User experience feedback

Moderator: Aniołowie

ODPOWIEDZ
Strażnik
Strażnik
 

Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 12:47
ID: 0
Rasa: Cz³owiek

User experience feedback

Post autor: Strażnik »

Temat zakładam z myślą o zgłaszaniu poprawek mogących ogólnie wpłynąć pozytywnie na odczucia powstałe w trakcie korzystania z gry.

Ogólna uwaga: korzystam z czarnego tekstowego layoutu, także jeśli coś wygląda gdzieś inaczej, to ja tego nie wiem ;)

1. To kwestia trochę estetyczna, ale też związana z UX. Mianowicie sposób prezentacji treści w zakładkach z czarami, zwojami, surowcami, uzbrojeniem, statystykami itp jest bardzo niejednolity. Używane są różne style formatowania, co zmniejsza czytelność gry jako takiej.

2. Zakładka ze zwojami ma względem pozostałych bardzo istotny mankament - te przeklęte kreski, będące zdaje się obramowaniem śródtytułów. Sprawiają wrażenie napaćkania.

3. Zakładka z bogactwami ma trochę bezsensowny układ: najpierw blok z minerałami, poniżej obok siebie bloki z ziołami i nasionami, potem pojedynczy blok z reagentami. Wygląda dość przypadkowo i nieprzemyślanie, a przy tym trochę utrudnia przeglądanie, szczególnie przy większej liczbie reagentów. Wydaje mi się, że trzy pierwsze bloki są w stanie się zmieścić obok siebie, skracając w ten sposób stronę "z góry na dół" względem obecnego układu i robiąc miejsce na więcej reagentów widocznych na raz. Jeśli nie, to już lepiej zrobić z tych bloków zwijane (z pomocą js) listy jedna pod drugą - powstaje regularny układ i jednocześnie można sobie samemu zrobić miejsce, zwijając akurat niepotrzebne wiadomości.

4. Zwoje i uzbrojenie potrafi się bardzo rozrastać, szczególnie to ostatnie. Byłoby bardzo korzystne dla przeglądających, gdyby istniała możliwość zwijania poszczególnych bloków.
Tariela, Demoniczny Miecz Niebios
 

Posty: 102
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:35
ID: 905
Rasa: Cz³owiek

Re: User experience feedback

Post autor: Tariela, Demoniczny Miecz Niebios »

Orvudo Rahillin, Plebejusz Z Krwi I Z Wyboru pisze:2. Zakładka ze zwojami ma względem pozostałych bardzo istotny mankament - te przeklęte kreski, będące zdaje się obramowaniem śródtytułów. Sprawiają wrażenie napaćkania.
A ja akurat to lubię jako opcję wyróżnienia. Chyba kwestia gustu.

Jeśli chodzi o kwestie z kategorii ogólnie pojmowanej jako „estetyka”, to ja bym dorzuciła to, że w niektórych miejscach (np. Taktyki Walki) duże ilości tekstu są skupione w jednym bloku, a kolejne akapity oddzielają tylko słabo widoczne pojedyncze entery. To jest po prostu tl;dr, nawet dla najbardziej zaangażowanego w klimat „tekstówek” gracza. Takie wyróżnienie śródtytułów jak chociażby we wspomnianych wyżej zwojach byłoby bardzo git.
Strażnik
Strażnik
 

Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 12:47
ID: 0
Rasa: Cz³owiek

Re: User experience feedback

Post autor: Strażnik »

A ja akurat to lubię jako opcję wyróżnienia. Chyba kwestia gustu.
W moim domu 100% osób pracuje regularnie z edycją tekstu, także jestem uwrażliwiony na wielokrotne wyróżnienia. Tutaj mamy większą czcionkę, kapitaliki, obramowanie i chyba też bolda jednocześnie.
Agager, Kradziej Z Północy
 

Posty: 14
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:34
ID: 763
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Złodziej

Re: User experience feedback

Post autor: Agager, Kradziej Z Północy »

Co do 3. pkt - nie przeszkadza mi obecny układ (może kwestia zaakceptowania i przyzwyczajenia), ale drażni mnie trudność w odczycie reagentów zwłaszcza przy dużej ilości. Ani one sortowane ilościami, ani alfabetycznie, nie mam pojęcia jaki jest klucz, ale ewidentnie sprawia, że trzeba po kilka razy wertować całą listę, żeby odnaleźć konkretny.
Tariela, Demoniczny Miecz Niebios
 

Posty: 102
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:35
ID: 905
Rasa: Cz³owiek

Re: User experience feedback

Post autor: Tariela, Demoniczny Miecz Niebios »

Agager, Zielarz Z Północy pisze:Ani one sortowane ilościami, ani alfabetycznie, nie mam pojęcia jaki jest klucz, ale ewidentnie sprawia, że trzeba po kilka razy wertować całą listę, żeby odnaleźć konkretny.
Tu jeszcze niby kombinacja Ctrl + F może się przydać :)

Poza tym, ten klucz to chyba kolejność znajdowania kolejnych zwoi/reagentów.
Titanium, The Sin
Bóg
 

Posty: 200
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 51
Rasa: Cz³owiek

Re: User experience feedback

Post autor: Titanium, The Sin »

Na razie szybki komentarz - sortowanie reagentow po nazwach myślę, że byłoby bardzo pomocne. I da się zrobić w prosty sposob;)

Dzięki za wszystkie komentarze śledzę na bieżąco temat;)
World needs a professional, not a hero.
Agager, Kradziej Z Północy
 

Posty: 14
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:34
ID: 763
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Złodziej

Re: User experience feedback

Post autor: Agager, Kradziej Z Północy »

Tariela, Lutnia Niebios pisze:Tu jeszcze niby kombinacja Ctrl + F może się przydać :)
Może i jest, ale segregacja ich, choćby alfabetycznie, zapewniłaby większą przejrzystość informacji i usprawniłaby korzystanie z nich, tak jak jest to choćby w sklepach przy opcji dodawania ofert reagentów.
Ender Eriathal, Adon Maor
Bóg
 

Posty: 21
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 2
Rasa: Cz³owiek
Kontakt:

Re: User experience feedback

Post autor: Ender Eriathal, Adon Maor »

Tariela, Lutnia Niebios pisze:Poza tym, ten klucz to chyba kolejność znajdowania kolejnych zwoi/reagentów.
Ciężko stwierdzić. W teorii tak powinno być, ale system bazodanowy lubi płatać figle czasami i wstawia nowe rekordy w losowych miejscach w tabeli. Tak więc nie da się jednoznacznie określić domyślnego klucza ;)

Porządek alfabetyczny brzmi dobrze.
Agager, Kradziej Z Północy
 

Posty: 14
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:34
ID: 763
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Złodziej

Re: User experience feedback

Post autor: Agager, Kradziej Z Północy »

Tak teraz mi się przypomniała kolejna sprawa do poprawy. Dotyczy ona sumowania się (a w zasadzie niesumowania) elek w zakładce "Eliksiry". Przykładowo - kilkukrotnie ten sam eliksir hp/many wykonuję w chacie druida i przechodząc do Eliksirów można zauważyć oddzielnie każdą porcję, którą się wytworzyło. Dopiero po przejściu do dodawania ofert sprzedaży eliksirów następuje zsumowanie elek w zakładce "Eliksiry". Tak samo jest, gdy mamy jakąś ilość konkretnego eliksiru i akceptujemy ofertę skierowaną do naszego sklepu, to po zaakceptowaniu w zakładce mamy dwie grupy elek o tej samej nazwie w ilościach tej co mieliśmy i oddzielnie tej, którą zaakceptowaliśmy.
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: User experience feedback

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Tak - temat znany i czekający na poprawkę ;)
E M P I R E W I L L R I S E !...
ODPOWIEDZ