Ile razy można bić Notterna?

Masz pomysł na dodatkowe funkcjonalności do Imperium? Chcesz zaproponować jakąś zmianę w istniejącym module? Napisz koniecznie!

Moderator: Aniołowie

ODPOWIEDZ
Veart Iraeth
 

Posty: 52
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:44
ID: 1454
Rasa: Człowiek
Profesja: Rzemieślnik

Ile razy można bić Notterna?

Post autor: Veart Iraeth »

Idąc tropem questów i opcji wygrania ery druidem i rzemkiem - genialnie odświeżających grę - skojarzyłem, że można by pójść dalej i urozmaicić finałową rozgrywkę. Właściwie dopisać odrobinę fabuły do gry. Mist bić wciąż od er kilkunastu tego samego potwora - stricte rąbanka - można to zmienić. W końcu jesteśmy mieszkańcami Vackell - i różne rzeczy, historie, perypetie, susze i powodzie z roku na rok inne się zdarzają. Począwszy od oklepanego najazdu Orków po dziadka przechowującego granat z II wojny światowej gotowego w szale uniesienia czy innej niecierpliwości poczęstować nim prezesa..czy innego Boga. Wystarczyłoby z początkiem nowej ery dopisać do niej fabułę : słuchajcie, słuchajcie mieszkańcy Vackell najnowszych wieści: oto strażnicy miasta, zwiadowcy, łowcy - ktokolwiek - odkryli tajemnicze ślady ... - itd, itp ( jest kilka osób w grze które mogłyby pociągnąć opis wielowątkowo - albo konkurs ). Opcjonalnie - można dać możliwość wygrania ery na wielorakie sposoby : złodziejowi wykraść medalion , bardowi zauroczyć, kapłanowi rzucić klątwę, druidowi zapodać truciznę itp ( więcej niezbędnej umki niż statystyk? ) Wydłużyłoby to erę jak sądzę - w tej chwili przelatuje się przez przepisy, lokacje, plany - bez kontemplacji..) To chyba niewiele pracy - Notterna wymienić na np Hordę Bandytów jak zwał tak zwał, Jaskinię przechrzcić na Chatę Dziadka ( tego od granatu ), dodać fabułę na otwarcie ery.. tyle.

Można ten pomysł rozszerzyć jeszcze bardziej - np. całkowicie ukryć bazę finałowego wroga i porozrzucać po lokacjach drobne questy naprowadzające - dla każdej profesji i wersji zwycięstwa inne - ale to pewnie sporo roboty.
''Gadać mi się nie chce, bo o czym tu gadać?
Gdyby sito podstawić, żeby sensu nałapać,
mikrogrudki nie uświadczysz, przelatuje bla, bla, bla, bla...''
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Ile razy można bić Notterna?

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Odpowiem tak - w najbliższej przyszłości na pewno cel gry nie zostanie zmieniony.

To się tak wydaje, że ze zmianą tego nie byłoby za dużo roboty, ale Imperium jest grą tak bardzo zróżnicowaną, że już wprowadzenie obecnych 2 alternatywnych sposobów jej zakończenia (Eliksir Nieśmiertelności oraz broń Zmierzch Bogów) nadal nie jest dostatecznie zbalansowane (elka w zasadzie tak, ale broń nie). Jest tak dużo opcji i zmiennych, że nie sposób tego przewidzieć, ile co zajmie czasu.

ALE

Zdradzę Wam, że pomysł na wzbogacenie gry o elementy fabularne - wydarzenia wymagające współpracy dużej ilości graczy (jak np. wspomniany wyżej symboliczny najazd Orków) są jak najbardziej w planie. Jeśli się nam uda to należycie przygotować to zapewne pojawią się w nowej erze.
E M P I R E W I L L R I S E !...
Raval Lar
 

Posty: 10
Rejestracja: 25 kwie 2017, o 21:01
ID: 1787
Rasa: Cz³owiek

Re: Ile razy można bić Notterna?

Post autor: Raval Lar »

Ciekawą opcją byłoby gdyby do podobnie wyglądającej lokacji jak orcza warownia, krypta demonów (oczywiście w nich też) można by było wejść we 2 osoby i bić potwory we wspólnej walce (exp dzielony w zależności od zdanych obrażeń np.), jak się uda dojść we 2 do skarbu to jakaś inna nagroda niż jak tylko jednej osobie itd. Ataki potwora z łapy tylko w jedną osobę jeśli chodzi o jeden konkretny atak, a atak specjalny już np. w dwóch graczy na raz. To moja propozycja ;)
Katla, Oko Kota
 

Posty: 198
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:56
ID: 4989
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Złodziej

Re: Ile razy można bić Notterna?

Post autor: Katla, Oko Kota »

Chcecie wprowadzić rajdy do gry przeglądarkowej? Nie wiem czy to nie za skomplikowane w kodowaniu by było.
Titanium, The Sin
Bóg
 

Posty: 200
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 51
Rasa: Cz³owiek

Re: Ile razy można bić Notterna?

Post autor: Titanium, The Sin »

Katla, Oko Kota pisze:Chcecie wprowadzić rajdy do gry przeglądarkowej? Nie wiem czy to nie za skomplikowane w kodowaniu by było.
Katla, nie :) przy zastosowaniu pewnych założeń oczywiście.
Kiedyś o tym myślałem i mam przynajmniej dwa różne sposoby implementacji takiego elementu gry.
World needs a professional, not a hero.
Katla, Oko Kota
 

Posty: 198
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:56
ID: 4989
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Złodziej

Re: Ile razy można bić Notterna?

Post autor: Katla, Oko Kota »

Hy... serio? To fajnie byłoby gdyby się udało, choć rozumiem, że nie będzie to priorytetem, bo tu ogólnie do poprawy chyba jeszcze sporo rzeczy :)
ODPOWIEDZ