Zmiany w systemie gildii

Moderator: Aniołowie

ODPOWIEDZ
Caras Galadhon
 

Posty: 113
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:51
ID: 2381
Rasa: Cz³owiek

Zmiany w systemie gildii

Post autor: Caras Galadhon »

Nie chcę zakładać tematu "zmiany by Uru", a nikt nie zaczął dyskutować/rozmawiać o gildiach.
Od siebie chcę tylko wnieść pomysł, aby dało się ustawić różne uprawnienia większej ilości osób (tak jak jest w redoranie). Np 5 osobom do atakowania gildii, 3 do kupowania wojska, 10 do wypłacania ze skarbca, wszystkim do uzbrojenia, połowie klanu do elek.
Do tego fajne byłoby wprowadzenie podkategorii w dzienniku gildii. Na chwilę obecną przy 50 osobowej gildii aby zrobić jakikolwiek raport z działalności gildii trzeba znać się troszkę bardziej na excelu. O ile dla mnie nie jest to problemem, to w przyszłości przydałoby się nowym graczom.
I śledzenie kto jaką część uzbrojenia ma u siebie jest koszmarem...
Znacznie ułatwiłoby to cholernie męczące prowadzenie gildii i mógłbym się wreszcie nacieszyć Skyrimem :D
Maliro Pequeno Morte
 

Posty: 28
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:50
ID: 2364
Rasa: Cz³owiek

Re: Zmiany w systemie gildii

Post autor: Maliro Pequeno Morte »

Poza ostatnim zdaniem, to zgadzam się z Urem (Kiedyś musi być ten pierwszy raz), przydało by się zwiększyć limit osób przy konkretnych uprawnieniach. Podkategorie w dzienniku gildii to też nie jest zły pomysł, ale można go uprościć dzieląc dziennik gildii po prostu na 4 zakładki:

Gildia - wszystkie informacje ogólne np. nowa osoba doszła, wykrywanie szpiegów itd.
Skarbiec - Wpłaty i wypłaty od graczy.
Magazyny - Patrzy wyżej.
Zbrojownia - Up x2.
Caras Galadhon
 

Posty: 113
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:51
ID: 2381
Rasa: Cz³owiek

Re: Zmiany w systemie gildii

Post autor: Caras Galadhon »

Dodałbym jeszcze w skarbcu podział na wpłaty i wyplaty
Strażnik
Strażnik
 

Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 12:47
ID: 0
Rasa: Cz³owiek

Re: Zmiany w systemie gildii

Post autor: Strażnik »

Usprawnienie dziennika nawet chyba nie wymagałoby modyfikacji sposobu zapisu tych danych, bo można wyszukiwać słowa kluczowe i na tej podstawie wyszukiwać grupę. Można albo zrobić po prostu checkboxy wyświetlające i chowające odpowiednie kategorie wpisów, albo podzielić na grupy (jak u Maliro, choć może ogólnogildyjne można podzielić na kwestie wewnętrzne i zewnętrzne) i dopiero w ich ramach checkboxy.

W skarbcu powinno wówczas być filtrowanie wpłat i wypłat, oraz po zasobach, zaś w zbrojowni i magazynie filtrowanie próśb, pozostawień i wydań, oraz po poszczególnych kategoriach.

Bardzo korzystna byłaby też opcja eksportu wybranej zawartości do pliku tekstowego (json na przykład), xml, ods i xsl. Podobnie z resztą dla dziennika osobistego gracza oraz wszystkich tymczasowych logów, ale pomijając log z walk gildii to nie ten temat.
Katla, Oko Kota
 

Posty: 198
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:56
ID: 4989
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Złodziej

Re: Zmiany w systemie gildii

Post autor: Katla, Oko Kota »

Postulowałabym o system mieszany, a nie tylko checkboxy, czyli połączenie pomysłu Malira i Orva. Zgadzam się z przedmówcami, że połapanie się w dzienniku nieraz doprowadza do furii (często przeglądałam go tak dla sportu, bo nie mam uprawnień) i podziwiam osoby, które musiały na podstawie tego bajzlu kontrolować finanse, wydawanie dóbr i inne. Zwiększenie ilości osób, które mogłyby brać coś same, szczególnie z magazynu/zbrojowni też odciążyłoby prowadzących gildię.
Strażnik
Strażnik
 

Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 12:47
ID: 0
Rasa: Cz³owiek

Re: Zmiany w systemie gildii

Post autor: Strażnik »

A właśnie, odnośnie uprawnień.

Nie jestem pewien, jak wygląda baza danych gildii, ale na przyszłą erę można ją zmodyfikować. Niemal nieograniczona liczba członków z uprawnieniami może być zrealizowana w ten sposób, że w jednym polu uprawnień przechowujemy jednocześnie wszystkie id rozdzielone na przykład łącznikiem. To będzie wymagało modyfikacji interfejsu zakładki uprawnień oraz fragmentu kodu sprawdzający uprawnienia.

Alternatywą jest pole/szereg pól u każdego członka gildii, co też będzie wymagało modyfikacji i wydaje mi się, że może to być odrobinę bardziej uciążliwe.
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Zmiany w systemie gildii

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Prościej jest stworzyć odrębną bazę przechowującą uprawnionych członków danej gildii.
E M P I R E W I L L R I S E !...
Strażnik
Strażnik
 

Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 12:47
ID: 0
Rasa: Cz³owiek

Re: Zmiany w systemie gildii

Post autor: Strażnik »

Jeśli uważasz, że to jest wydajniejsze i wymaga mniej modyfikacji, to się nie będę kłócił ;)
ODPOWIEDZ