Ekran logowania, layout forum

Moderator: Aniołowie

ODPOWIEDZ
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Ekran logowania, layout forum

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Witajcie.
Jak wiecie, Tigivo wygrał konkurs na nowy ekran powitalny Imperium.
Zamieszczam tu jego pracę konkursową i chciałbym poddać pod dyskusję cały temat.

Piszcie, co Waszym zdaniem należałoby umieścić na ekranie logowania?
Czy listę osób online, jak jest obecnie?
Czy informację o pogodzie/eventach?
Czy linki do forum? Nowości?

Piszcie jakie macie sugestie w kwestii wyglądu Imperium.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
E M P I R E W I L L R I S E !...
Igor, Dobry Klepacz
 

Posty: 5
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:52
ID: 2625
Rasa: Cz³owiek

Re: Ekran logowania, layout forum

Post autor: Igor, Dobry Klepacz »

Jedyne co ode mnie to warto by to zrobić w RWD, a ekran logowania jest czysty i przejrzysty na screenie i w mojej opinii niech tak pozostanie :)
Strażnik
Strażnik
 

Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 12:47
ID: 0
Rasa: Cz³owiek

Re: Ekran logowania, layout forum

Post autor: Strażnik »

Ja wiem, że postep, UPC i LTE, ale nieszanowanie cudzego transferu jest tak samo słabe jak 10 lat temu.
Tariela, Demoniczny Miecz Niebios
 

Posty: 102
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:35
ID: 905
Rasa: Cz³owiek

Re: Ekran logowania, layout forum

Post autor: Tariela, Demoniczny Miecz Niebios »

Orvudo Rahillin, Plebejusz Z Krwi I Z Wyboru pisze:Ja wiem, że postep, UPC i LTE, ale nieszanowanie cudzego transferu jest tak samo słabe jak 10 lat temu.
Mnie się podoba ten ekran, mam nadzieję, że będzie miał rozsądną wersję mobilną. Jeśli chodzi o transfer, strona mogłaby oferować różne wersje, aby dostosować się do czyjejś prędkości internetu.
Titanium, The Sin
Bóg
 

Posty: 200
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 51
Rasa: Cz³owiek

Re: Ekran logowania, layout forum

Post autor: Titanium, The Sin »

Jeżeli chodzi o prędkość internetu - większość przeglądarek teraz domyślnie używa pamięci podręcznej, by przechowywać m.in. obrazki - nie są one więc wczytywane co wizytę.

Jeżeli chodzi o wersję mobilną - słuszna uwaga :)
World needs a professional, not a hero.
Agager, Kradziej Z Północy
 

Posty: 14
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:34
ID: 763
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Złodziej

Re: Ekran logowania, layout forum

Post autor: Agager, Kradziej Z Północy »

Lista online, Era Z i jej dzień jak teraz to ma miejsce i pogodę bym jeszcze dorzucił. Nie narzucam miejsca na te informacje, bo nie mam takiego wyczucia estetycznego. Reszta jak dla mnie jest w porządku.
Strażnik
Strażnik
 

Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 12:47
ID: 0
Rasa: Cz³owiek

Re: Ekran logowania, layout forum

Post autor: Strażnik »

Przede wszystkim użyjcie autorskich lub nielicencjonowanych grafik, bo obecne tło jest własnością intelektualną Jae Cheol Park z PaperBlue.net i nie sądzę, aby autor posiadał zgodę na jego komercyjne wykorzystanie.

Nadto im mniej informacji tym lepiej. Sugeruję jednak dodać na dole panel skróconych ogłoszeń i komunikatów, a także może jakiś zgrabny formularz rejestracji oparty na interaktywnych skryptach.
Igor, Dobry Klepacz
 

Posty: 5
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:52
ID: 2625
Rasa: Cz³owiek

Re: Ekran logowania, layout forum

Post autor: Igor, Dobry Klepacz »

Co do wersji mobilnej wystarczy w odpowiednio zapisać grafikę by nie była "ciężka" dla moblinego internetu, dodatkowo tak jak wspomniał Titanium większość przeglądarek (nie tylko desktopowych) korzysta z pamięci podręcznej więc raz pobrana strona nie jest pobierana za każdą wizytą. Głównie z tego powodu proponuje napisać to w zgodzie z RWD, wystarczy parę query by ew. "duże" grafiki nie były po prostu pobierane (ukrywanie wyświetlania tak nie działa :) ). No i jak słusznie zauważył Alexariusz wykorzystać grafiki, które możemy w zgodzie z prawem:)
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Ekran logowania, layout forum

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Alexeriusz Naerfianavaeerfwre pisze:Przede wszystkim użyjcie autorskich lub nielicencjonowanych grafik, bo obecne tło jest własnością intelektualną Jae Cheol Park z PaperBlue.net i nie sądzę, aby autor posiadał zgodę na jego komercyjne wykorzystanie.
Doskonale o tym wiemy, a docelowy layout na pewno będzie bazował na innej grafice/grafikach - to była wyłącznie praca na potrzeby konkursu.
Najpierw chcemy uzgodnić z Wami ostateczną formę i zawartość ekranu, aby przygotować właściwy layout.
E M P I R E W I L L R I S E !...
Strażnik
Strażnik
 

Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 12:47
ID: 0
Rasa: Cz³owiek

Re: Ekran logowania, layout forum

Post autor: Strażnik »

Większość większością, sam korzystam z bardzo szybkiego netu, ale nadal jeśli coś zajmuje twórcy kilka chwil a dla chociaż paru odbiorców jest superkorzystne, to głupotą/buractwem jest, gdy się tego nie zajmiesz.

Also hymn to nie jest coś na tak okrojoną główną
ODPOWIEDZ