik
 

Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 12:47
ID: 0
Rasa: Cz³owiek

Re: Świątynia - forma modlitw

Post autor: Strażnik »

Jaki sens ma pozostawienie świątyni jako narzędzia do trzepania dodatkowych statystyk?
Zostało to już powiedziane setki razy, w szczególności przez graczy którzy spędzili w tej lokacji sporą część swojej imperialnej kariery i w następstwie jej dobrodziejstw wygrywali ery. Wywalcie obecny moduł w cholerę bądź znajdźcie dla niego całkowicie inne zastosowanie!

To będzie większy krok w stronę zrównoważenia poziomu rozgrywki niż wyrzucenie AS z krainy. ;)
Katla, Oko Kota
 

Posty: 198
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:56
ID: 4989
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Złodziej

Re: Świątynia - forma modlitw

Post autor: Katla, Oko Kota »

Dobrze mówi. Polać Mu!

Won ze świątynią i niech liczy się tylko szkoła i AP!

Ale to chyba będzie trzeba popracować nad statami potworów, bo Notterka, to i za sto lat nikt wtedy nie ubije, a i z innymi lokacjami też będzie problem.

Tak, mi też świątynia taka jak jest kompletnie się nie podoba, a proponowane zmiany tak naprawdę niewiele zmienią.
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Świątynia - forma modlitw

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Zastanawiałbym się ewentualnie nad ograniczeniem ilości modlitw w świątyni - nie limit dzienny tylko limit modlitw na poziom postaci.
Np. 100x poziom i koniec. Po wykorzystaniu trzeba wbić kolejny poziom aby móc znowu modlić.

Ogólnie nie bardzo chciałbym zupełnie wyrzucać ten moduł bo pomimo swoich wad jest dosyć fajnym systemem.
E M P I R E W I L L R I S E !...
Katla, Oko Kota
 

Posty: 198
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:56
ID: 4989
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Złodziej

Re: Świątynia - forma modlitw

Post autor: Katla, Oko Kota »

Coś tam razy poziom w sumie nie byłoby takie straszne, choć nie wiem czy nie dałabym mniej niż 100, bo na głupim setnym poziomie wyklikiwać aż 10000 razy? A, nie, teraz można hurtowo :)

Orgr, w moim odczuciu, to że barbarzyńca ma tańszą szkołę niewiele zmienia, skoro nadal może wyszkolić tylko 15 razy poziom sumę wszystkich statystyk. Gdyby ta suma zwiększała się co ileś poziomów po 1, to wtedy mógłby nawiązać równorzędną walkę z modlącymi się.
Strażnik
Strażnik
 

Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 12:47
ID: 0
Rasa: Cz³owiek

Re: Świątynia - forma modlitw

Post autor: Strażnik »

Ogólnie nie bardzo chciałbym zupełnie wyrzucać ten moduł bo pomimo swoich wad jest dosyć fajnym systemem.
Nie, w obecnej formie nie jest.
Ja się bardzo nie lubię powtarzać, więc nie zaproponuję nowej postaci świątyni.
ODPOWIEDZ