Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 lut 2017, o 17:10 
Archanioł

ID: 51
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Czarodziej
Normalnie, dwa walczące ze sobą lobby.

Na chwilę obecną jeszcze żadne zmiany nie zostały wprowadzone (z tego, co mi wiadomo), sprawa jest więc nadal otwarta. Na pewno nie będziemy podejmować działań, które zakłócą balans jeszcze bardziej. Plus wyciągniemy wnioski też po trwającej Erze Testowej.

Dyskusja na temat balansu postaci, czy czarów paladyna (czy innych postaci), nadal nie została zakończona.

Kończąc zaś wątek PS - czyny, nie słowa.

PostNapisane: 24 lut 2017, o 21:17 
Strażnik

ID: 0
Rasa: Cz³owiek
Cytuj:
Z całym szacunkiem i sympatią Panowie, ale głosicie w tym przedmiocie sporego kalibru herezje. Sugerowane przez Was ograniczenie ma swój udział wyłącznie w przypadku jeśli dana lokacja blokuje dostęp do modyfikacji taktyki walki, co ma miejsce chyba wyłącznie w Północnej Baszcie (ewentualnie Wzgórzu Ofiarnym, do którego nie było dane mi wejść). W pozostałym zakresie lokacji, przy zabawie z procentem many byłem w stanie z niemal 90% skutecznością rzucić paladynem czar obronny wyłącznie w pierwszej akcji walki (robiłem to wyłącznie w walkach, w których zależało mi na PR i możliwie jak najwcześniejszym wejściu w ofensywe). Kosztowało mnie to nieco więcej czasu, niemniej przy kalkulatorze w EXCELu nie było najmniejszego problemu ze zmianą parametrów przed daną walką.

Alex, wiesz, ja też wiele rzeczy jestem zrobić na botach, albo poświęcając na grę 90% życia. Ale tu jednak nie o to chodzi.

Cytuj:
Nieskromnie pragnę również zaznaczyć, że paladynem sukcesy osiągali wyłącznie gracze, którzy wcześniej robili to równie dobrze innymi profesjami i z graniczącą pewnością zakładam, że i tak plasowaliby się w TOP10 ery jako zwykli wojownicy czy czarodzieje.

Jeśli konkurencją są inni dobrzy gracze, no to kurde nic dziwnego.

Cytuj:
Zgadzam się, że odpowiednio poprowadzony paladyn ma na początku przewagę, jednak później traci sporo w stosunku do reszty. Porównałbym to do wyścigu kolarskiego, gdzie paladyni odrywają się od peletonu po starcie, a później najpierw zostają przez niego dogonieni, a później w przeważającej części zepchnięci gdzieś w połowę stawki. Sukces z uciekających osiągają wyłącznie Ci, którzy mają odpowiednie zaplecze i chłodną głowę.

Odpowiednio prowadzony paladyn ma względem np złodzieja ogromną przewagę w perspektywie krańcowej przy tym samym zapleczu.

Cytuj:
Nigdy też (do chwili obecnej) nie było formuły otwartych beta-testów, które są najlepszym i chyba jedynym sposobem na sprawdzanie złożonych zależności i balansu poszczególnych jej elementów.

Ekhm... jedynymi sposobami na sprawdzenie złożonych zależności i balans z prawdziwego zdarzenia są testy automatyczne i statystyczna analiza wyników "gry" botów, alby sprawdzić, czy jakaś klasa nie ma przypadkiem przewagi nad innymi, albo oszacowanie możliwości poszczególnych konstrukcji postaci z użyciem teorii gier i przynajmniej klasycznej analizy matematycznej.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1