Event Chatkowy

Dział w całości poświęcony ogłoszeniom związanym z grą, jej rozwojem oraz codziennym funkcjonowaniem.

Moderator: Aniołowie

ODPOWIEDZ
Thoran
Archanioł
 

Posty: 14
Rejestracja: 25 maja 2023, o 11:55
ID: 0

Event Chatkowy

Post autor: Thoran »

Witam Impowicze, pragnę zaprosić was na cykl eventowy znajomości Imperium, który miejsce mieć będzie w naszej chatce gawędziarza.
Na początek event odbywać się będzie w sobotnie wieczory, natomiast gdy frekwencja i zainteresowanie będzie większe może pomyślę nad dwoma terminami tygodniowo. Godzina planowana startu 21:00. Event polegać będzie na jak najszybszej i prawidłowej odpowiedzi na zadane pytanie w chatce. Pytań będzie kilka, tak by wyłonić dwie osoby które będą miały najwięcej poprawnych odpowiedzi. Nagrody o jakie walczyć będziecie będą zwiększane wraz z rozwojem i tempem rozgrywki. Przykładowo na pierwszych eventach jako nagrodę dostaniecie 1-2 AP. Gdy gra się rozwinie pula podskoczy o kolejny punkt/dwa itd.
Pula nagród przedstawia się następująco:
*Punkty AP
*Energia
*Zmiana pogody
*Aktywacja eventu do wyboru z listy która będzie podana przy dawaniu nagród.

Przed rozpoczęciem zabawy, zawsze będzie podana nagroda o jaką będziecie danego dnia rywalizować.

PS: z racji na rotacyjny grafik w pracy, jeśli dzień eventu będzie kolidował mi z obowiązkami będzie informacja o przesunięciu o dzień w tył/przód
Hpes
 

Posty: 124
Rejestracja: 8 lip 2020, o 18:07
ID: 2379
Rasa: Cz³owiek

Re: Event Chatkowy

Post autor: Hpes »

Tak bo nikt nie ma co robic w sobote tylko na chatce siedziec, eventy maja byc ogolnodostepne a nie dla nolifow, zjedz snikersa bo sie zaczyna :)
Thoran
Archanioł
 

Posty: 14
Rejestracja: 25 maja 2023, o 11:55
ID: 0

Re: Event Chatkowy

Post autor: Thoran »

To jak już zjesz to podaj swoją propozycję zamiast marnować czas na puste komentarze ;)
Hpes
 

Posty: 124
Rejestracja: 8 lip 2020, o 18:07
ID: 2379
Rasa: Cz³owiek

Re: Event Chatkowy

Post autor: Hpes »

Jak chcesz sie w cos takiego bawic to moze nie w nagrody ktore zmieniaja przebieg gry ? Jak cos to zawsze mozna w nagrode dac jakies astro czy cos co nie wplynie wszystkim na rozgrywke bo zaraz zacznie sie nerwowo robic. Specjalnie zostaly wywalone eventy ktore buffowaly nielicznych a ty chcesz wprowadzic cos takiego w wersji chatkowej. Jak chcesz zeby kazdy byl zadowolony to dar bozy +25 ene i kazdy na tym skorzysta albo mozesz dodac dar arche +25 punktow treningowych, naprawde jesg duzo opcji ale nie ingerujmy az tak w rozgrywke
Vania
Anioł
 

Posty: 31
Rejestracja: 14 cze 2018, o 08:02
ID: 1920
Rasa: Cz³owiek

Re: Event Chatkowy

Post autor: Vania »

Hpes pisze: 13 gru 2023, o 21:22 Jak chcesz sie w cos takiego bawic to moze nie w nagrody ktore zmieniaja przebieg gry ?
1 punkt AP raz na tydzień, nie wykoksi nagle postaci. Mamy loterie, w której codziennie można wygrać kase, która zdecydowanie na początku ery bardzo pomaga, jednak problemu z tym nie mamy prawda?

Pomysł dobry, tylko co do terminu, najlepiej sprawdzić, w jaki dzień tygodnia i o jakiej godzinie zawsze jest najwięcej graczy i na tej podstawie wyznaczyć dzień, taka moja sugestia :)
Hpes
 

Posty: 124
Rejestracja: 8 lip 2020, o 18:07
ID: 2379
Rasa: Cz³owiek

Re: Event Chatkowy

Post autor: Hpes »

Oj Vaniu 1 ap na tydzien dla tych co maja wszystko rozpisane to wystarczajaco powaznie, pozatym to dyskryminacja sa osoby co nie wejda na chatke albo na forum pod kara smierci bo sie wstydza zrobic z siebie glupka publicznie xD no chcecie cos takiego sprawdzic ok, chcecie troche nowosci ok ja jestem jak najbardziej za, tylko no nie w takie nagrody
Vania
Anioł
 

Posty: 31
Rejestracja: 14 cze 2018, o 08:02
ID: 1920
Rasa: Cz³owiek

Re: Event Chatkowy

Post autor: Vania »

To masz inny pomysł, jak przeprowadzić taki quiz poza chatką?
Aki, Kowal Z Asgardu
 

Posty: 73
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:49
ID: 1952
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Rzemieślnik

Re: Event Chatkowy

Post autor: Aki, Kowal Z Asgardu »

1-2 AP albo te 10-20? energii, o jakich czytałem na chatce, to bardzo wysoka nagroda.
W poprzedniej erze walczyło się o takie przez kilka dni w evencie gildyjnym :D

Na pewno frekwencja byłaby wysoka
Prawdopodobnie proporcjonalnie odwrotnie do zadowolenia najmocniej rywalizujących w grze osób ;)
Vania
Anioł
 

Posty: 31
Rejestracja: 14 cze 2018, o 08:02
ID: 1920
Rasa: Cz³owiek

Re: Event Chatkowy

Post autor: Vania »

10-20 energii to dużo, ale z tego co kojarzę, była to luźna propozycja, do przemyślenia i padła również propozycja 5 punktów energii. Jestem pewna, że Thoran dobrze to przemyśli i myślę, że warto spróbować, a jak się okaże, że na takie zabawy jest sporo chętnych, to można pomyśleć o czymś bardziej długodystansowym :)
Atarius Zły
 

Posty: 17
Rejestracja: 4 kwie 2017, o 09:49
ID: 1483
Rasa: Wilkołak
Profesja: Rzemieślnik

Re: Event Chatkowy

Post autor: Atarius Zły »

A ja tam nie będę marudził
Może jak znajde czas to wpadne

Ale może jakiś limit minimalny uczestników ogłosić? Żeby nie było tak że biorą udział 2 osoby :P
ODPOWIEDZ