Kontrataki

Masz pomysł na dodatkowe funkcjonalności do Imperium? Chcesz zaproponować jakąś zmianę w istniejącym module? Napisz koniecznie!

Moderator: Aniołowie

ODPOWIEDZ
Marcjako, Z Nickiem Ogarnięty
 

Posty: 99
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:24
ID: 498
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Bard

Kontrataki

Post autor: Marcjako, Z Nickiem Ogarnięty »

Nie wiem czy napisać to tutaj, czy w błędach, więc jak coś proszę przenieść.

Ostatnio miałem taką sytuację: https://pastebin.com/WrzBpRZj ( walka z panem zniszczenia).
Dopowiem że leczenie miałem ustawione na równo lub mniej niż 45% życia. W turze 6, PO dostaniu obrażeń od ognia, miałem mniej niż 45% życia. Lecz prawdopodobnie dlatego że kontratak to nie akcja , nie uleczyłem się, pomimo że padło 17 moich kontrataków i 4 ataki wroga. Myślę że stosując uniki czy bloki miałbym sytuację gdzie bym się wyleczył, więc powinienem mieć i przy kontratakach. Nie wiem jak to można zmienić/ naprawić, ale pomyślałem że można by było coś z tym zrobić.
Toboe, Irbis Mroku
Archanioł
 

Posty: 350
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 166
Rasa: Człowiek
Profesja: Rzemieślnik

Re: Kontrataki

Post autor: Toboe, Irbis Mroku »

Ciekawa sytuacja. Kontratak to właściwie nie Twoja akcja, tylko akcja przeciwnika, która go rani, ale Tobie odbiera punkty ruchu. Właściwie kontra/blok/unik jest punktem taktyki o numerze 0. Być może będzie potrzeba przerobienia kontr/bloków i uników jako własne akcje, które można wpleść w taktykę? Jeśli moje hp<40 wykonaj unik (akcja 0pr, i aktywowana tylko przy ataku przeciwnika), jeśli moje hp<40 wypij elkę leczącą (to własna akcja aktywowana moimi prami), hp>40 kontra (własna akcja aktywowana atakiem przeciwnika). W takiej sytuacji gra musiałaby sprawdzać taktykę przy otrzymywaniu ataku jak i przy jego wykonywaniu w poszukiwaniu akcji aktywowanych albo otrzymaniem ciosu albo posiadaniem wystarczającej liczby prów na wykonanie własnego ruchu.
Orvudo Rahillin, Trzy Twarze
 

Posty: 32
Rejestracja: 13 lis 2018, o 12:25
ID: 2367
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Bard

Re: Kontrataki

Post autor: Orvudo Rahillin, Trzy Twarze »

Kontra/blok/unik to nie jest żadnym punktem taktyki o numerze zero, ani akcją przeciwnika, jest odpowiedzią na akcję przeciwnika; Nie należy wplatać reakcji w główną taktykę, tylko zrobić osobną listę reakcji z warunkami;
ODPOWIEDZ