Druid warzący - mnóstwo poświęconego czasu

Masz pomysł na dodatkowe funkcjonalności do Imperium? Chcesz zaproponować jakąś zmianę w istniejącym module? Napisz koniecznie!

Moderator: Aniołowie

Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Druid warzący - mnóstwo poświęconego czasu

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Moze wiecej energii na poziom dla profesji tworzacych?
Trzeba by całkowicie oddzielić druida warzącego od walczącego...
E M P I R E W I L L R I S E !...
Veart Iraeth
 

Posty: 52
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:44
ID: 1454
Rasa: Człowiek
Profesja: Rzemieślnik

Re: Druid warzący - mnóstwo poświęconego czasu

Post autor: Veart Iraeth »

Skoro w grze jest 8-9 aktywnych druidów, z czego pewnie połowa może ma regularny dostęp do zwojów z przepisami, plus może jeden-dwa sklepy coś tam sprzedają na publicznej, więc co się dziwić, że jest problem z miksturami.

Podniesienie potrzebnej energii do wykonania trudniejszych mikstur problem tylko zwiększy. Osobiście będę zbierać energię, zamiast ważyć słabsze dla ważenia czy zysku. Tak jak teraz : z ważenia mikstur na 200 inta musiałem przeskoczyć na ważenie elek na 400 inta - brak przepisów. Brak przepisów = brak elek.
''Gadać mi się nie chce, bo o czym tu gadać?
Gdyby sito podstawić, żeby sensu nałapać,
mikrogrudki nie uświadczysz, przelatuje bla, bla, bla, bla...''
Zbylut, Herbu Prawa Nóżka Bardziej
 

Posty: 27
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:44
ID: 1507
Rasa: Cz³owiek

Re: Druid warzący - mnóstwo poświęconego czasu

Post autor: Zbylut, Herbu Prawa Nóżka Bardziej »

Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni pisze:
Moze wiecej energii na poziom dla profesji tworzacych?
Trzeba by całkowicie oddzielić druida warzącego od walczącego...
A jakby uzaleznic ta dodatkowa energie zdobywana na poziom od ilosci warzenia? W sensie ze jesli warzenie / poziom postaci jest wyzsze niz X to mozna zalozyc ze to druid tworzacy, nie walczacy i wtedy dawac wiecej energii?
To bedzie dzialalo tez dla rzemieslnikow czy drwali. Wtedy jak ktos zajmuje sie tworzeniem czegos w impie to bedzie mial wiecej energii i wiecej osob bedzie moglo korzystac z jego wyrobow.
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Druid warzący - mnóstwo poświęconego czasu

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Khermits, Cichy Szpieg pisze:Witam
Na wstępie chciałbym podziękować za kilka zmian w tej profesji, są one naprawdę odświeżające. Jednak mam jedną propozycję, otóż na tą klasę jakby nie patrzeć trzeba poświęcić mnóstwo czasu na warzenie, kiedy inne klasy sobie chodzą po lokacjach klikając kontynuuj to my musimy warzyć i sprzątać, co wiąże się z ciągłym skakanie między tymi dwoma opcjami lub wykorzystywaniem przeglądarki w sposób nie fair. Gdyby opcja sprzątania była by dostępna zaraz po uwarzeniu mikstury z dodatkową opcją "zrób więcej elków" było by naprawdę świetne. Przy ilości 500 ene ( stan na dzisiaj rano, który miałem ) przerobienie jej zajmuje naprawdę sporo czasu nawet robiąc te bardziej wymagające eliksiry.
Odnosząc się do początku tego wątku - kod druida został zmodyfikowany pod tym kątem, aby nie było konieczne warzenie po 1 raz dla maksymalnych korzyści - teraz tworzenie wielokrotne jest identycznie opłacalne z tworzeniem pojedynczym.

Generalnie w planie na nową erę mam napisanie warzenia całkiem od nowa bo obecny kod jest strasznie problematyczny i skopany ;)
Macie jakieś ciekawe pomysły/propozycje co do zmian w systemie?
E M P I R E W I L L R I S E !...
Nek
 

Posty: 80
Rejestracja: 18 cze 2019, o 12:28
ID: 2132
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Rzemieślnik

Re: Druid warzący - mnóstwo poświęconego czasu

Post autor: Nek »

Klasy magiczne mogą sobie teraz kupna zwoju za umiejętności.
Może i druidzi by mogli dostać tak opcje kupna w następnej erze
Cieszków o przepisy jak się nie ma znajomości i że tak powiem .
Mi się udało dostałem kilka przepisów do ludzi z imperium i bardzo im za to dziękuje.
I tak nie ma wszystkich druid zajmuj się mikstura jest skazana na porażkę w tym zawodzie bez przepisów.
Klasy magiczne jak nie maja tego zwoju ciężko go zdobyć nie maja kontaktów lub co gorsze ich ktoś nie lubi i nie sprzeda maj opcje go zdobyć za umiejętności.
Druid ja i rzemieślnik maja po górkę obecnie .
Ja już mogę warzyć mocniejsze mikstury ale nie ma przepisów .
Do słabszy tez nie ma co nie których
Bardzo mała jest lista przepisów do zakupienia chyba nawet pomysł bez regentów upadła by dodać druidowi .
Poprosił bym o zwiększenie zwojów tych do kupna dla druida za złoto lub za umiejętności wrzenia.
W kolejnej erze może się okazać że szybko zostanę ze słabymi i miksturami i nikt od mnie nie będzie kupował , nawet nie wiem co będzie dalej w tej erze czy będę warzyła coś mocniejszego niż z wątrób

Dziękuje za wysłuchanie
Elmek, Patron Samobójców
 

Posty: 90
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:55
ID: 63
Rasa: Cz³owiek

Re: Druid warzący - mnóstwo poświęconego czasu

Post autor: Elmek, Patron Samobójców »

Rzemek niema problemów ze zwojami, tak jak druid warzący. Jeżeli barkuje mi jakiegoś zwoju, to idę do sklepu miejskiego kupuję dane uzbrojenie i je rozkuwam za 20 eny. Daje to rzemkom pewną alternatywę, może zrobić podobną dla druida?

Dodać opcję "zbadaj eliksir" do tego zabiegu było by potrzebne np 50 eliksirów danego typu. Zasady takie same jak w rozkuwaniu przedmiotów, potrzeba ileś tam umki więcej niż trudność aby zabieg się powiódł.
Nek
 

Posty: 80
Rejestracja: 18 cze 2019, o 12:28
ID: 2132
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Rzemieślnik

Re: Druid warzący - mnóstwo poświęconego czasu

Post autor: Nek »

Elmek, Patron Samobójców pisze:Rzemek niema problemów ze zwojami, tak jak druid warzący. Jeżeli barkuje mi jakiegoś zwoju, to idę do sklepu miejskiego kupuję dane uzbrojenie i je rozkuwam za 20 eny. Daje to rzemkom pewną alternatywę, może zrobić podobną dla druida?

Dodać opcję "zbadaj eliksir" do tego zabiegu było by potrzebne np 50 eliksirów danego typu. Zasady takie same jak w rozkuwaniu przedmiotów, potrzeba ileś tam umki więcej niż trudność aby zabieg się powiódł.
Wielkie dzięki za rade mi się taka alternatywa bardzo podoba w końcu skończył by się problem z brakiem receptur na mikstury jak by były dla mnie nie osiągalne .tylko trzeba było to dobrze zbalansować ile eliksirów jest potrzeb na dany przepis , by to nie była jakaś kosmiczna suma złotych moneta na pozyskanie przepisu który może się pewnie nie udać pozyskać.
A eliksiry coraz dorsze w sklepie z tego co widzę , nie wiem ile kosztują na wyższych lv
Agager, Kradziej Z Północy
 

Posty: 14
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:34
ID: 763
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Złodziej

Re: Druid warzący - mnóstwo poświęconego czasu

Post autor: Agager, Kradziej Z Północy »

Skoro na przestrzeni ostatnich er zaczęto wprowadzać questy i osiągnięcia to chyba warto by utrzymać ten trend i za niektóre dawać w nagrodę niektóre ze zwojów z przepisami. Nie każdy po kolei, ale powiedzmy co 2-3 zwój z listy. Zawsze to zapewni jakąś perspektywę dla druidów bez wsparcia innych.

Problem mikstur w impie to tylko i wyłącznie problem małej ilości tworzących w krainie. Tak jak Org pisałeś - po coś była dodana zależność wytwarzanych mikstur od charyzmy.

Niższe elki można kupować w sklepie miejskim, a ich różnorodność zależna jest od poziomu (im wyższy lvl, tym mocniejsze elki można kupić). Także jakieś rozwiązanie (choćby częściowe) problemu dostępności słabszych elek istnieje.

Według mnie rozwój druida warzącego jest niezbalansowany odpowiednio względem rozwoju walczących. Idąc kluczem maksymalnego rozwoju, czyli tworząc elki najlepsze na jakie pozwalają mi moje umiejętności by zyskiwać jak najwięcej umki i expa, bardzo szybko druid wyprzedza walczących i robi za silne elki. Może stosownym by było trochę zwiększyć odstępy i progi umiejętności dla niższych eliksirów?

Z druidzkich zagadnień, a nawet zahaczających o alchemickie podjąłbym temat dostępności niektórych reagentów takich jak zardzewiałe serca. Rdzewiacza na swojej drodze rozwoju spotyka się na tyle rzadko, że lecący z niego reagent potrzebny zarówno druidom (do rdzawej elki) i alchemikom (bodajże rdzawe nagolennice z tego mamy, jak ktoś wie może to uściślić) jest na wagę złota niczym nasionko nifre, przez co druid z braku reagentu najprawdopodobniej w ogóle ominie ten eliksir przy tworzeniu, a rzemeślnik musi się nieźle natrudzić by zdobyć potrzebny do działania w pracowni składnik.
Nek
 

Posty: 80
Rejestracja: 18 cze 2019, o 12:28
ID: 2132
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Rzemieślnik

Re: Druid warzący - mnóstwo poświęconego czasu

Post autor: Nek »

Co do tych misji od tej kobiety dla druida warzącego to zrobiłem 1 misje dalej nawet tego nie ruszyłem nie chce mi się marnować na to energii , nie wiem jakie są nagrody jak tylko złoto to mnie ta kobieta tylko meczy i tyle i trochę derywuje złoto to mogę zarobić na miksturach i lv w bić.
Jak by dawała zwoje na przepisy to może by się skusił . albo regenty jak by zwoje były dodane w inne formie.

Cod do zardzewiałego serca to faktycznie nie wypał zrobiłem kilka mikstur potem regrntów brak .
1 z tego co pamiętam to mi wypadł na przeklętej łącze byłem szczeliw jak nie wiem co że zrobię tak mocna miksturę ha.

Jestem od nie dawana druidem czy szybko wbija lv nie wiem za młody jestem powiem tak.
Mnie skutecznie blokuje energia na małych lv to już okropnie problemy z dostępności drewna był by ja podbić , potem regenty noi zioła też skutecznie blokują warzenie tego się nie przyspieszy , można niby kupić w chacie druid ale to jest nie za bardzo opłacalne , a zwłaszcza tych nisko pozimowych miksturach jak dla mnie . mi się udało kupować zioła dziękuj wszystkim za to.
Wracaj do mikstur co z tego że druid może robić mocne mikstury , ja dalej robię wątrobowe bo mam kupców na nie . a szczecie do mnie się uśmiechnęło i dostałem przepis za który bardzo dziękuje .
Co daje 900 pz ale go nie robię bo nie wiem czy będę kupcy w chwili obecnej i szybko się wypruje z ziół i zostanę z tymi miksturami nie zarabiając złota.

Pewnie jak się ma gildie i się dostaje regenty zioła to się szybko wbija lv ale tak sam rzemieślnik chyb maja. Mi się tez udało z regentami dzięki za nie wielkie .
Wszystko zależy od szczęścia wysłanie pw o regentów dostępnością ziół i tak dalej
Maliro Pequeno Morte
 

Posty: 28
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:50
ID: 2364
Rasa: Cz³owiek

Re: Druid warzący - mnóstwo poświęconego czasu

Post autor: Maliro Pequeno Morte »

W moim odczuciu gra druidem warzącym jest nudna i monotonna, ale jest też istotną podklasą dla każdego walczącego, dlatego jest ceniona.

Aby ułatwić życie druidom warzącym powinny na pewno zajść zmiany w sposobie warzenia (ciągłe F5 na dwóch kartach jest dość uciążliwe). Opcja na automatycznie sprzątanie po każdym gotowaniu byłaby super i można by ją zrobić tak jak masowe zwiedzanie lokacji i po prostu dać graczowi wybór czy chce czy nie chce.

Drugą rzeczą jaka mogłaby nam dać więcej zabawy z gry to więcej questów dla tworzących. Walczący mają już ich kilka i nie uważam aby to było fer wobec tworzących, a Vania i Ari z tego co pamiętam stworzyły jakieś questy kilka er temu. :)

Początek dla druida warzącego zawsze był najcięższy, brak ziół, reagentów i złota skutecznie blokuje rozwój dla każdego kto decyduje się na tą klasę, nawet jeżeli ma się gildię. To można by spróbować zoptymalizować.
ODPOWIEDZ