Licytacje/Aukcje

Masz pomysł na dodatkowe funkcjonalności do Imperium? Chcesz zaproponować jakąś zmianę w istniejącym module? Napisz koniecznie!

Moderator: Aniołowie

ODPOWIEDZ
Azrael Wyklęty
 

Posty: 5
Rejestracja: 22 kwie 2019, o 17:24
ID: 1977
Rasa: Cz³owiek

Licytacje/Aukcje

Post autor: Azrael Wyklęty »

W Imperium, bez wsparcia gildii jest dość trudno prowadzić postać. Przedmioty, które można kupić w sklepie często nie są wystarczająco silne by można było przejść na kolejny etap gry lub po prostu gracza nie stać na jego kupno. To samo tyczy się sklepów stawianych przez rzemieślników. Dużym ułatwieniem, w takim przypadku, byłby Dom Aukcyjny.

Miejsce gdzie można prowadzić licytację (zarówno o przedmioty wystawione przez administrację/twórców gry jak i samych graczy, niezależnie od profesji) prawdopodobnie zwiększyłoby aktywność graczy. W takim miejscu zdobycie przedmiotów byłoby łatwiejsze. Czarodzieje, druidzi i rzemieślnicy nie musieliby szukać zwojów lub negocjować cenę sprzedaży od innego gracza, a inne profesje mogłyby wymieniać się przedmiotami z zyskiem. Taki ,,smaczek'' byłby ciekawym urozmaiceniem.

Co sądzicie?
Toboe, Irbis Mroku
Archanioł
 

Posty: 350
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 166
Rasa: Człowiek
Profesja: Rzemieślnik

Re: Licytacje/Aukcje

Post autor: Toboe, Irbis Mroku »

Obawiam się, że licytowałyby gildie, przez co niezrzeszeni wolni strzelcy nie mieliby szans przebić ceny, na którą zrzuciłoby się kilka osób z gildii.
Orvudo Rahillin, Trzy Twarze
 

Posty: 32
Rejestracja: 13 lis 2018, o 12:25
ID: 2367
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Bard

Re: Licytacje/Aukcje

Post autor: Orvudo Rahillin, Trzy Twarze »

Toboe - totalnie nie czaję, z jakiego równania to wykalkulowałeś XD

Jak rozumie Izreal pstuljue po prostu mechaniczne zaimplementowanie tego, do czego istnieje (od zawsze) specjalny dział na forum. Zmieniłoby to tyle, że gra byłaby bogatsza i bardziej przystępna. I tylko tyle, a nie jakieś hurdur znowu gildie lepiej. Bosz, totalnie na opak.

Acz myślę, że znacznie bardziej przydatnym mechanizmem byłyby giełdy, obsługujące handel surowcami (czyli z wyłączeniem uzbrojenia i może też elków), gdzie można by łatwo wystawić i kupić dobra po satysfakcjonującej cenie, bez grzebania się bez sensu w pustych sklepach. To by chyba najbardziej zwiększyło jakość UX w systemie handlu. Takie rozwiązania funkcjonują w dużej części innych gier, szczególnie takich bardziej poważnych. Na marginesie męczę tyłek o to od czasu konkursów na targ, ale tu jakoś woli się uznawać, że mikrozarządzanie pojedynczymi nasionkami trawy to najlepszy sposób na targ.
Toboe, Irbis Mroku
Archanioł
 

Posty: 350
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 166
Rasa: Człowiek
Profesja: Rzemieślnik

Re: Licytacje/Aukcje

Post autor: Toboe, Irbis Mroku »

Orv, czytałeś pierwszy akapit OPa?
Orvudo Rahillin, Trzy Twarze
 

Posty: 32
Rejestracja: 13 lis 2018, o 12:25
ID: 2367
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Bard

Re: Licytacje/Aukcje

Post autor: Orvudo Rahillin, Trzy Twarze »

No czytałem i jaki to ma związek z błędnymi/nieistotnymi wnioskami wyciąganymi przez Ciebie?
Nek
 

Posty: 80
Rejestracja: 18 cze 2019, o 12:28
ID: 2132
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Rzemieślnik

Re: Licytacje/Aukcje

Post autor: Nek »

Orvudin Rahillin, Diabeł Kier pisze:Toboe - totalnie nie czaję, z jakiego równania to wykalkulowałeś XD



Acz myślę, że znacznie bardziej przydatnym mechanizmem byłyby giełdy, obsługujące handel surowcami (czyli z wyłączeniem uzbrojenia i może też elków), gdzie można by łatwo wystawić i kupić dobra po satysfakcjonującej cenie, bez grzebania się bez sensu w pustych sklepach. .
Jestem za sam szukałem w takich sklepach drewna u rzemieślników na podbicie energii i pustynia.
Drwale mogli by tam wystawiać drewno.
Platyna: Srebro: Ametyst byłby łatwiejszy do kupna.
I można by było surowce z kamieniołomu łatwiej sprzedać,
Jak by ktoś ich już nie potrzebował
Możną było kupić łatwiej surowce z różną cena pewnie była by tam konkurencja cenowa , kto ma tanie ten by sprzedał

Edytuje :Całkiem zapomniałem i rentach też było by prościej je zdobyć
na takie giełdzie
ODPOWIEDZ