Szkoła bitewna

Masz pomysł na dodatkowe funkcjonalności do Imperium? Chcesz zaproponować jakąś zmianę w istniejącym module? Napisz koniecznie!

Moderator: Aniołowie

Raval Lar
 

Posty: 10
Rejestracja: 25 kwie 2017, o 21:01
ID: 1787
Rasa: Cz³owiek

Re: Szkoła bitewna

Post autor: Raval Lar »

Czy da się jeszcze bardziej uprościć grę i zrobić tak żeby polegała tylko na bezmózgim klikaniu? Jak widać da się... Obecny system szkoły bitewnej jest dobry i sprawdzał się od zawsze, eventy zostaną zlikwidowane i to był/jest główny mankament tej ery (od początku uważałem że pomysł eventów jest słaby). Czekanie na pogodę nie jest w żadnym stopniu uciążliwe, czasami zdarzy się przestój nawet i 1,5 dnia ale to rzadkie zjawisko, prawie codziennie jest dobra pogoda do szkolenia. Twój pomysł powoduje że człowiek będzie gonił za expem jeszcze bardziej niż do tej pory bo im wyższy lvl tym więcej darmowych punktów i dodatkowych stat, samo nakręcająca się spirala bezsensownej pogoni za expem bez żadnej strategi. Gra jest wyjątkowa z tego względu że wymaga mocno strategicznego podejścia, fakt że daje to dużą przewagę graczom którzy są tu od dawna, ale każdy kiedyś zaczynał i tak naprawdę każdą grę trzeba poznać zanim zacznie się walczyć o jakieś tytuły. Nie psujcie tego
Atarius Zły
 

Posty: 17
Rejestracja: 4 kwie 2017, o 09:49
ID: 1483
Rasa: Wilkołak
Profesja: Rzemieślnik

Re: Szkoła bitewna

Post autor: Atarius Zły »

Ten limit jest sztuczny i narzuca zbieranie ap co nie każdemu odpowiada. Ja mam złota w opór ale że źle wydałem ap to nie mam jak tego teraz naprawiać a chyba po to powinna być szkoła?
Po co mi 60kk w skarbcu jak nie mam ich na co wydać - mam spieprzoną postać bo przewaliłem charyzmę a nie doinwestowałem inta. Teraz nie mogę warzyć lepszych elek a exp coraz marniej leci. Musze po 500 eny wywalać na kolejny poziom a to troche lipa...

Pewnie - moge zrobić reset ale nie chce mi sie jechać od początku ze wszystkim. Prędzej przestane grać w obecnej sytuacji...
Raval Lar
 

Posty: 10
Rejestracja: 25 kwie 2017, o 21:01
ID: 1787
Rasa: Cz³owiek

Re: Szkoła bitewna

Post autor: Raval Lar »

Bez urazy ale w tym momencie i tak nie dostaniesz żadnej zmiany, to dopiero na nową erę jak coś więc pozostaje Ci tylko reset postaci... ale patrząc na to że w ogóle nie zajmujesz się zielarstwem (HS nie kłamie), to z tych lepszych elków nie wiele byś zrobił bo nie masz na pewno nifredilu który rośnie naprawdę długo. Reset nie będzie tragiczny ;)
Atarius Zły
 

Posty: 17
Rejestracja: 4 kwie 2017, o 09:49
ID: 1483
Rasa: Wilkołak
Profesja: Rzemieślnik

Re: Szkoła bitewna

Post autor: Atarius Zły »

Bez urazy koleś ale nie każdy ma "swojego druida" na wyłączność i pare osób by chyba zapłakało...

Poza tym to że nie mam 100k zielarstwa nie oznacza że nie mam farmy itd. Radze sobie zupełnie wystarczająco i nie ma to nic do rzeczy. Szkoła powinna dawać możliwość naprawy postaci w kryzysowej sytuacji a nie tylko dopakowywania jej jedyną właściwą strategią od początku ery.
Eliten
 

Posty: 101
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:35
ID: 859
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Czarodziej

Re: Szkoła bitewna

Post autor: Eliten »

Ja zgadzam się z Ravem. To będzie kolejne uproszczenie dające przewagę osobom które mają więcej znajomości.

Właśnie obecny limit w szkole powoduje iż trzeba pomyśleć w co pakować oraz jaką taktykę przyjąć z jakimi statami. Jeśli ktoś popełnił błąd i teraz trzeba wydać 500eny na lvl to właśnie jest koszt nieprzemyślanej odpowiednio taktyki oraz cena błędu. Gdyby wszystko dało się potem naprawiać to gdzie ma być rywalizacja?

Późniejszy etap z basztą i kosmiczną ilością złota do jeszcze większą odskocznie dla osób, które się tam dostaną.
Raval Lar
 

Posty: 10
Rejestracja: 25 kwie 2017, o 21:01
ID: 1787
Rasa: Cz³owiek

Re: Szkoła bitewna

Post autor: Raval Lar »

Atarius, nie mam nic do Ciebie i bardzo mi przykro że stanąłeś w miejscu z lvlem i przez złe rozdanie AP nie jesteś wstanie nic z tym zrobić ale w tym momencie nie pozostaje Ci nic innego jak reset bo ewentualne zmiany (mam nadzieje że nie) będą najszybciej w nowe erze. Nie wiem przy których elkach utknąłeś ale prawda jest taka że i tak nie masz co płakać nad rozlanym mlekiem bo nie masz umki zielarstwa a co za tym idzie nifre które jest niezbędne przy elkach które zaczynają się przy około 500 inta (czyste życia już przy 450). Przy takich funduszach masz szanse szybko wyjść na prostą przy resecie
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Szkoła bitewna

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Mogli byśmy zrobić ankietę na ten temat, bo prawdę mówiąc nie przekonuje mnie to że obecna szkółka daje jakieś wyjątkowe możliwości taktyczne na rozgrywkę - jest tylko jeden schemat optymalnej gry a jedyna opcja taktyczna to moment rozdania ap.

Zgadzam sie z Atariusem że szkołka powinna dawać szansę naprawy/ratowania zepsutej postaci - nie dowolnego koksowania na każdym etapie gry.
Żeby nie zmuszać do gnania z lvlem to może również być stała ilość punktów treningowych - 2 na reset jak w kopalniach...
Ale limit i tak bym chętnie zniósł.
E M P I R E W I L L R I S E !...
Atarius Zły
 

Posty: 17
Rejestracja: 4 kwie 2017, o 09:49
ID: 1483
Rasa: Wilkołak
Profesja: Rzemieślnik

Re: Szkoła bitewna

Post autor: Atarius Zły »

A róbcie co chcecie.
Wróciłem do gry po kilku latach i chciałbym poklikać dla zabawy ale jak gra nie jest user friendly i nie pozwala na naprawę swoich błędów, których starzy gracze nie popełnią - a nowi tak, to nie wróżę odbudowy populacji.

Jaki niby jest sens robienia resetu pod koniec ery? Jak nie robie elek dla konkretnych osób tylko na otwarty rynek to nie ma to żadnego sensu,bo ani z nikim nie porywalizuję, ani niczego nie osiągnę, ani nie będę miał reagentów. Pozamiatane.

Chyba nie chce mi sie więcej pisać bo dla mnie ta szkółka jest upośledzona w oczywisty sposób, co wg was jest ok...
Xsani, Kurzy Faraon
 

Posty: 19
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:36
ID: 998
Rasa: Cz³owiek

Re: Szkoła bitewna

Post autor: Xsani, Kurzy Faraon »

Moim zdaniem usuwanie limitów na szkołę jest trochę kiepskim pomysłem, bo upraszczanie gier nie ma sensu (w ogóle to po co zachęcać ludzi którzy nie są w stanie pomyśleć bądź zapytac o jakiś sposób prowadzenia postaci i strzela focha gdy okaże sie, że coś innego już im nie pasuje, bo tez trudne :f)... Poza tym będzie to faworyzowanie tych co mają miliony monet i miliony czasu i miliony znajomości (oho baaaardzo new players friendly). Kolejna sprawa czemu się nie przemienisz w wilka, albo nie pójdziesz się modlić? Ktoś kiedyś chyba testował te sposoby zdobywania inty na druidzie. Nie trzeba się od razu resetować na postaci, na której musisz pakować w tylko dwie staty :f

Ps co to za szkoła gdzie uczeń jest bardziej wykoksany od nauczyciela xd?
ODPOWIEDZ