Kryształowy pałac

Masz pomysł na dodatkowe funkcjonalności do Imperium? Chcesz zaproponować jakąś zmianę w istniejącym module? Napisz koniecznie!

Moderator: Aniołowie

ODPOWIEDZ
Strażnik
Strażnik
 

Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 12:47
ID: 0
Rasa: Cz³owiek

Kryształowy pałac

Post autor: Strażnik »

Jak temat głosi, przydałby się na pewno lekkie zmiany w kryształowym pałacu. Jest sporo rzeczy, które nie cieszą się jakoś aprobatą, a w ich miejsce można by wstawić coś nowego.

Na pewno fajnie by było w zakładce ekwipunek wyrzucić te bronie niebios jak i kilka siekier, bo tego na pewno nikt nie kupuje. Zostawić siekierkę i siekierę, ale zmniejszyć trochę ich koszty, zważywszy że siekierkę samą w sobie można znaleźć, a koszt jej w kryształach jest przesadzony. W to miejsce można by dorzucić inne części uzbrojeń np: po dwie sztuki z każdego, co urozmaiciłoby wybór i może zachęciło do kupna.

Kolejna warta uwagi jest zakładka inne, gdzie dodałbym ze dwie kategorie dodawania złota jeszcze. Mianowicie można by zrobić złoto 5k, 15k i 50k przykładowo za określoną ilość kryształków. Ewentualnie pobawić się z liftingiem cen i ilości surowców jakie się już tam znajdują.

Nie mogę się wypowiedzieć na temat stworów gdyż nigdy nie używałem i nie wiem czy to jest warte uwagi czy nie tak więc tą zakładkę pominę.

Następna niech będzie artefakty. Można by tu parę z nich usunąć, ponieważ mało prawdopodobne że ktoś kupuje takie arte jak pierścienie, taniej wychodzi jak ktoś znajdzie w gildii i da tworzącemu, bo nikt na pewno więcej ich nie używa.

Co do eliksirów, też warto by nieco je odświeżyć. Wprowadzić jakieś zmiany dać inne w większych/ mniejszych ilościach. O ile na początek te boskie kusząco wyglądają tak te słabsze przy nich nie są takie kuszące.

Można by też dodać zakładkę np. z nasionkami albo z jakimiś zwojami/planami, które bardzo rzadko lecą i tu jest możliwość ich zakupienia za konkretną sumkę.

Ciekawą odmianą dla pierścieni które dają pojedyncze staty byłyby takie które np. zwiększają umiejętności przy nabijaniu: wbb, czaro, umki kowalskie, warzenie itp.
Taka lekka sugestia na początek ode mnie i zapraszam do burzy mózgów :)
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Kryształowy pałac

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Niby trudno się nie zgodzić, ALE jak w Pałacu będzie lepsze eq, więcej złota itd. to zaraz znajdą się tacy co za Astro będa koksować postacie i zrobi się z impa zwykłe Pay-To-Win...

Pewnie że eq pałacowe jest nieadekwatne, złota jest mało, większości artów nikt nie kupuje, ale może to akurat dobrze? Może w pałacu powinny się znaleźć wyłącznie jakieś dodatki-ficzery-funkcjonalności do gry, a nie elementy bezpośrednio wpływające na rozgrywkę?
Ja bym wolał iść w tę stronę chyba...
E M P I R E W I L L R I S E !...
Strażnik
Strażnik
 

Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 12:47
ID: 0
Rasa: Cz³owiek

Re: Kryształowy pałac

Post autor: Strażnik »

Możliwe, że tak by się stało, aczkolwiek powtórzę się jak w innych tematach, jest mało osób a co za tym idzie rutyna trochę zabija :P. Ja np mam dużo krysi odłożonych i będą się zapewne odkładać dalej, bo nie ma nic sensownego co mógłbym za nie nabyć. Obecnie co bym mógł kupować to kolorki przez całą erę, lecz jest to trochę mało interesujące. Nie mówię, że trzeba od razu coś super hiper ekstra wymienić/ wrzucić, ale chociaż trochę jakiś balans, zmiany wprowadzić. Byłoby to właśnie rozwiązanie też dla osób nie wiążących planów z jakąkolwiek gildią, a co za tym idzie uboższym dostępem do elków i itemów z wiadomych przyczyn :)
Tariela, Demoniczny Miecz Niebios
 

Posty: 102
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:35
ID: 905
Rasa: Cz³owiek

Re: Kryształowy pałac

Post autor: Tariela, Demoniczny Miecz Niebios »

Ja myślę, że fajnie by było móc w KP kupić coś w rodzaju jednorazowej przepustki do targowiska z eliksirami dostosowanymi do poziomu gracza.

Pay to Win? Niekoniecznie, bo trzeba by jeszcze mieć złoto (zdobyte w grze) na zakup eliksirów. A przepustka jest jednorazowa.
Toboe, Irbis Mroku
Archanioł
 

Posty: 350
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 166
Rasa: Człowiek
Profesja: Rzemieślnik

Re: Kryształowy pałac

Post autor: Toboe, Irbis Mroku »

By ograniczyć pay to win proponuję dodać limit w pałacu na te rzeczy typu "musi istnieć w grze 10 nasion nifre by ktoś mógł dokupić je z pałacu"
"Druidzi muszą łącznie uwarzyć 3k czystych żyć by odblokować w pałacu te elki/przepis za astro."
W ten sposób pałac będzie pay to get closer to top, a nie pay to win.
Dragnar Firestorm
 

Posty: 116
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 104
Rasa: Cz³owiek

Re: Kryształowy pałac

Post autor: Dragnar Firestorm »

Nie zgadzam się z dokładaniem wpływu pałacu na grę, pamiętamy czasy kukri, teraz bez amuletów nie rusz...
Absolutnie i w 1000% zgadzam się z Orgiem, pałac powinien dawać tylko ficzery, np kolorek nicka. Jest mnóstwo rzeczy które można by tam kupować a które nie będą psuć balansu rozgrywki.
Nas-Darthel
 

Posty: 19
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:34
ID: 800
Rasa: Cz³owiek

Re: Kryształowy pałac

Post autor: Nas-Darthel »

W kwestii palacu odswiezylbym tez eliksiry...

Brakuje eliksirow many, te sproszkowane na 135 many nie starczaja na dlugo, a profesje magiczne juz z tego nie korzystaja na wyzszych poziomach. Co inaczej sie ma do profesji walczacych. Maja dostep do elkow po 1k hp. Przydalby sie tu lekki balans dostepnosci srodkow, w razie kiepskiego dostepu do eliksirow z targowiska.
Adael
 

Posty: 5
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:41
ID: 1307
Rasa: Cz³owiek

Re: Kryształowy pałac

Post autor: Adael »

Nie gram, więc się wypowiem!

Zmiana koloru, wzorki przy nazwie, niewidzialność, zmiana nazwy, pozycjonowanie, to wszystko można zaaplikować do gildii, sklepów, nicków.

Specjalne smaczki w poszczególnych lokacjach, nowe zadania - nie podnoszące całej gry a np. po zrob ieniu dające jakiś płaski exp a przede wszystkim fun. Takie pomysły mam i takimi się dzielę.

Pay to win nie i pay to get to the top też nie.
Toboe, Irbis Mroku
Archanioł
 

Posty: 350
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 166
Rasa: Człowiek
Profesja: Rzemieślnik

Re: Kryształowy pałac

Post autor: Toboe, Irbis Mroku »

A co powiecie na kupowanie eventów? Z bonusu mogliby skorzystać wszyscy - dalej jest sprawiedliwie.
Krurit Rżnący
 

Posty: 23
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:48
ID: 1754
Rasa: Cz³owiek

Re: Kryształowy pałac

Post autor: Krurit Rżnący »

Toboe i znalazłby się taki co by kupował event +złoto :) co dla tworzących jest bezużyteczne
ODPOWIEDZ