Wprowadzenie małżeństw jednopłciowych

Masz pomysł na dodatkowe funkcjonalności do Imperium? Chcesz zaproponować jakąś zmianę w istniejącym module? Napisz koniecznie!

Moderator: Aniołowie

Sepe Wspaniały
 

Posty: 46
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:42
ID: 1385
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Druid

Re: Wprowadzenie małżeństw jednopłciowych

Post autor: Sepe Wspaniały »

Jak zauważyłem wcześniej, czarownicy i magowie, o wampirach czy wilkołakach nie wspominając, też za wzór cnót nie uchodzili, nie? Nie sądzę też, żeby nadawanie ludziom rangi bogów i aniołów miało się spotkać z pozytywnym odzewem przeciętnego średniowiecznego teologa. Naprawdę, to, że ludzie tysiąc lat temu się czegoś bali lub to potępiali nie powinno być argumentem w 2019 roku, niezależnie od przyjętego settingu czy tam konwencji.


Małżeństwa jednopłciowe w Imperium nie są niemożliwe do wprowadzenia przez trudności obiektywne ani z powodu konwencji średniowieczno-fantastycznej, tylko przez opory obyczajowe administracji i graczy, które są w dzisiejszych czasach dosyć bezzasadne. Wszystkie większe portale społecznościowe i większość mniejszych ma dziś możliwość zadeklarowania się jako homoseksualista lub osoba niebinarna, więc naprawdę nie widzę powodu, dla którego Imperium nie mogłoby zrobić tego drobnego ustępstwa dla osób LGBT, które w Imperium grają i dla których byłoby to bardzo miłe.

Z równym powodzeniem można by mieć opory względem tego, że wśród dzielnych wojów szlachtujących potwory biegają wojowniczki i czarodziejki - tak samo bezsensowne, tak samo wsteczne i tak samo, a może nawet bardziej, psujące konwencję, bo o ile homoseksualizm w źródłowej dla naszej kultury cywilizacji greckiej był zupełnie normalny, o tyle równouprawnienie kobiet wprost przeciwnie.
Tinveruin, Mur Nieba
Anioł
 

Posty: 17
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 67
Rasa: Cz³owiek

Re: Wprowadzenie małżeństw jednopłciowych

Post autor: Tinveruin, Mur Nieba »

Wybaczcie, imć Sepie, ale w ludowej obrzędowości, baśniach czy legendach demony, anioły tudzież diabły, czarodzieje, a nawet walczące kobiety występowały, zaś w onych (mimo przykładów Waćpana) małżeństw mężów jeno -li niewiast nie stało. To, coś Waćpan podał, kulturę wyższą, zdaje się nazwać można, alem ja specem od onej nie jest i tyle wiem, com w szkołach poznał. Poczytajcie sobie, Waćpan, o Krabacie-czarodzieju, abo i o naszym Twardowskim i zobaczycie, że o magii różnie mniemano, i dobrze, i źle. Na bazie tego konwencja fantasy powstała, w której bohater królewny nadobne ratował i zdobywał, nigdy zaś księcia. Księżniczka po pocałowaniu żaby znowuż księcia najdowała, a nie drugą księżniczkę. To pewne archetypy w naszej kulturze, zawszeć występujące.
A co do Grecji, Waszmość zbyt prosto o tym piszecie. W czas ów starożytny pochwalane były związki (których nijak małżeństwami zwać nie można było) pomiędzy starszymi mężczyznami i młodzieńcami. Ci pierwsi przy tym mogli młodzianków pożądać fizycznie, zaś jeśli ci młodzi pożądali starszych, traktowano to jak zboczenie. Niezbyt akceptowane były również związki tylko pomiędzy starszymi mężczyznami, a już na pewno ośmieszano i krytykowano stronę pasywną. Zresztą Platon sam w "Prawach" sugerował zakaz związków takowych.
I na koniec - Waszmość piszecie o czymś miłym dla osób LGBT. Ale są takoż osoby, którym owo podejście niemiłym może się okazać. Cóż wtedy? Jedni są w prawie, gdy chcą małżeństw onych, drudzy są w prawie, gdy ich nie chcą. Jak rozstrzygniecie, którzy to rację mają?
Orvudo Rahillin, Trzy Twarze
 

Posty: 32
Rejestracja: 13 lis 2018, o 12:25
ID: 2367
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Bard

Re: Wprowadzenie małżeństw jednopłciowych

Post autor: Orvudo Rahillin, Trzy Twarze »

Tinveruin - jak mnie wpienia pisanie w biedastylizacji, które utrudnia sensowną komunikację, a Ty tak piszesz i to jako przedstawiciel stafu gry, to kto ma rację?

Nie chcesz wychodzić za mąż, to nie wychodź, proste. Stawianie fałszywych równości między czyimiś potrzebami a czyimiś uprzedzeniami wobec tych potrzeb to jest poziom demotywatorów.
Sepe Wspaniały
 

Posty: 46
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:42
ID: 1385
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Druid

Re: Wprowadzenie małżeństw jednopłciowych

Post autor: Sepe Wspaniały »

Nie chcesz wychodzić za mąż, to nie wychodź, proste. Stawianie fałszywych równości między czyimiś potrzebami a czyimiś uprzedzeniami wobec tych potrzeb to jest poziom demotywatorów.
Nic dodać, nic ująć.
Tinveruin, Mur Nieba
Anioł
 

Posty: 17
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 67
Rasa: Cz³owiek

Re: Wprowadzenie małżeństw jednopłciowych

Post autor: Tinveruin, Mur Nieba »

Orvudin - no to ten jeden raz bez biedastylizacji.
Orvudin i Sepe - ja po prostu uzasadniałem, dlaczego mi się pomysł nie podoba. Wychodzić za mąż nie zamierzam, ale jasno napisałem, dlaczego pomysł mi przeszkadza w, nazwijmy to, immersji w tej grze, co wiąże się z jej konwencją. I tak, jak w konwencji mimo wszystko występowały kobiety - wojowniczki, tak z jakiegoś powodu nie wykształciły się w niej związki homoseksualne (w takim stopniu, o ile w ogóle). I dlatego też warto zastanowić się, skąd się biorą też opory administracji i graczy w tym temacie.
Ba, są nawet pewne zachowania, które od biedy w konwencji występują, a nie są zaimplementowane w grze, gdyż mogą komuś sprawiać spory dyskomfort...
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Wprowadzenie małżeństw jednopłciowych

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Tak czy owak - pomimo waszych wielkich starań ten element nie będzie w grze zmieniony.

Czemu? Bo nie.
Ani jako-taki homosexualizm, ani pedofilia, ani zoo-, nekro- i wszelkie inne formy parafili.
Nie wnosi to do gry żadnej wartości dodanej.
Nie ma uzasadnienia ani w charakterze gry, ani w mechanice ani w niczym innym.

Dobranoc ;)
E M P I R E W I L L R I S E !...
Sepe Wspaniały
 

Posty: 46
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:42
ID: 1385
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Druid

Re: Wprowadzenie małżeństw jednopłciowych

Post autor: Sepe Wspaniały »

Dobra, skoro niecywilizowanymi metodami wróciliśmy do cywilizowanych warunków dyskusji, kontynuujmy.

Zrównywania homoseksualizmu z pedofilią nawet nie komentuję, bo naprawdę, wystarczy przeczytać jeden akapit odpowiedniego hasła na Wikipedii, żeby przekonać się, że to taka sama bzdura jak przypisywanie schizofrenii działaniom szatana. Tym samym nie ma tu o czym dyskutować, poza ewentualnie wyraźnym zaznaczeniem, że homoseksualizm nie jest parafilią, tylko zwykłą orientacją seksualną.

Dodam tylko, że uważam to za oburzające i bardzo chamskie dla osób LGBT, którym z pewnością zrobiło się teraz bardzo przykro, że administracja ma ich głęboko w dupie.


Odnośnie zaś do wnoszenia wartości dodanej - żaden "towarzyski" moduł impa nie wnosi żadnej wartości dodanej. Ani małżeństwa, ani rody, ani posłańce, ani chatka gawędziarza, ani karczemne gawędy, ani biblioteka. Ani, nawiasem mówiąc, część kuriozów z rodzaju zaklętego dworu, w którym jakikolwiek gracz był chyba ostatnio w VI erze. Twierdzenie, że każdy element tej gry ma "wartość dodaną", jakkolwiek ją definiować, czy konstruktywny wpływ na mechanikę, jest po prostu nieprawdziwe.

Odnośnie zaś uzasadnienia, kłopot w tym, że takie uzasadnienie istnieje, a mianowicie: są osoby, które o to proszą, a to znaczy, że ktoś takiej opcji potrzebuje. Na podobnej zasadzie były wieki temu wprowadzone same małżeństwa: ludzie w grze tworzyli realne i fikcyjne pary, więc poprosili o jakąś metodę ich legitymizacji w obrębie gry. Czasy się zmieniają, homoseksualiści nie muszą już siedzieć w piwnicy i udawać że ich nie ma, jak 10 lat temu, najwyższa więc pora dostosować moduł do potrzeb użytkowników.

To naprawdę nie jest ani trudne do zrozumienia, ani do zaakceptowania: jeżeli gracze zgłaszają takie zapotrzebowanie, a jak widać, zgłaszamy, w samym tym temacie przynajmniej 3 osoby, to administracja powinna się do nich pozytywnie ustosunkować, szczególnie że jest to zmiana banalna do zaimplementowania. A wasze dziewiętnastowieczne, obskuranckie uprzedzenia - odpowiadając też Tinowi w sprawie "oporów" - nie powinny mieć tutaj nic do rzeczy.
Tinveruin, Mur Nieba
Anioł
 

Posty: 17
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 67
Rasa: Cz³owiek

Re: Wprowadzenie małżeństw jednopłciowych

Post autor: Tinveruin, Mur Nieba »

Wiesz, Sepe, ale używając Twojego odniesienie - ja mam prawo do tych dziewiętnastowiecznych, obskuranckich oporów. Gdybyś zaproponował coś w rodzaju referendum, czy gracze rzeczywiście chcą mieć taką możliwość - mógłbym się z Tobą zgodzić. Ale jeżeli ktoś autorytarnie stwierdza, że moje odczucia i poglądy nie powinny mieć tutaj nic do rzeczy, to będę protestował. Tak samo, jak komuś przeszkadzają moje stylizowane wypowiedzi - jestem świadomy ich ułomności i czasem problemów z opisywaniem współczesnych problemów, ale dla mnie prywatnie tworzą one pewien klimat tej gry, co dla mnie jest równie cenne, jak moje obskuranckie poglądy. I to właściwie tyle...
Sepe Wspaniały
 

Posty: 46
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:42
ID: 1385
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Druid

Re: Wprowadzenie małżeństw jednopłciowych

Post autor: Sepe Wspaniały »

Tylko z jakiej paki mamy wśród w większości heteroseksualnych graczy robić referendum dotyczące homoseksualistów? Co oni mają do gadania na ten temat? Z równym powodzeniem można by na początku XX wieku zrobić wśród uprawnionych do głosowania facetów referendum na temat praw wyborczych kobiet - jak sądzisz, jaki byłby wynik?

Tu nie chodzi o to, że wasze poglądy, jak to obrazowo ująłem, nie mają nic do rzeczy dlatego, że nie macie do nich prawa, bo macie. Tak samo jak macie prawo uważać, że murzyni powinni siedzieć w klatkach, kobiety rodzić dzieci, a miejsce Arabów jest na Bliskim Wschodzie. Niestety, jako przedstawiciele uprzywilejowanej większości nie macie, a raczej "nie mamy" prawa do realizowania (czyli tutaj: blokowania postulowanej zmiany) tych poglądów kosztem dyskryminowanej mniejszości i tyle.
Tinveruin, Mur Nieba
Anioł
 

Posty: 17
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 67
Rasa: Cz³owiek

Re: Wprowadzenie małżeństw jednopłciowych

Post autor: Tinveruin, Mur Nieba »

Po co robić referendum? Aby może zadbać o to, by większość graczy nie czuła się niekomfortowo? Uważasz, że za małżeństwami jednopłciowymi będą głosować tylko homoseksualiści? A co do praw wyborczych kobiet na początku XX w., to pragnę przypomnieć, że akurat w Polsce miały one te prawa od momentu powstanie niepodległej II Rzeczypospolitej, czyli od 1918 r. Może nie był to sam początek XX w., ale wcześniej Polska po prostu nie istniała. Mamy więc tu dobre tradycje i wtedy, można powiedzieć, uprawnieni do głosowania faceci stwierdzili, że taki sam głos należy się również kobietom.
Nie sprowadzaj również dyskusji do absurdu, skoro chcesz o tym temacie poważnie dyskutować. Naprawdę sądzisz, że osoby nieakceptujące małżeństw homoseksualnych uważają, że murzyni mają siedzieć w klatkach, a miejsce Arabów jest tylko na Bliskim Wschodzie? Jeśli tak, to gratuluję wąskich horyzontów i hołdowania stereotypom. O kobietach nie piszę, bo tylko one mogą rodzić dzieci i jeśli chcą (podkreślam, jeśli to ich wybór!), to niech to robią.
I na koniec kompletnie nie rozumiem - ponieważ jestem w większości, to nie mogę realizować swych poglądów? No to specjalnie dla Ciebie troszkę mojej prywaty. Jestem mieszańcem i dla niektórych jestem po prostu "żółtkiem". Myślę, że jako kolorowy stanowię tutaj mniejszość, a jak wiadomo kultura chińska jest kulturą dość konserwatywną. Jak myślisz, czy teraz jako mniejszość na tym serwerze mogę wyrazić mój sprzeciw wobec małżeństw homoseksualnych wynikających z takich, a nie innych, mniejszościowych (dla Polski) uwarunkowań kulturowych?
Zablokowany