Wprowadzenie małżeństw jednopłciowych

Masz pomysł na dodatkowe funkcjonalności do Imperium? Chcesz zaproponować jakąś zmianę w istniejącym module? Napisz koniecznie!

Moderator: Aniołowie

Sepe Wspaniały
 

Posty: 46
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:42
ID: 1385
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Druid

Re: Wprowadzenie małżeństw jednopłciowych

Post autor: Sepe Wspaniały »

"Pieśń o Róży" Jana z Meun, Opowieści kantenberyjskie Chaucera, twórczość staroprowansalska (szczególnie Marcabru i comtesse de Die), późna twórczość Francisa Villona, anonimowa Carmina Burana czy późnośredniowieczny Dekameron, o Gargantui i Pantagruelu już nie wspominę. To pamiętam bez googlania. Miłych dwóch lat studiów.
Ostatnio zmieniony 5 paź 2019, o 20:58 przez Sepe Wspaniały, łącznie zmieniany 1 raz.
Sepe Wspaniały
 

Posty: 46
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:42
ID: 1385
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Druid

Re: Wprowadzenie małżeństw jednopłciowych

Post autor: Sepe Wspaniały »

Całkiem serio - nie mam w planach ;)

A Orga proszę o uzasadnienie, inne niż "są pilniejsze rzeczy" (jak wspomniałem, to drobna zmiana, która spokojnie zmieści się w długiej zazwyczaj liście delikatnych szlifów).
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Wprowadzenie małżeństw jednopłciowych

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Jednakowoż - nie jest w planach ;)
E M P I R E W I L L R I S E !...
Maliro Pequeno Morte
 

Posty: 28
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:50
ID: 2364
Rasa: Cz³owiek

Re: Wprowadzenie małżeństw jednopłciowych

Post autor: Maliro Pequeno Morte »

Ja jestem za propozycją Sepa!

A jak nie chcecie nazwać tego małżeństwem to zawsze możecie dać "Związek Braterski", będzie wiadomo o co chodzi, a zgrabnie ominie kościelne pojmowanie małżeństw.

Albo po prostu zamiast brać małżeństwa to można dać "W związku z Gracze B", a małżeństwo może być do przypieczętowania tego.
Sepe Wspaniały
 

Posty: 46
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:42
ID: 1385
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Druid

Re: Wprowadzenie małżeństw jednopłciowych

Post autor: Sepe Wspaniały »

Związek Bratersk
Partnerski, jeszcze panie ;)


Nadal czekam na jakiekolwiek uzasadnienie
Orvudo Rahillin, Trzy Twarze
 

Posty: 32
Rejestracja: 13 lis 2018, o 12:25
ID: 2367
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Bard

Re: Wprowadzenie małżeństw jednopłciowych

Post autor: Orvudo Rahillin, Trzy Twarze »

Jak ostatnio sprawdzałem, to moduł małżeństw nie pozwalał postaci kobiecej oświadczyć się postaci męskiej XD

Chciałbym podkreślić: ktoś kiedyś poświęcił więcej czasu na to, by moduł sprawdzał płci obu stron, by utrudnić życie innym. Generalny kanon fantasy ma na to znacznie bardziej progresywne spojrzenie, nie mówiąc o grekach 20+ wieków temu.

Oslo, TInveruin, weź pisz po polsku.
Ostatnio zmieniony 5 paź 2019, o 21:37 przez Orvudo Rahillin, Trzy Twarze, łącznie zmieniany 1 raz.
Strażnik
Strażnik
 

Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 12:47
ID: 0
Rasa: Cz³owiek

Re: Wprowadzenie małżeństw jednopłciowych

Post autor: Strażnik »

Może Org niech zrobi jeszcze adopcję dzieci przez pary homoseksualne?
Orvudo Rahillin, Trzy Twarze
 

Posty: 32
Rejestracja: 13 lis 2018, o 12:25
ID: 2367
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Bard

Re: Wprowadzenie małżeństw jednopłciowych

Post autor: Orvudo Rahillin, Trzy Twarze »

Uuuuuuuuuuuuuuuu...

Imperium nie ma modułu adopcji czy w ogóle posiadania dzieci, ale jakby był, to znowu prościej jest zrobić taki, który nie będzie dyskryminował XD
Sepe Wspaniały
 

Posty: 46
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:42
ID: 1385
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Druid

Re: Wprowadzenie małżeństw jednopłciowych

Post autor: Sepe Wspaniały »

Klo, doskonale wiesz po przeczytaniu wątku, że nikt nic takiego nie sugeruje, choćby z powodów które wymienił wyżej Orvudo, więc nie usiłuj, proszę, sprowadzić tematu do poziomu żartu, bo nim nie jest.
Tinveruin, Mur Nieba
Anioł
 

Posty: 17
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 67
Rasa: Cz³owiek

Re: Wprowadzenie małżeństw jednopłciowych

Post autor: Tinveruin, Mur Nieba »

Imć Sepe - wdzięcznym wielce za wskazanie utworów onych. Źlem się może wyraził, aleć o baśnie i legendy ludu mi chodziło ("Jednako nigdzie naleźć nie mogę ni jednej baśni abo i legendy..."), znane powszechnie w krajach Europy opowiadane. Wszak nawet w kronikach Długosza można wspomnienia o miłości niegodnej dwóch królów naszych naleźć, jednakoż wtóry raz powiem - niegodną owa nazwana była. "Pieśń o Róży" znowuż pełna alegorii, a jedyne, co mi na myśl przychodzi, to miniatura jedna, gdzie kochanek był pokazan wraz z młodzieńcem, chocia miłość jego jednako do róży, alegorii kochanki, była. Takoż i Dekameron trudno legendą -li baśnią ludową nazwać, a znowuż Gargantui i Pantagruela w całości nie znam i rad byłbym, gdybyście mi wyjaśnili gwoli mej ciekawości, cóż o męskim lubo niewieścim stadle owi rzeczą.
Imć Orvudinie - zawszem tak tu był pisał i onego mieniać nie będę. :-)
Zablokowany