Dziennik/Rejestr sprzedaży

Masz pomysł na dodatkowe funkcjonalności do Imperium? Chcesz zaproponować jakąś zmianę w istniejącym module? Napisz koniecznie!

Moderator: Aniołowie

ODPOWIEDZ
Strażnik
Strażnik
 

Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 12:47
ID: 0
Rasa: Cz³owiek

Dziennik/Rejestr sprzedaży

Post autor: Strażnik »

Witam serdecznie :)
Piszę do was z małym pomysłem, który według mnie usprawniłby troszkę rynek, a mianowicie relacje między sprzedającym i kupującym. Chodzi mi tu o wprowadzenie/ podpięcie pod sklep czegoś takiego jak rejestr/dziennik sprzedaży. Miałby on na celu zapis wszystkich transakcji kupna jakie miały miejsce w sklepie. Wiele osób kupuje/przewija się przez sklepy, i stali klienci mogliby dzięki temu być nagradzani jakimiś zniżkami co w przyszłości mogłoby skutkować dalszym handlem/ wymianą dóbr w zamian za sprzęt :) Obecnie wpisy w dzienniku owszem są, ale przy miss kliku/ szybkim odświeżeniu giną na zawsze i nie udaje się takich perełek wyłapać :)
Stąd i moja taka mała propozycja, zapraszam do konwersacji na ten temat :D

Pozdrawiam uniżenie :)
Celeadoc
 

Posty: 27
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:56
ID: 5444
Rasa: Cz³owiek

Re: Dziennik/Rejestr sprzedaży

Post autor: Celeadoc »

Coś w stylu świątyń - w świątyni można sprawdzić ile złota ludzie złożyli w ofierze czy jakoś tak (ogólnie, bez danych 'klientów') - ale w sklepach rzemieślniczych/druidzich faktycznie pomysł dobry moim zdaniem. Nie wiem jak wyglądałoby stworzenie odpowiedniego kodu/skryptu, bo na tym się w ogóle nie znam, ale możliwość sprawdzenia kto/ile wydał byłaby przydatna, gdyby wiązałoby się to ze zniżkami czy innym rodzajem współpracy. Napisałem, 'kto/ile wydał', by odróżnić kto jest stałym klientem, a kto chce się dorobić zniżki kupując najtańsze oferty, by potem ze zniżką kupić porządny towar ;p
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 988
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Dziennik/Rejestr sprzedaży

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Nie byłoby problemu ze stworzeniem stałego rejestru transakcji w sklepie
E M P I R E W I L L R I S E !...
ODPOWIEDZ