Problemy handlowe w społeczności imperialnej

Masz pomysł na dodatkowe funkcjonalności do Imperium? Chcesz zaproponować jakąś zmianę w istniejącym module? Napisz koniecznie!

Moderator: Aniołowie

ODPOWIEDZ
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Problemy handlowe w społeczności imperialnej

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Dlatego dodałem opcję ogrodnika do pól by ktoś mógł za nas dopilnować.
Póki co farmy nie znikną ale zwiększymy im górne zakresy zysku ziół, a dodatkowo będzie inna lokacja do pozyskiwania ziół zamiast łączki.

Farmy nadal będą potrzebne ale może mniej uciążliwe i mniej konieczne ;)
E M P I R E W I L L R I S E !...
Strażnik
Strażnik
 

Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 12:47
ID: 0
Rasa: Cz³owiek

Re: Problemy handlowe w społeczności imperialnej

Post autor: Strażnik »

Xsani, Kurzy Faraon pisze:Ja okropnie nie lubię farmy xD Ta era to moja ulubiona era świata, bo jej nie muszę mieć xD Gdybym dostawała ciastko za każdy raz kiedy zjebałam pole to skończyłabym z otyłością. Nie mówiąc już o tym, że nie zawsze jesteś w stanie się zalogować do gry danego dnia. Czasem są przyczyny losowe, które sprawiają, że jest to niemożliwe. Można mieć gorączkę 40 stopni i nie dać rady i wtedy już masz pograne. Nigdy nie zapomnę jak po operacji ze łzami w oczach logowałam się do impa tylko po to by ogarnąć to kurestwo i nie spierdolić nifre. Gra powinna być przyjemnością, pole to obowiązek i póki Wasza gra przez ostatnie 10 er nie będzie zależna tylko od tego czy jesteście w stanie się codziennie zalogować, to iks de. Mało wiecie o życiu. Jak dla mnie pole powinno zostać zniszczone. Jeżeli ktoś lubi to powinno być jak strażnica, a druid mógłby mieć przychód ziół z czegoś innego.
Złoto
Nek
 

Posty: 80
Rejestracja: 18 cze 2019, o 12:28
ID: 2132
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Rzemieślnik

Re: Problemy handlowe w społeczności imperialnej

Post autor: Nek »

Prawie o tym zapomniałem tak nienawidzę tej farmy , co racja to racja jak się nie zaloguje by jej nie obrobić i już na 2 dzień masakra braki w ziołach , ta tolerancja na dziczenie powinna być zwiększona a nie już na 2 dzień mam braki w ziołach. to jest męczarnia a nie farma obowiązek z musu którego nie ciepie tak farma nic nie wybacza w obecnym stanie. nawet ziół mi nie dostarczy ale to już pisałem by mi wystarczyło ma mikstury.


Edit Zapomniałem.
Jak przycisk hibernacji czy coś jak się nie ma czadu jej obrabiać bo się nie będzie logować do Impa. I wydłużyć czas dziczenia i ubytków na farmie. Albo jakoś inaczej by się resetował jak się na nią w kolejnym dniu kliknie czy coś nie wiem czy do jest do zrobienia.
Samael
 

Posty: 150
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:34
ID: 772
Rasa: Wampir
Profesja: Wojownik

Re: Problemy handlowe w społeczności imperialnej

Post autor: Samael »

Maruda, Pan Kociołka pisze:Prawie o tym zapomniałem tak nienawidzę tej farmy , co racja to racja jak się nie zaloguje by jej nie obrobić i już na 2 dzień masakra braki w ziołach , ta tolerancja na dziczenie powinna być zwiększona a nie już na 2 dzień mam braki w ziołach. to jest męczarnia a nie farma obowiązek z musu którego nie ciepie tak farma nic nie wybacza w obecnym stanie. nawet ziół mi nie dostarczy ale to już pisałem by mi wystarczyło ma mikstury.


Edit Zapomniałem.
Jak przycisk hibernacji czy coś jak się nie ma czadu jej obrabiać bo się nie będzie logować do Impa. I wydłużyć czas dziczenia i ubytków na farmie. Albo jakoś inaczej by się resetował jak się na nią w kolejnym dniu kliknie czy coś nie wiem czy do jest do zrobienia.
Użyj narzędzi do obrabiania pola to skrócisz tą czynność do max. kilku minut. Dodatkowo możesz wyznaczyć opiekuna pola, który w razie W zrobi robotę za Ciebie. Za dużo płaczu tutaj widzę, który jest kompletnie nie uzasadniony.
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Problemy handlowe w społeczności imperialnej

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Jak przycisk hibernacji czy coś jak się nie ma czadu jej obrabiać bo się nie będzie logować do Impa.
Nie widzę problemu. Się doda ;)
E M P I R E W I L L R I S E !...
Katla, Oko Kota
 

Posty: 198
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:56
ID: 4989
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Złodziej

Re: Problemy handlowe w społeczności imperialnej

Post autor: Katla, Oko Kota »

Ja chciałabym dorzucić swoje trzy grosze do druida. Oprócz tego, o czym mówiła Xsani, a także braku elek w sklepach... Wiecie, że robiłam (obecnie więcej walczę niż warzę, ale to w tej erze) i wystawiałam w sklepie elki nawet dużo słabsze, niż wynikałoby z mojego poziomu, aby zarówno gracze z wysokimi poziomami, jak i Ci z niższymi mogli się bez problemu zaopatrywać. Ale niestety to sensownie działa tylko do pewnego poziomu, bo co z tego, że zwiększycie ilość wytwarzanych na raz elek, to aby druid mógł je wystawić wszystkie i to w takich ilościach każdego, by nie musiał uzupełniać co pięć sekund, to sklep trzeba by rozbudować do jakichś absurdalnych rozmiarów. Aktualnie mam sklep rozbudowany na 10 poziom, a mogę w nim raptem wystawić 1200 sztuk elków, a mogę ich zrobić rodzajów (uwzględniając rozcieńczone i skondensowane) 81. To policzcie sobie, ile z każdego rodzaju to będzie? 14 - 15 elków? I ja mam wystawiać, aby każdy miał dostęp?

To dlatego w tej erze głównie walczę, bo dwie ery temu, gdy grałam druidem, to tak mnie cholera brała na pojemność działu głównego, że stwierdziłam, że mam dość. I nie mów mi Orgraelu, że rzemkowie też mają małe działy, ale od Was gracz kupuje na raz ile uzbrojenia? Jedną zbroję, hełm, nagole i buty, no i broń, a ile elków potrzebuje gracz, by spokojnie chodzić po lokacji? 100, 200... więcej jak wyjazdowa?
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Problemy handlowe w społeczności imperialnej

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Dzięki Katlo. Zmienimy to ;)
E M P I R E W I L L R I S E !...
Katla, Oko Kota
 

Posty: 198
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:56
ID: 4989
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Złodziej

Re: Problemy handlowe w społeczności imperialnej

Post autor: Katla, Oko Kota »

Orgraelu, a dałoby się w dziale głównym sklepu druidowego zrobić zamiast ilości elek do wystawienia, to ilość kontenerków (takich jak plecak)? W kontenerze oczywiście też byłoby jakieś maksimum. Skup/sprzedaż ziół i minerałów też można by skontenerować. Jeśli oczywiście to nie uwali serwera i nie będzie dziesiątkami nieprzespanych nocy przy kodowaniu. No i jeśli to ma w ogóle sens :)
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Problemy handlowe w społeczności imperialnej

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

W jakim sensie kontenerków? Powiedz jak byś to widziała

Planuję zmienić pojemności wszystkich działów by łatwiej było przekazywać też bogactwa i zioła.
E M P I R E W I L L R I S E !...
Katla, Oko Kota
 

Posty: 198
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:56
ID: 4989
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Złodziej

Re: Problemy handlowe w społeczności imperialnej

Post autor: Katla, Oko Kota »

No tak jak ten plecak, do którego możesz włożyć mikstury, których nie używasz. Można włożyć tylko 3 rodzaje, ale za to nie widziałam, by było tam ograniczenie ilości (pewnie jest, ale nigdy nie wtryniłam tam tyle, by mi dało znać, że się nie zmieści).
Trzeba by sprawdzić, ile maksymalnie jest rodzajów mikstur (uwzględniając wszystkie warianty) no i to będzie na maksymalnie rozbudowany sklep. Jest ich chyba 46 każdy po 3 warianty, plus elki specjalne (nie mają wariantów), plus jak ktoś odkryje miksturę, to też chyba ma 3 warianty.
I tak: pierwszy poziom rozbudowy sklepu, to dajmy na to 5 kontenerów. Czyli możemy wystawić 5 rodzajów mikstur. No, chyba że wystawiamy ofertę prywatną, to możemy dwie takie same. Czyli na przykład Żywą wodę publiczną i Żywą wodę prywatną i wtedy zapełnią nam się dwa sloty kontenerowe. Natomiast ile elkek będzie w danym kontenerze, to zależy, ile wrzucimy (pewnie trzeba będzie dać jakieś ograniczenie, bo serwer zamuli). Ludzie będą sobie rozbudowywać sklep według własnego uznania. Jak ktoś chce wystawiać miksy dla wszystkich (od najsłabszych, do najsilniejszych) w myśl zasady — dla każdego coś miłego, to rozbuduje bardziej, a jak ktoś lubi wystawiać tylko te elki, które ktoś zamówił, albo tylko najmocniejsze jakie obecnie robi, to wystarczy mu pierwszy, może drugi poziom.
Tylko nie przesadź z podatkiem po rozbudowie i ceną za rozbudowę, bo ja sprzedaję elki tanio i musi być mnie stać na porządnie rozbudowany sklep ;p
ODPOWIEDZ