Era XVII - planowane zmiany

Moderator: Aniołowie

Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Era XVII - planowane zmiany

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Ok, możemy wobec tego skasować eventy.
E M P I R E W I L L R I S E !...
Sav
 

Posty: 18
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:41
ID: 1343
Rasa: Cz³owiek

Re: Era XVII - planowane zmiany

Post autor: Sav »

Zgadzam sie co do szkodliwosci eventow :-P sam niejednokrotnie czekalem na event tracac czas. Ostatnio nawet tak dlugo nie spotkalem go w wolnej chwili, ze uzbieralem 8k eny i zrezygnowalem z rozgrywki xD
Igor, Dobry Klepacz
 

Posty: 5
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:52
ID: 2625
Rasa: Cz³owiek

Re: Era XVII - planowane zmiany

Post autor: Igor, Dobry Klepacz »

Ja eventy widzę w formie rzadkich wydarzeń z jakiejś okazji (rocznica powstania imperium, boże narodzenie itd. itp.) gdzie byłby przez okres owego wydarzenia jakiś drobny bonus w postaci np. 1% expa lub coś podobnego.
Strażnik
Strażnik
 

Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 12:47
ID: 0
Rasa: Cz³owiek

Re: Era XVII - planowane zmiany

Post autor: Strażnik »

Jest moda na eventy. I ja jestem daleki od demonizowania, ale mam wrażenie, żejak zwykle to coś trafiłodo gry przez konwencję i to w formie niedostosowanej do realiów. Imp do gra, w której mamy cel, do którego trwa wyścig. I eventy w obecnej formie ten wyścig wykrzywiaja. I jeśli staff nie chce znowu występować na pozycji 'gracze som gupi' to trzeba to przemyśleć. Ale niekoniecznie wywalać. To, że niektórzy mają problem ze znalezieniem optymalnej strategii w nowych warunkach, to jeszcze nie tragedia. Ale problem jest dość powszechny i w warunkach wyścigu powoduje frustrację zniechęcającą do gry.

Moja propozycja jest dość wywrotowa: wsadźcie więcej pułapek na highlevel i więcej wyrownywaczy szans midlevelowcow w endgame. To przeniesie napięcie wyścigu ba dalsze etapy, przez to zmniejszy niechęć z połowy ery.
Dragnar Firestorm
 

Posty: 116
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 104
Rasa: Cz³owiek

Re: Era XVII - planowane zmiany

Post autor: Dragnar Firestorm »

Albo jeszcze troszkę inaczej podejść do eventów. Niech będą zapowiedziane, odpowiednio wcześniej. Wtedy gracz może sobie pozwolić na czekanie na event, ew zdecyduje że nie widzi w tym sensu. Ogłoszenie eventu tutaj:
Czas w Imperium: 10:19:46, przedpołudnie | Do resetu zostało: 01:40:14 | Aktualnie jest duszno i gorąco | Walki Gildii: Do końca 51 resetów |Do eventu zostało: 100 resetów
Wtedy event może się losować sam, tak jak do tej pory. Gracze odpowiednio wcześnie będą wiedzieć o nim i mogą sobie coś zaplanować. Myślę że 72h to odpowiedni czas na poinformowanie o evencie. Taki event nie częściej niż raz na tydzień i oczywiście niech trwa cały dzień.
Chowter
 

Posty: 12
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:55
ID: 3107
Rasa: Cz³owiek

Re: Era XVII - planowane zmiany

Post autor: Chowter »

Mam parę uwag odnośnie mechaniki gry. Zawsze byłem zwolennikiem aby w pierwszej kolejności zbalansować to co jest, dopiero wtedy wprowadzać nowości.

1. Kwestia eliksiru nieśmiertelności oraz ostatniego planu dla rzemieślnika. Jest to kolejny element wprowadzający zamęt. Powinno je się usunąć bądź zmienić tak aby naprawdę tylko druidzi warzący byli wstanie go uwarzyć (10k inta jest nieosiągalne dla druida warzącego, nie mam żadnego pojęcia na temat ostatniego planu rzemieślniczego). Proponowałbym zmniejszyć wymaganego inta do 4-5k oraz znacznie zwiększyć trudność uwarzenia (np. min wartość uwm 50-100k).

Również zmieniłbym sam sposób jego działania. Może zamiast dodawania X statystyk warto byłoby wprowadzić wątek fabularny? Przykładowo, zamiast wypicia byłaby możliwość "użycia" go. Po czym wyskakiwała by informacja np.

"Zakradłeś się do źródła wody w Jaskini Nottern i je zatrułeś. Po chwili usłyszałeś straszny ryk. Niepewnie wchodzisz do niej i zaglądasz co się wydarzyło...

Brawo!!! Zabiłeś Potwora z Jaskini Nottern."

Co do planu mógłby to być np. plan machiny wojennej.

2. Klucze są świetnym pomysłem zastąpienia pytań lecz aktualny ich drop jest bardzo losowy i sprawił, że większość graczy zwyczajnie zrezygnowała z ich szukania. Zamiast losowego dropu lokacjach umieściłbym klucze w skarbcach, po przejściu danej lokacji (np. dolina węży) oraz wprowadził system questów powszechnie stosowany w innych grach (np. "Aby zdobyć klucz umysłu musisz zabić 1000 demonów umysłu).

3. Znaczne zwiększenie poziomu trudności wzgórz aby zachęcić do wykonywania questów i przywrócić opłacalność baszty.

4. Usunięcie uzbra z czarta, wogula oraz wilka + odświeżenie ras. Największym problemem co erę jest balans uzbrojenia.

Dodatkowe możliwości utrudniają to jeszcze bardziej. Można by o tym pomyśleć jak już kowal zostanie poprawnie napisany i zostanie to zweryfikowane w trakcie ery.

5. Dodanie możliwości zwiększania umiejętności w lokacjach rasowych. Wamp ma max eng za surowce, człowiek statystyki za złoto. Czemu wilk nie mógłby trenować wbb a czart czaroznastwo za złoto/surowce? Oczywiście należy wprowadzić sensowne limity. Coś ala podnosimy statystyki za eng, umiejętności za surowce.

Na koniec mam jeszcze mały apel.

W impie zawsze wszystko było głównie uzależnione od uzbrojenia. Warto by było skupić się głównie na tym. Dopiero po skończeniu kowala zająć się znajdźkami oraz czarami aby je dostosować.
Dragnar Firestorm
 

Posty: 116
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 104
Rasa: Cz³owiek

Re: Era XVII - planowane zmiany

Post autor: Dragnar Firestorm »

Żeby przekazać wszystko co mi siedzi w głowie na temat balansu to by mnie ręce rozbolały a pewnie i tak nikogo by to nie obeszło :D Dlatego mam małą uwagę odnośnie rozwoju postaci. Przemyślcie proszę tempo awansowania. Myślę że początkowe lokacje wręcz się przebiega ! Albo zmienić wzór na ilość doświadczenia potrzebnego do awansu albo zmienić ilość expa za początkowe potwory. Proszę, weźcie to pod rozwagę.
Wirginix, Anielski Wieszcz
 

Posty: 210
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:51
ID: 163
Rasa: Wampir
Profesja: Barbarzyńca

Re: Era XVII - planowane zmiany

Post autor: Wirginix, Anielski Wieszcz »

Przebiega się tylko wtedy gdy EQ jest przekokszone tak było w przypadku tej ery i Opończy mroku (+222), która raptem na 22 siły i dała bardzo mocny zastrzyk i przeskok do wyższych lokacji. A przesadne siedzenie w danej lokacji też nie jest aż tak dobre, bo po prostu zaczyna nudzić. Fakt na starcie jest więcej opcji rozwoju postaci i lokacji do podróżowania niż na końcu gry. Tylko zwykle i tak większość idzie podobnym trybem i przechodzi tylko przez niektóre lokacje.

Co do samych eventów obecne miałby sens gdyby występowanie ich to 3-4 dziennie gdzie minimum to 3 eventy na dzień. Obecnie albo się trafi dzień gdzie są, albo można czekać i się nic nie trafi. Częste eventy nie dałby efektu przesadnego czekania i chomikowania eny.

I tak zgadza się pierw EQ, później ustawianie reszty rzeczy.
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Era XVII - planowane zmiany

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Największą trudnością w balansowaniu gry jest to, że nie ma jak tego kompleksowo przetestować.
Beta nie daje takiej możliwości i wszystko wychodzi dopiero podczas trwania ery...
E M P I R E W I L L R I S E !...
Chowter
 

Posty: 12
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:55
ID: 3107
Rasa: Cz³owiek

Re: Era XVII - planowane zmiany

Post autor: Chowter »

Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni pisze:Największą trudnością w balansowaniu gry jest to, że nie ma jak tego kompleksowo przetestować.
Beta nie daje takiej możliwości i wszystko wychodzi dopiero podczas trwania ery...
Może warto by przemyśleć open bete dla wszystkich z jakimś mocnym boostem w czasie "międzyerowym"?
ODPOWIEDZ