Kamienne Tabliczki

Moderator: Aniołowie

Strażnik
Strażnik
 

Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 12:47
ID: 0
Rasa: Cz³owiek

Re: Kamienne Tabliczki

Post autor: Strażnik »

A tak właściwie to wiadomo dlaczego my, jako prawi bohaterowie, tak bardzo staramy się zerwać pieczęcie pętające prastare ZŁO? Przy okazji mordując wysłanników światłości? :P
Sav
 

Posty: 18
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:41
ID: 1343
Rasa: Cz³owiek

Re: Kamienne Tabliczki

Post autor: Sav »

Regis, Ja też mam wykonany caly quest z nekromanta ;-)
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 988
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Kamienne Tabliczki

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

No dobra - moja propozycja jest zatem taka:
- obecny system tabliczek rozsianych w lokacjach wciąż będzie w grze, ale oprócz niego przed wejściem do Jaskini Nottern pojawi się Komnata Kamiennych Posągów
- W owej komnacie będą posągi 10 Strażników Jaskini, które będzie można zbudzić i toczyć z nimi walkę - po każdym zwycięstwie, otrzymamy 1 tabliczkę
- Każdy posąg pilnuje 1 konkretnej tabliczki. Jeśli zdobędziemy ją w lokacji, to w Komnacie posąg będzie rozbity - tabliczki już tu nie ma.

W ten sposób każdy będzie mógł zebrać wszystkie tabliczki, nie będąc skazanym na klepanie w kółko 1000 razy tych samych lokacji.


co do pytania Regisa o sens zrywania pieczęci... Tak to jest, jak się dopisuje fabułę do gotowego schematu gry - może wyglądać nielogicznie :P
Ale nad tym elementem też pracuję, aby miało to ręce i nogi. Spokojna głowa :)
E M P I R E W I L L R I S E !...
Strażnik
Strażnik
 

Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 12:47
ID: 0
Rasa: Cz³owiek

Re: Kamienne Tabliczki

Post autor: Strażnik »

Generalne mi się podoba, ale w takim razie wypadałoby, żeby było coś za coś. Szukanie tabliczek po lokacjach wymaga energii, więc i walka ze strażnikami powinna nieść za sobą jakiś koszt. Albo odwrotnie, znalezienie tabliczki samodzielnie mogłoby dawać jakąś nagrodę.
Toboe, Irbis Mroku
Archanioł
 

Posty: 350
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 166
Rasa: Człowiek
Profesja: Rzemieślnik

Re: Kamienne Tabliczki

Post autor: Toboe, Irbis Mroku »

Może podjęcie walki ze strażnikiem powinno kosztować 20 AP? Każda próba to wydanie kolejnych ap. Dla wysokolevelowych postaci to rozsądny koszt, musisz przejść ze 2 baszty/parę wzgórz ofiarnych by móc walczyć o tabliczkę.
Strażnik
Strażnik
 

Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 12:47
ID: 0
Rasa: Cz³owiek

Re: Kamienne Tabliczki

Post autor: Strażnik »

Płacanie w AP byłoby moim zdaniem zbyt bolesne dla gracza :P
Każda walka 100 energii, a za samodzielne skompletowanie tabliczek -> nagroda. APeki, podniesienie statów, jakieś fajne uzbro, albo czar?
ODPOWIEDZ