Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 lut 2020, o 03:33 

ID: 2303
Rasa: Wogul
Profesja: Barbarzyńca
Witam!

Pytanie skierowane głównie do doświadczonych graczy aczkolwiek każda opinia jest równie ważna!

Co myślicie gdybyśmy wprowadzili do imperium możliwość utworzenia drugiej postaci na tym samym koncie? Jakie są Wasze obawy w związku z powyższym? A może już dawno chcieliście poruszyć temat?

Jako nowy gracz spędzam sporo czasu w impie, często już bez eny bezsensownie przeglądam dosłownie WSZYSTKO. Uważam, że urozmaicenie rozgrywki w ten sposób byłoby bardzo ciekawym rozwiązaniem nie tylko dla samego gracza ale również dla całego świata imparium, w którym nie ukrywajmy brakuje ludu. :(

Jeśli temat uzyska aprobatę ludu impa zajmę się obmyśleniem zasady działania owego systemu. W oparciu o Wasze wypowiedzi(oczywiście już w nowym wątku):)

PostNapisane: 13 lut 2020, o 08:26 
Bóg

ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Rzemieślnik
Tu był taki temat

Generalnie tego nie wykluczam ale na zasadzie takiej, że niemożliwe będą bezpośrednie interakcje między postaciami - nie będą one istniały dla siebie nawzajem ;)

PostNapisane: 13 lut 2020, o 08:45 

ID: 702
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni napisał(a):
Tu był taki temat

Generalnie tego nie wykluczam ale na zasadzie takiej, że niemożliwe będą bezpośrednie interakcje między postaciami - nie będą one istniały dla siebie nawzajem ;)

Orgu, a jak obie będą należeć do tej samej Gildii? :) Nie będa mogły sobie przekazywać "towarów"? :)

PostNapisane: 13 lut 2020, o 09:43 
Bóg

Sęk w tym żeby nie mogły - tylko pojawia się problem jak to zrobić. Być może tylko 1 postać mogłaby należeć do gildii.

PostNapisane: 13 lut 2020, o 11:51 

ID: 1474
Rasa: Wilkołak
przeciez aktualnie 90 procent malzenstw w imperium to gra jednej osoby na dwoch kontach :D

PostNapisane: 13 lut 2020, o 12:46 

ID: 2303
Timokall napisał(a):
przeciez aktualnie 90 procent malzenstw w imperium to gra jednej osoby na dwoch kontach :D

W sumie moja żona również mogłaby zacząć grać i problem miałbym rozwiązany :D

I niby rzuciło mi się to w oczy ale jakoś się temu nie przyglądałem bardziej ;P

PostNapisane: 13 lut 2020, o 13:56 
Bóg

Śmiem twierdzić że statystyka jest przesadzona, sam fakt jest raczej trudny do zweryfikowania i zabezpieczenia :P
Niemniej nie jest to legalny sposób gry...

PostNapisane: 13 lut 2020, o 17:33 
Archanioł

ID: 166
Profesja: Druid
Jestem za, ale bez zabezpieczeń. I tak znajdzie się obejście, a zakończy banami i spędzaniem eonów na zabezpieczeniach. Podwójne konta za to są szansą dla gildii paroosobowych, gdzie jest trudno o obsadę. Gildia potrzebuje 2 rzemków i pewnie 2 warzących. Mając możliwość grania na 2 konta więcej osób zainteresuje się wytwórstwem, a nie tylko walką.
2 konta nie osiągną i tak więcej niż 2 dobrze współpracujących graczy. Farmienie jest sukcesywnie ograniczane, więc opłaca się grać normalnie.

PostNapisane: 13 lut 2020, o 17:54 
Bóg

Cytuj:
Jestem za, ale bez zabezpieczeń.
Odważny jesteś... :P
Ja tu boję się najbardziej tego, że będzie to niczym więcej, jak legalizacją Farm - jedna postać do grania, druga do farmienia i przekazywania wszystkiego tej pierwszej.
To w linii prostej sprowadzi się do tego, że kto nie ma farmy - nie liczy się w grze, bo nie dogoni tych, co farmy mają...
Zaowocuje to tym, że ci, którzy nie będą mieli ochoty/potrzeby/czasu posiadania drugiej postaci, zwyczajnie się zniechęcą do gry, w której nie mają szans i zaraz zostanie w niej 30 osób, z czego połowa to farmy...

Moim zdaniem przy wprowadzaniu 2 postaci z 1 konta konieczne jest utrudnienie jakichkolwiek interakcji między nimi. W myśl zasady - chcesz mieć legalną farmę, to się z nią męcz.
Chcesz grać 2 postaciami w miarę równorzędnie - te ograniczenia ci tego nie zablokują - wymuszą raczej, byś grał z innymi graczami tak jak dotychczas.

Jeśli założeniem jest dodanie opcji gry więcej niż 1 postacią na raz, to nie po to, by tworzyć legalne farmy...

Jestem jednak otwarty na dyskusję i argumenty - przekonaj mnie, że tak nie będzie ;)

PostNapisane: 13 lut 2020, o 18:07 
Archanioł

ID: 166
Profesja: Druid
Farmienie nadal będzie nielegalne. Za to byłbym za jeszcze większą integracją multikonta - wspólna zbrojownia, bogactwa, konto bankowe.
Walka z opłacalnością farm jest możliwa. Walka ze współpracą między kontami jest niemożliwa. Jak nie wyfarmię drugim kontem dla siebie, to dogadam się z kimś, kto drugim kontem wyfarmi dla mnie za to, że ja mu coś wyfarmię. Wrogiem nie jest możliwość współpracy między kontami, a farmienie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1