Pomysły i propozycje zmian

Masz pomysł na dodatkowe funkcjonalności do Imperium? Chcesz zaproponować jakąś zmianę w istniejącym module? Napisz koniecznie!

Moderator: Aniołowie

ODPOWIEDZ
Eliten
 

Posty: 101
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:35
ID: 859
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Czarodziej

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Eliten »

Proponuje zmianę dropu zwojów w bibliotece
Obecnie zależy to od lvl i jest niesamowice niewydajne. Gdyby uzależnić to od int/charki miałby to na pewno większy sens.
Przeszukiwanie jest za pp ale już podróż do Darnis trochę kosztuje, jeśli celem jest tylko szukanie zwojów.

Posiadając 500+ nie można wydropić nic powyżej 400+.
Vendlinus Rex
 

Posty: 32
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:24
ID: 510
Rasa: Cz³owiek

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Vendlinus Rex »

Proponowałbym nerf uników u czarujących + buff uników/kontr/bloków u klas opartych o wbb.

Honestly jak patrzę na zaklęte itemy + czarodziejów, którzy mają lepsze uniki ode mnie to czuję wyłącznie obrzydzenie.
Simi
 

Posty: 51
Rejestracja: 25 wrz 2021, o 14:00
ID: 2416
Rasa: Czart
Profesja: Druid

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Simi »

Proponowałbym podbić troszkę zwinkę i podszkolić wb, pozdrawiam.
Tsura
 

Posty: 279
Rejestracja: 26 gru 2020, o 13:32
ID: 2666
Rasa: Wilkołak
Profesja: Barbarzyńca

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Tsura »

Vendlinus Rex pisze: 7 lis 2022, o 11:42 Proponowałbym nerf uników u czarujących + buff uników/kontr/bloków u klas opartych o wbb.

Honestly jak patrzę na zaklęte itemy + czarodziejów, którzy mają lepsze uniki ode mnie to czuję wyłącznie obrzydzenie.
Może uspokójmy się z nerfami aż zobaczymy pierwszego Wielkiego Demona?
Vendlinus Rex
 

Posty: 32
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:24
ID: 510
Rasa: Cz³owiek

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Vendlinus Rex »

Z nerfami zgoda, poleciałem, proponuję buff wpływu wbb na uniki/kontry/bloki i będzie grało.
Tsura
 

Posty: 279
Rejestracja: 26 gru 2020, o 13:32
ID: 2666
Rasa: Wilkołak
Profesja: Barbarzyńca

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Tsura »

Czy można by do gildii dodać małą bibliotekę, która pozwoliłaby przechowywać zwoje. A skoro już o tym mowa czy można by zrobić ekranowane magicznie pomieszczenie do przechowywania artefaktów?
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Ekranowane?...
E M P I R E W I L L R I S E !...
Tsura
 

Posty: 279
Rejestracja: 26 gru 2020, o 13:32
ID: 2666
Rasa: Wilkołak
Profesja: Barbarzyńca

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Tsura »

Żeby można było trzymać dużo różnych artefaktóww gildii bez ryzyka wybuchu?
Hpes
 

Posty: 124
Rejestracja: 8 lip 2020, o 18:07
ID: 2379
Rasa: Cz³owiek

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Hpes »

1. Proponuje dodac rzemkowi mozliwosc zdejmowania pr z broni wklepujac diament tego najbardziej brakuje.
2. Zbalansowac sety znalezne, w tym momencie jedyny i nie oszukujmy sie najlepszy jest set na czaro zajmuje 3 miejsca, gdzie dla porownania dla walczacych na wbb ma juz 6 pozycji i nic do tego nie zalozysz, proponuje na ne zmniejszyc sklad siewcy smierci do 4 elementow zeby mozna bylo cos jeszcze zalozyc i zrownac szanse walczacych z magicznymi ktorzy przez ten set stali sie za mocno zbuffowani.
3. Zwoje poprawa dropu zwojow w bibliotece bo tam od x er leci to samo bez znaczenia lvlowego
4. Poprosze o zwiekszenie dropu na zmierzch bogow dla wszystkich profesji w baszcie i zdjecie ograniczen bo z tego co kojaze sa jakies glupie lvlowe ograniczenia
5. Zmienienie w quescie tworzacych kamienia dostawanego w daranis, aktualnie dostaje sie kamien przemiany, do dalszego questu z targu potrzebny jest czysty kamien, prosze o zmiane albo otrzymywanego kamienia albo o zmiane w quescie z czystego kamienia na kamien przemiany zeby questy dla tworzacych byly mozliwe do zrobienia dla kazdego.
6. Zmiana zaklinania eq. Powinno zdejmowac mniej sily albo tylko % z eq. W tym momencie zdejmuje za duzo sily i z palcem w nosie mozna wyciagac eq z przelicznikiem 10/1 kiedy walczacy wyciagaja 7/1. Dla ameby ktora czyta i nie rozumie u czarodzieja wychodzi mocniejsze eq na mniej sily co jest rownoznaczne z tym ze wychodzi na to ze czarodziej ma lepszy przelicznik sily niz wojownik
7. Poprawa targowiska przy ogromnych ilosciach zwojow reagow nie da sie wystawiac przedmiotow trzeba kombinowac i pasazem przekazywac zwoje ( sprawdzcie sobie jakie to wygodne na telefonie majac 1kk zwojow.
8. Zrobic miejsce na zwoje i artefakty w gildi zeby odciazyc rzemka bo naprawde takie przekazywanie jest meczace a czasami jak w przypadku zwojow nie da sie wystawic.
9.zrobic porzadek z trafianiem u walczacych, kiedys juz bylo dobrze wrocmy do tego bo teraz trafianie jest na poziomie 30% a kontry na poziomie 70% i jak tu prowadzic postac jak nic nie ma znaczenia bo i tak trafiania nie ma
Tsura
 

Posty: 279
Rejestracja: 26 gru 2020, o 13:32
ID: 2666
Rasa: Wilkołak
Profesja: Barbarzyńca

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Tsura »

Era już na finiszu więc też pozwolę sobie na parę propozycji.

I Gildie
1) Do gildii powinna być dodana "Biblioteka" do przechowywania zwojów z jakimś dropdown menu gdzie wybierasz interesującą Cię profesje i masz możliwość wzięcia zwoju dla siebie czy przekazania komuś. - Rzemyków jest mało, zwojów milion. Rzemykowi trzeba upraszczać życie a nie utrudniać. Do tego w tej erze po raz kolejny był błąd, że jak rzemyk ma milion zwojów u siebie to zwoje wystawione znikają i adresat nie widzi go u siebie. Bez interwencji Boga, zwój przepada.
2) Dodanie "Artefaktorium", w którym można by przechowywać amulety. Wypadł komuś Skąpiec? Wrzucić do gildii i niech chętni korzystają. Teraz jest wielkie poszukiwanie, kto miał ostatni, czy jest w stanie się zalogować z pracy itp. Myślę, że posiadanie artefaktów w Gildii będzie sporą poprawą Quality of Life w Impie.
3) Turniej Gildii - trochę szkoda, że punkty widzi tylko Mistrz Gildii, udział pozostałych graczy jest jakoś mocno marginalizowany. Jako gracz wolałbym widzieć jak rosną punkty po każdej akcji mistrza czy zastępcy. Jeżeli już o punktach mowa. Powinny być przyznawane za większa liczbę czynności - zdobywanie prowincji, budowa ekonomii prowincji, zakup wojska, budowanie budynków w gildii, suma zyskanych poziomów członków w okresie trwania turnieju (podzielona przez liczbę osób w gildii, żeby nie faworyzować dużych gildii). To tylko część propozycji.

II Lokacje
1) Jaskinia - moim zdaniem błędem jest, że Jaskinia nie pozwala zarobić złota. Jest to bardzo kosztowna lokacja zwłaszcza dla walczących. Koszt eliksirów jest naprawdę duży, i albo farmisz golda na Kluczniku i z nikim się nie dzielisz, albo pasożytujesz na innych graczach, że dadzą Ci elki albo zarobią na Ciebie. Ma też to aspekt Gildyjny. Jeżeli chcesz, żeby twoja Gildia się rozwijała to nie możesz iść do Jaskini. Musisz zostać na kluczniku, co jest smutne. Bo limituje się rozwój postaci na korzyść gildii. Kolejna sprawa - przegrana w Jaskini jest bezkosztowa w sumie. Elek ochrony przed dobiciami i jak umierasz to nawet nie ma sensu kampić Palcu bo spadną jakieś grosiki. A gdyby leciała tam konkretna gotówka, to każdy by śledził taką postać czy jeszcze żyje czy już nie bo może uda się złowić jakieś pieniążki :D Reasumując dałbym, tam jakieś konkretniejsze pieniążki z przeciwników.

2) Baszta Klucznika - Dojście do baszty klucznika powinno być zawsze otwarte, nie właściwą sytuacją jest, że ktoś może znaleźć wejście w 10 energii a ktoś klika 100 i dopiero znajduje. Jest to konkretna lokacja w Imperium, baszta ma 100 poziomów, widać ją z daleka. Można ewentualnie ustawić jakiś średni koszt typu 20 energii i tyle. Kto chce idzie za 20 energii, a jak ktoś czuje się farciarzem niech szuka na ścieżce.

3) Smoczy Skarbiec - Taka fajna lokacja, a praktycznie nie odwiedzana. Ludzie wchodzą tam tylko po przedmiot z questa. Podniósłbym poziom tej lokacji, dodał jakieś Smocze Królowe, usunął trochę słabszych przeciwników. Myślę, że mogła by to być jakaś fajna alternatywa dla Krypty Demonów.

4) Biblioteka Daranis - drop zwojów jest straszny. Nie dość, że lecą dużo poniżej poziomu inteligencji szukającego to jeszcze lecą głównie dla innych profesji niż szukający. Proponuję, po pierwsze, żeby czarodziej miał więcej szansy na znalezienie czarów dla czarodzieja, po drugie, aby czary adekwatniej oddawały poziom gracza i jego inteligencje.

III Profesje
1) Druid - na temat druida nie wiem nic więc i tak się wypowiem - ale tylko w kwestii Eliksirów. Początkowe eliksiry są za słabe dla postaci. Mag potrzebuje pić Esencję z Kości a druid zaczyna dopiero warzyć Placebo. A w połowie gry, Mag chce pić Miksturę z wężowych języków a druid mówi "nie opłaca mi się warzyć bo poziomy stracę, masz Demoni Wywar". Proponowałbym delikatnie przyspieszyć początkowe elki a te finałowe jakoś inaczej rozłożyć? Ewentualnie dać jakiś mały bonus za warzenie elek w większych ilościach poniżej poziomu druida? Może jakiś druid się wypowie :D

IV Zadania
1) Zadanie na pokonanie nekromanty. W zadaniu trzeba znaleźć diamentowa laskę w Ethalionie a dopiero potem księgę w Wieży Magów. Wydaje mi się, że powinno być odwrotnie ze względu na poziom tych lokacji. Frustrujące jest, że umierasz na ethalionie chcąc fartem wyciągnąć laskę aby iść spokojnie do Wieży zdobywać poziomy.

V Zdolności specjalne
1) Poprawa uników - +15% za bagatela 45 AP. Niestety nie zaobserwowałem tego specjala w ogóle w grze. Na pewnie nie jest łatwo zauważyć 3% wzrostu uników ;) Chciałbym jednak zapytać - jak to działa? Walczę z mumią nie mam specjala w ogóle. Na mumii mam od 55-65% uników. Kupuje specjal na poziom 5 dający 15% uników więcej - powinienem teraz mieć uniki na poziomie 70-80%? Czy może te 15% nie podnosi procentowej ilości uników, tylko jakąś wartość zaszytą w systemie, która określa czy unik się pojawi czy nie? Przykład bardziej życiowy. Walczyłem z Tytanem w Jaskini mając poziom specki 4 czyli 12% uników więcej. Udało mi się wyciągnąć nawet 85% uników podczas walki z Tytanem. Dokupiłem ostatni poziom specki - mam teraz 15% uników więcej. Obecny maks uników jaki "udaje" mi się uzyskać z Tytanem to 82%. Nawet raz nie wskoczyło mi powyżej tej wartości. Reasumując chciałbym wiedzieć jak ta zdolność ma działać i poprawić jej opis tak aby to odzwierciedlał.

2) Zwiększenie mocy zaklęć ochronnych - należy w opisie zamieścić, że sumarycznie ta zdolność + bonus wynikający z czaroznastwa nie mogą przekroczyć 155%. Dodatkowo należy dodać, że wartość tego specjala spada do praktycznie 1% albo mniej (za poziom zdolności) przy poziomie 149%.

VI Czaroznastwo...

1) ... i uniki - Zmiany w obecnej erze miały spowodować używanie zwinności przez postacie magiczne. Okazało się, że wystarczy mieć wystarczająco dużo czaroznastwa aby ten wymóg olać zupełnie. Ktoś mający 40 zwinki ma na kluczniku 65% uników, ja mający w tym momencie koło 500 zwinności mam 70% uników. Nie mam uwag do samego "wzoru" bo go nie znam, ale uważam, że czaroznastwo powinno wpływać w 100% na uniki tylko do posiadanego poziomu zwinności. Obecnie sytuacja jest taka, że jeżeli masz wystarczająco wysokie czaro to nie ma znaczenia czy masz zwinność, czy masz specjalne zdolności ulokowane w uniki. Wszystko się zaciera. Przykład klucznika powyżej. A przyrostu z posiadania specjalnej zdolności na poziomie 5 czyli +15% uników nie widać w ogóle. Gubią się w RNG unikowym (np. na jednym przeciwniku masz od 50-56% uników i jak bonus jest w granicach kilku % to nawet go nie zauważysz). Proponuję uzależnić wpływ czaro na uniki od zwinności.
Mając obecny wzór na uniki – zwinka i czaro mają swoje „wagi”. Zwinność zawsze do równania wpisujemy 1:1 bo to bazowa statystyka. Czaro natomiast inaczej. Powiedzmy, że limit dla czaro jest następujący. Za 1 zwinności wynosi on 1000 czaro. Jeżeli masz 20 zwinności to cap czaro (liczonego do uników a nie ogółem) wynosi 20 000. Czyli do wzoru na uniki podstawia się 20 zwinki i 20 000 czaro. Natomiast jeżeli masz 20 zwinki a 40 000 czaro to do wzoru podstawia się 20 zwinki oraz (20 000 (czaro do capa) + 0,1*20000(10% czaro ponad capa)). Z jednej strony pozwala to wbijać czaro i mieć „jakiś” efekt na uniki a z drugiej strony akcentuje ważność zwinności jak statystyki głównej.

2)... i poziom mocy czarów - Niesamowicie frustrujący jest fakt, że wbijając ostro czaro osiągasz np. 149% mocy czaru, wbijasz poziom i czar spada do 148%. Dlaczego podczas zdobywania poziomu rozumiem mój czar "mniej"? Skoro mam już jakieś mistrzostwo w rzucaniu czaru to dlaczego podczas zdobywania poziomu ono spada? Procent w czarach ochronny z założenia miał trochę rekompensować fakt, że magiczne postacie nie mogą dawać tyle siły co postacie walczące w uzbrojenie. Uważam, że należy zlikwidować poziom postaci z wyliczeń tego wskaźnika. Jeżeli w opinii Boga, wtedy za szybko będą maksymalne % to można je rozsądnie przesunąć, ale żeby postać zdobywająca czaro nie stawała się słabsza bo zdobywa poziomy.

3)... i wymagania aby osiągnąć 155% na czarze - Obecnie posiadając ponad 1kk czaro ostatni czar mam na 148% i praktycznie nie mogę go podnieść wyżej. Nie wiem ile musiałaby trwać era aby osiągnął na nim 155% i to wszystko.... mając na sobie set Czarna Poświata dająca x2 czaroznastwa. Reasumując - górne poziomy czaroznastwa są tak wysokie zwłaszcza w ostatnich czarach, że nie da się ich osiągnąć zanim się Era nie skończy. Może rozsądnie je trochę zmniejszyć? Zwłaszcza w związku z kolejnym punktem listy.

VII Sety
1) Każdy set posiadający więcej części niż 3 jest praktycznie nie użyteczny ze względu na ograniczenie ilości uzbrojenia. Sumaryczna ochrona tych setów i bonus z setu, muszą rekompensować sloty których nie zapełnisz najlepszym dostępnym EQ od rzemyka. Dobrym przykładem jest Czarna Poświata. Zajmuje 3 miejsca i za cenę 84 siły (~400defa, i trochę żywiołów) daję zwiększone czaroznastwo. Pozostają sloty spodnie i buty, dające ładnie się wypełnić i dalej ma się przyzwoita ochronę od obrażeń fizycznych (z żywiołami gorzej).
2) Po obecnej erze, na pewno pojawią się głosy aby znerfić albo usunąć set Czarna Poświata dający x2 czaro. Chociaż widzę, że nie jest on obecnie zbyt zbalansowany to jednak bym go nie usuwał. To, że podnosi % moc czarów jest akceptowalne, jego wpływ na uniki i fakt, że zaciera znaczenie zwinności czy specjalów jest problematyczny. Ale jeżeli zajmiemy się tymi tematami oddzielnie to nagle się, okaże, że set jest akceptowalny. Ewentualnie obniżyłbym jego skutczność z 100% do np. 80%.

VIII Zaklinanie/czary użytkowe
Bardzo fajna umiejętność. Cieszę się, że jest w grze. Postacie magiczne mają fajną alternatywę i w końcu mogą nosić dobre pancerze, nie inwestując w siłę wszystkich dostępnych punktów. Postacie grające na zwinność i uniki na pewno doceniły fakt istnienia tej umiejętności w grze. I naprawdę nie zgadzam się, że trzeba tą umiejętność w jakiś sposób osłabiać. Postacie grające pod zwinność mają 4 statystyki do rozwijania. I nie trzeba ich za ten fakt dodatkowo karać. W obecnej formie zdejmuje siłę i % obciążeń we właściwy sposób.

Biorąc jednak pod uwagę, że to pierwsza iteracja jej w grze ma ona kilka niedociągnięcia, które wymagają poprawy. Wydaje mi się, że koszt 18 ap aby jej używać jest za duży (żadna postać magiczna nie chce ich wydać zwłaszcza na początku gry), z drugiej strony Kapłan powie, że przyspieszenie i hartowanie też nie są za darmo a do tego wymagają czaroznastwa. Biorąc to wszystko pod uwagę, chciałbym zaproponować następującą zmiany:

1) Zaklinanie powinno wymagać czaroznastwa tak samo jak Przyspieszenie i Hartowanie - nie fair jest, że postać na 60 poziomie mająca 13k czaro daje 18 ap w zaklinanie i może zaklinać najlepszy sprzęt dostępny.
2) Zaklinanie powinno być usunięte jako zdolność specjalna a powinno być dodane jako zwój użytkowy dla postaci magicznych. Tak samo jak Przyspieszenie, Hart, Zamrażanie itp.
3) Zwoje użytkowe powinny lecieć od poziomu 1 w każdej lokacji. Nie porozumieniem jest fakt, że te zwoje lecą dopiero np. w wieży magów i to lecą beznadziejnie (słowo beznadziejnie, chyba nie oddaje skali problemu). Więc często Kapłan musi wydać 2x70 energii aby czarów nauczyć się w bibliotece. Albo wydać 500k+ żeby nauczyć się czaru za golda. Zwoje użytkowe powinny być właśnie tym, być użytkowe a nie być kością niezgody wśród graczy kto ma strzelić sobie w stopę i wydać 18ap czy poświęcić energie zamiast do wbicia poziomów na zakup czy wydać ponad pół bańki, kiedy praktycznie nikt nie ma takich pieniędzy.

EDIT:

Zapomniałem o jednym.
IX Zakupy

Czy możemy dodać opcję do Ustawień, która po kliknięciu będzie sprzedawać wszystko po 1g? W sensie, ze wpisujesz ilość a w kwocie jest tylko zaznaczony ptaszek. I dopiero jak go odznaczysz to wpisujesz kwotę. Nie wiem jak trudno coś takiego zrobić ale byłoby fajne :D
ODPOWIEDZ