Questy

Moderator: Aniołowie

ODPOWIEDZ
Samael
 

Posty: 150
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:34
ID: 772
Rasa: Wampir
Profesja: Wojownik

Questy

Post autor: Samael »

Jako, że od niedawna zacząłem robić questy chciałbym poruszyć jedną sprawe:
-Odszukaj wejście do kanałów pod miastem (wykonane)

Otóż zacząłem szukać tego wejścia do kanałów co pochłonęło 200 energii i ostatecznie je znalazłem ale podejrzewam, że w niektórych przypadkach może nie być tak kolorowo i tutaj moje pytanie, czy nie można by zrobić tego na zasadzie % wyeksplorowania lokacji? To pomogłoby zrównoważyć trochę losowość w tym zadaniu a i gracze mogliby mieć wgląd w sytuacje ile teoretycznie mogą stracić energii by to wejście znaleźć...

Druga sprawa to następna część tego zadania które polega na wyeliminowaniu potworów. Otóż wygląda to tak, że zostaje mi 6 potworów do zabicia i z niewiadomych przyczyn tracę kolejne 50 energii na znalezienie ich po czym zostają mi jeszcze 2 i kończy się energia co skutkuje wyjściem z lokacji i robieniem zadania od nowa...
Nie wiem co czeka mnie następnym razem ale chyba będzie trzeba "zakisić" 500 energii tylko po to, żeby jej daremnie nie stracić ;/

To tylko taka mała wzmianka na temat "szczęścia" które jak widać odgrywa największą role w imperium. Czy jest szansa na to, żeby elementy które są potrzebne do rozwoju postaci mniej zależały od losowych zdarzeń ? I jeśli można, wyjaśnijcie mnie dlaczego 29 potworów spotykam co jeden, dwa, trzy kroki a kolejnych 6 stworów nie mogę znaleźć po 80 krokach?
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Questy

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

To akurat bardzo proste - bo jest ich mniej więc trudniej je spotkać...

Ale do rzeczy - fakt że ze znalezieniem tych ostatnich potworków może być różnie i chyba zwiększę im szansę spotkania w następnej erze.
Ale!
Moim zdaniem nie można wszystkiego tak ułatwiać! Tu zwiększyć dtop kamieni runicznych, tu ułatwić wykonywanie zadań,zaraz ułatwić zdobywanie kluczy itd...
Serio tędy musimy iść?
Wszystko ma być do przewidzenia, obliczenia, zaplanowania?
E M P I R E W I L L R I S E !...
Samael
 

Posty: 150
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:34
ID: 772
Rasa: Wampir
Profesja: Wojownik

Re: Questy

Post autor: Samael »

A może tak zagraj kimś kto walczy i sprawdź na właśnej skórze jak to wygląda? Ze wszystkimi zadaniami jest spoko, ale tutaj 29 potworów spotykam wydając 30 energii a 6 następnych wydając 50-60 i nic? A co do ułatwienia, to jakie to ułatwienie w zrobieniu tej misji xd? Przecież jak nie będę w stanie ich zabić to jej nie zrobię ale tu chodzi o dziwny przeskok w pojawianiu się stworów nie wynikający z niczego...
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Questy

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Grałem walczącym testując questy - wiem jak to działa i jak idzie.
Potem były otwarte testy i gracze sprawdzali, i pisali jakie są problemy/uwagi.

Napisałem już że mogę to zmienić w nowej erze.

Poza tym w tej grze ZAWSZE losowość decydowała o większości spraw - co sie uda znaleźć, czy sie zginie czy nie, itd.
Likwidując/ograniczając losowość zrobimy liniową, schematyczną grę, którą starzy gracze przejdą na pamięć a nowi nawet nie będą mieli szansy ich gonić.
E M P I R E W I L L R I S E !...
Dragnar Firestorm
 

Posty: 116
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 104
Rasa: Cz³owiek

Re: Questy

Post autor: Dragnar Firestorm »

Mam pewną obiekcję co do tego konkretnego questa. Problem polega na tym że za każdym razem jak pokonam te 35 potworów (co zżera około 130 eng) to padając na hydrze trzeba całą procedurę powtórzyć. Czy nie można ustalić że zabicie 35 potworów przenosi nas do kolejnego etapu questa (zabicie hydry) ale już z pominięciem każdorazowego szukania tych 35 "wspaniałych" ?
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Questy

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Zabicie wszystkich mobów w kanałach zalicza questa i nie ma potrzeby robić tego od nowa. Chyba że faktycznie coś nie działa i nie zalicza?? Dajcie znać jak jest faktycznie bo może nie działa jak powinno...?
E M P I R E W I L L R I S E !...
Nas-Darthel
 

Posty: 19
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:34
ID: 800
Rasa: Cz³owiek

Re: Questy

Post autor: Nas-Darthel »

Wcale nie trzeba nic powtarzac. Wystarczy czytac dokladnie questa. :P Haedrin wysyla nas zeby oczyscic kanaly, zamiast sie po nich krzatac dalej trzeba po prostu do niego wrocic. Potem da zadanie z pokonaniem hydry i tu jest checkpoint. Wracamy do kanalow walczyc z potworem. Nie trzeba czyscic kanalow ze stworow przed walka. Wedlug mnie wszystko jest w porzadku z tym questem. Robilem go na testach majac ok 350 eny, teraz wydalem troche wiecej ( szukanie mapy w bibliotece jest uciazliwe... -_- ).
Samael
 

Posty: 150
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:34
ID: 772
Rasa: Wampir
Profesja: Wojownik

Re: Questy

Post autor: Samael »

A ja powiem tak, zabiłem te potworki, ubiłem hydre i wróciłem do niego zaliczyć questa, ten mi powiedział, że mam się wrócić zabić hydre(??) i jak wszedłem tam znowu to miałem do zabicia od nowa te 35 potworów więc chyba to co napisał Nas się lekko nie zgadza, przynajmniej w moim przypadku...
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Questy

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Sprawdzę to
E M P I R E W I L L R I S E !...
Dragnar Firestorm
 

Posty: 116
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 104
Rasa: Cz³owiek

Re: Questy

Post autor: Dragnar Firestorm »

U mnie było to samo ale na etapie tych 35 potworów, zabiłem je i musiałem zabić jeszcze raz, poszedłem zaliczyć quest to nie mogłem tego zrobić. Dopiero po 3 razie jak je ubiłem i spotkałem hydrę (po ubiciu głów)
mogłem oddać quest i dostałem ten na hydrę.
ODPOWIEDZ