Pasaż wymiany towarów w Vackell

Moderator: Aniołowie

ODPOWIEDZ
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 988
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Pasaż wymiany towarów w Vackell

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Taki pomysł - co o tym myślicie:

Dawno temu zablokowane zostało bezpośrednie przekazywanie przedmiotów między kontami, aby utrudnić współpracę multikont i ożywić wymianę towarów w sklepach / na Targu. Jest to uzasadnione, ale też mocno komplikuje życie zwykłym graczom, o czym wszyscy wiemy.
Zastanawiam się nad stworzeniem czegoś takiego jak Pasaż Wymiany Towarów dla graczy.
Miałoby to działać tak, że dwójka graczy przebywających jednocześnie w Pasażu (online - w lokacji "Pasaż") mogłaby przekazać sobie broń/zwój.

Ograniczeniem tej wymiany byłoby:
* konto mające < 3 dni
* postać mająca < 3 level
* zgłoszone konto rodzinne z drugim kontem

Na pewno odciążyłoby to Rzemieślników będących obecnie permanentnymi pośrednikami takowej wymiany - głównie ze względu na umagicznienia przedmiotów.
Na pasażu nie byłoby wymiany bogactw, reagentów ani eliksirów - miejsce handlu jest na targu. Tu bardziej chodziłoby o taką darmową wymianę przedmiotów głównie pod kątem umagicznień.

Możliwe, że wstęp do Pasażu byłby płatny, podobnie jak Plac Zaginionych.


Co o tym myślicie?
Sam mam pewne obawy co do tego pomysłu, ale chciałbym podyskutować i posłuchać Waszych opinii.
E M P I R E W I L L R I S E !...
Eliten
 

Posty: 101
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:35
ID: 859
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Czarodziej

Re: Pasaż wymiany towarów w Vackell

Post autor: Eliten »

Jeśli chodzi o umagicznione przedmioty to można by dorzucić na targowisku dodatkowy link z odpowiednią nazwą gdzie można by wystawić takie uzbrojenie. Dla odpowiednich profesji tylko swoje umagicznienia.
Na pewno byłoby to ułatwieniem i możliwością sprzedaży usług przez osoby grające Druidem/Kapłanem/Czarodziejem
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 988
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Pasaż wymiany towarów w Vackell

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

System targu jest wystarczająco rozbudowany i raczej nie chciałbym go jeszcze bardziej powiększać.
Ktoś się jeszcze wypowie w temacie Pasażu, czy jednak was nie interesuje?...
E M P I R E W I L L R I S E !...
Aki, Kowal Z Asgardu
 

Posty: 73
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:49
ID: 1952
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Rzemieślnik

Re: Pasaż wymiany towarów w Vackell

Post autor: Aki, Kowal Z Asgardu »

Jeśli jest opcja, żebym mógł się bardziej 'lenić', to oczywiście jestem za.

Nie mam uwag do pomysłu.
Trochę mnie zastanawia tylko te ograniczenie dotyczące lvlu. Nie widzę czemu ma służyć, ani nie uważam, żeby miało istotne znaczenie.
Strażnik
Strażnik
 

Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 12:47
ID: 0
Rasa: Cz³owiek

Re: Pasaż wymiany towarów w Vackell

Post autor: Strażnik »

Jak dla mnie trochę zbyteczne. Na chwilę obecną aż tylu osób grających nie ma by tworzący mieli wielkie problemy z przekazywaniem. Od tego są fora gildii, gdzie można się na daną godzinę umówić i przekazywanie przebywać będzie płynnie. Co do multików czy kont rodzinnych, opcja z domem wspólnym już daje taką możliwość wymiany towarów. Dodatkowo w późniejszym etapie gry stawiane są już gildie więc przekazywanie jest już znacznie uproszczone, biorąc pod uwagę, że teraz więcej osób ma dostęp do przekazywania.
Yrsa Loufoque
 

Posty: 36
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:56
ID: 334
Rasa: Cz³owiek

Re: Pasaż wymiany towarów w Vackell

Post autor: Yrsa Loufoque »

Prawdę mówiąc, kwestia przekazywania diamentów/uzbrojenia/reagentów angażuje rzemieślników i ogólnie tworzących do większego udziału w grze, a chyba na tym nam trochę też zależy. W przeciwnym wypadku może się okazać, że rzemieślnicy, podobnie jak drwale, będą wchodzić tylko po to by raz na dwa dni wykuć jakąś część uzbrojenia, wydadzą całą energię i poza tym ich nie zobaczymy w grze przez kolejne 48h.
Nie wiem, co tutaj robię.
Tariela, Demoniczny Miecz Niebios
 

Posty: 102
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:35
ID: 905
Rasa: Cz³owiek

Re: Pasaż wymiany towarów w Vackell

Post autor: Tariela, Demoniczny Miecz Niebios »

Wszystko w porządku, ale jak to się ma do intuicji i wygody użytkowania? Nijak :)

Rozumiem, że jest pewna część aktywności związana z handlowaniem w działach na forum oraz przekazywaniem towarów w grze przez sklepy, ale mnie osobiście zniechęca obecne rozwiązanie. Nie mam siły prosić ludzi o identyfikatory, pytać, gdzie mam przekazać dany towar, a w ogóle to zacznijmy od tego, że nie chce mi się wystawiać każdej rzeczy na forum ;)

Lenistwo? Tak. Ale jednak warto to wziąć pod uwagę :) Aktywność tworzących można wspierać innymi metodami…
Katla, Oko Kota
 

Posty: 197
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:56
ID: 4989
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Złodziej

Re: Pasaż wymiany towarów w Vackell

Post autor: Katla, Oko Kota »

Też nie lubię angażować innych. Poza tym w miarę upływu ery, a już szczególnie po ubiciu Notterka, aktywność graczy drastycznie spada i nieraz przekazywanie przedmiotu trwa parę dni, no i nie wszyscy gracze grają jako zrzeszeni w klanach... więc pomysł z pasażem nie byłby zły.
Yassa, Tenebris Bellator
 

Posty: 13
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:45
ID: 1590
Rasa: Cz³owiek

Re: Pasaż wymiany towarów w Vackell

Post autor: Yassa, Tenebris Bellator »

Uważam podobnie, taki pasaż na pewno skróci czas oczekiwania żeby wymienić się zwojami czy wzmocnić sobie przedmiot. To że powstają gildie nie znaczy, że każdy w nich się znajduje, dla takiej osoby to żadne wyjście... Co do rzemków/drwalów którzy wchodzą co kilka dni żeby wykuć lub wydać energię, po wprowadzeniu takiego pasażu nic się dla nich nie zmieni (dalej będą grali w ten sam sposób), osobiście grając rzemkiem też nie czułem potrzeby wchodzić codziennie na imperium bo nie miałem wystarczającej energii żeby stworzyć coś ślicznego, w tym wypadku trzeba było swoje odczekać. Jestem ZA !
Eliten
 

Posty: 101
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:35
ID: 859
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Czarodziej

Re: Pasaż wymiany towarów w Vackell

Post autor: Eliten »

Miłym akcentem, który ułatwi życie była by możliwości przekazywania diamentów w gildii
2. jakaś zakładka w gildii odnośnie zwojów
3. Sklepy do kapłana/druida/czarodzieja z możliwością wystawiania tylko umagicznionych przedmiotów ;)
ODPOWIEDZ