Wprowadzenie małżeństw jednopłciowych

Masz pomysł na dodatkowe funkcjonalności do Imperium? Chcesz zaproponować jakąś zmianę w istniejącym module? Napisz koniecznie!

Moderator: Aniołowie

Atarius Zły
 

Posty: 17
Rejestracja: 4 kwie 2017, o 09:49
ID: 1483
Rasa: Wilkołak
Profesja: Rzemieślnik

Re: Wprowadzenie małżeństw jednopłciowych

Post autor: Atarius Zły »

Tylko z jakiej paki mamy wśród w większości heteroseksualnych graczy robić referendum dotyczące homoseksualistów?
Ha ha - dobre :D
Może zatem pytanie o zasadność odbywania kar w więzieniach powinniśmy zadawać tylko osadzonym?

Jeśli chcecie się bawić w przenoszenie realnych problemów życia społecznego do tej mini-gierki (bazującej nota bene na zupełnie innych realiach społeczno-historycznych!) to dlaczego ma to być z pominięciem zasad społecznych, w których realnie żyjemy?
Otóż jest to Demokracja! Głos ludu! Może dlatego warto zapytać Lud o zdanie.
W dzisiejszej Polsce nie ma legalizacji tego typu związków, bo ogół społeczeństwa nie wyraża dla nich aprobaty. Nie wszystkim to odpowiada, ale taka jest decyzja większości.

Z wyrazami szacunku dla wszystkich tutaj trolujących i trolowanych.

Sepe, tak szczerze - czy twoim zdaniem naprawdę w tej 50 osobowej społeczności jest zapotrzebowanie na związki tego typu? Jest tu pole do walki o prawa mniejszości? Jak się uda - odtrąbisz sukces i będziesz się chwalił wśród znajomych tym niebywałym osiągnięciem na froncie walki o prawa gejów? ;)

Statystycznie może 1 osoba w tej grupie grających mogłaby być zainteresowana takimi uprawnieniami, chociaż wątpię (wątpię, nie w jej istnienie, tylko w jej autentyczną potrzebę posiadania takiej funkcjonalności). Serio uważasz, że taka krucjata ma jakiś sens?

Ja wiem że nie - nudzi ci się, więc kręcisz inbę dla zabawy, udając śmiertelną powagę i zaangażowanie.
Winszuję poczucia humoru.
Toboe, Irbis Mroku
Archanioł
 

Posty: 350
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 166
Rasa: Człowiek
Profesja: Rzemieślnik

Re: Wprowadzenie małżeństw jednopłciowych

Post autor: Toboe, Irbis Mroku »

Czekaj, czekaj... Obtrąbienie takiego sukcesu to całkiem ciekawy pomysł. Zwłaszcza gdyby wyszło poza tą małą grupkę osób grających. Darmowa reklama. XD
Już widzę artykuł w wiadomościach o lewackiej gierce przeglądarkowej. XD
Sepe Wspaniały
 

Posty: 46
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:42
ID: 1385
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Druid

Re: Wprowadzenie małżeństw jednopłciowych

Post autor: Sepe Wspaniały »

Po kolei.

Odnoszę nieodparte wrażenie, że większość zgromadzonych uważa swoją tendencję do ograniczania praw innych ludzi za swoje święty obowiązek i "pogląd", co, niestety, jest absurdalne. Myślcie sobie, co chcecie, za myślenie nikt nikogo nie sądzi, jednak nie macie żadnych podstaw, aby na podstawie swojego myślenia zabraniać innym ludziom zrównania w przywilejach obywatelskich. A tym właśnie są związki jednopłciowe, tak samo jak heteroseksualne: przywilejem obywatelskim. Homoseksualiści wiążąc się ze sobą nie łamią żadnego prawa (porównywania z kryminalistami nie skomentuję), nie działają na szkodę społeczeństwa ani waszą osobiście. Swoimi "poglądami", które prowadzą do waszego (lub "większości graczy" [?]) "komfortu" ograbiacie równych sobie ludzi z ich PRAWA do wiązania się ze sobą instytucjonalnie.

Przekładając to na banalną metaforę rodem ze środowiska w którym dyskutujemy: to dokładnie tak, jakby jedna część graczy - na przykład bruneci - mogła korzystać z chatki gawędziarza, a inna - blondyni - nie, bo nie, bo komuś się tak podoba.

Nie muszę chyba dodawać, że jeżeli zestawić ze sobą równość wobec prawa oraz "dyskomfort" powodowany homofobicznym, nieuzasadnionym racjonalnie widzimisię, równość jest o wiele wyżej w hierarchii wartości i tym samym wasz "dyskomfort" staje się naprawdę mało istotny.

I nie, homoseksualiści NIE SĄ równi wobec prawa razem z osobami heteroseksualnymi, ponieważ, podkreślam, osoby heteroseksualne mogą wstępować w związki instutucjonalne zgodnie ze swoją orientacją seksualną, zaś homoseksualiści nie. I nie, to nie działa tak, że przecież gej też się może ożenić, tylko z kobietą, więc jest równy. Odmawianie gejowi prawa do instytucjonalizacji związku z mężczyzną jest dokładnie tym samym, czym byłoby odmówienie heteroseksualiście małżeństwa z kobietą, czyli rażącym naruszeniem swobód obywatelskich. "Decyzja większości", o której pisze tutaj Atarius, nie jest decyzją demokratyczną, taką jak wybór partii rządzącej, tylko dyskryminującym i niesprawiedliwym narzuceniem mniejszości swojej woli, mającym charakter dyskryminujący i przemocowy, dokładnie tak samo, jak miało to niegdyś miejsce w stosunku do kobiet, czarnoskórych, Żydów i innych grup wykluczanych ze względu na różnice płciowe lub etniczne.

Nigdzie nie napisałem, że każdy członek dowolnej grupy wykluczanej ma prawo do decydowania o losie innych grup wykluczanych. Napisałem, że członkowie grupy uprzywilejowanej w kontekście orientacji seksualnej nie mają prawa do ograniczania dyskryminowanej mniejszości na podstawie tego, co - jak już wykazałem na początku tego postu - nie jest żadnym poglądem, tylko wulgarnym uprzedzeniem.

Zwracam też uwagę, że w przypadku Imperium odpada jeszcze jeden ważny aspekt sprawy, który bardzo utrudnia dyskusję o związkach jednopłciowych w Polsce, czyli kwestia religii. Dla wielu osób w tym kraju małżeństwo jest nierozerwalnie związane z instytucją sakralną, jaką jest KK (konkordat i te sprawy) - w Imperium to w ogóle nie działa, bo te imperialne "małżeństwa" same w sobie są z perspektywy nauczania kościoła fikcyjnym absurdem. W związku z tym argument religijny przestaje być istotny na samym starcie, upraszczając sprawę aż do bólu: chodzi o to, żeby moduł gry był dostępny dla wszystkich na równi.

I tak, uważam, że jest zapotrzebowanie na związki tego typu, tak samo jak jest na nie zapotrzebowanie w każdym aspekcie życia społecznego. Jak napisałem w pierwszym poście, mała zmiana goni dużą. I nie, nie upieram się, aby chwalić się znajomym, bo mało kto z moich znajomych w ogóle wie, że w to gram i to się raczej nie zmieni. Nie, Atarius, ja nie trolluję, albo żeby być precyzyjnym: przestałem trollować w chwili, w której w temacie wyjebało homofobiczne szambo, bo w tej samej chwili sprawa zrobiła się na tyle poważna, abym nawet ja schował swoje dowcipasy do kieszeni.
Atarius Zły
 

Posty: 17
Rejestracja: 4 kwie 2017, o 09:49
ID: 1483
Rasa: Wilkołak
Profesja: Rzemieślnik

Re: Wprowadzenie małżeństw jednopłciowych

Post autor: Atarius Zły »

Nie, Atarius, ja nie trolluję, albo żeby być precyzyjnym: przestałem trollować w chwili, w której w temacie wyjebało homofobiczne szambo, bo w tej samej chwili sprawa zrobiła się na tyle poważna, abym nawet ja schował swoje dowcipasy do kieszeni.
EOEOEOEO - bagiety już jado do internetów!
Fakt - śmiertelnie poważna jest sprawa możliwości zawarcia homo-związku w małej gierce w przeglądarce w którą gra 50 osób. Nie masz czasem wrażenia, że jednak może warto byłoby się trochę od sieci odłączyć i wyjść na słońce?

Abstrahując nieco do tematu tego, z jak małej igły próbujesz zrobić te wielkie widły, zwróć uwagę na fakt, że jest to gra, w której są pewne określone zasady. Mamy tu "Boga", który o dziwo jest zwykłym człowiekiem, jak wszyscy inni gracze, ale twierdzi, że jest "Bogiem". Polujemy tu na potwory, rzucamy straszne czary, szlachtujemy się mieczami i innymi cudami... Potem klikamy "Wyloguj" i wracamy do tego bardziej prawdziwego świata...

Tenże "Bóg" może wymyślić sobie cokolwiek, co zaimplementuje do gry - np. krucjatę przeciw niewiernym, pogrom heterosexualistów, dzieciobójstwo, albo jeszcze inne cuda. I wyobraź sobie - żadna z tych rzeczy nie będzie miało żadnego przeniesienia i odzwierciedlenia w naszym życiu codziennym.

Sam mam kilku znajomych o innej orientacji sexualnej i nie mam względem nich żadnych uprzedzeń.
Mam neutralny stosunek do związków partnerskich, ale już do konkretnie "małżeństw" osób jednopłciowych owszem - jest to forma związku zarezerwowana w moim odczuciu dla związków hetero. Jednak jest to sprawa wyłącznie mojego poglądu na temat. W realnym życiu.

Wracając do palącego problemu "równości w Imperium" - tu występuje "małżeństwo" zawierane przed majestatem "Bogów" Imperium x)
Może Religia w imperium ma podobne założenia jak chrześcijaństwo i nie dopuszcza homo-związków do instytucji małżeństwa?
Może zatem wystarczyłoby zaproponować wyrównanie tej jedynej nierówności mechanicznej w grze, polegającej na nie pobieraniu podatku od przelewów pomiędzy małżonkami?
Sepe Wspaniały
 

Posty: 46
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:42
ID: 1385
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Druid

Re: Wprowadzenie małżeństw jednopłciowych

Post autor: Sepe Wspaniały »

Nie widzę w Twoim poście żadnego argumentu, który nie byłby luźną dywagacją na temat, nie odnoszącą się specjalnie do jego istoty, więc nie bardzo jestem w stanie się ustosunkować. Może tylko do tego:
Fakt - śmiertelnie poważna jest sprawa możliwości zawarcia homo-związku w małej gierce w przeglądarce w którą gra 50 osób. Nie masz czasem wrażenia, że jednak może warto byłoby się trochę od sieci odłączyć i wyjść na słońce?
Śmiertelnie poważna jest sprawa, że ktoś bez żadnej żenady i wstydu porównuje homoseksualistów do kryminalistów i pedofilów. Śmiertelnie poważne jest też to, że spora część udzielających się w temacie bierze sprawę za dowcip. To właśnie nazywa się "homofobią" i nie jest czymś, nad czym można i powinno się przechodzić obojętnie, bo właśnie z takich drobiazgów bierze się wykluczenie - jako znajomy osób LGBT powinieneś o tym chyba wiedzieć.
Orvudo Rahillin, Trzy Twarze
 

Posty: 32
Rejestracja: 13 lis 2018, o 12:25
ID: 2367
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Bard

Re: Wprowadzenie małżeństw jednopłciowych

Post autor: Orvudo Rahillin, Trzy Twarze »

Atarius fikołki pierwsza klasa, ale zapisy na paraolimpiadę to nie tutaj.
Rozumiem, że jak przegłosujemy, że Atarius ma sobie wsadzić kij od szczotki w tyłek, bo jest demokracja, to wsadzisz sobie kij od szczotki w tyłek?
Orvudo Rahillin, Trzy Twarze
 

Posty: 32
Rejestracja: 13 lis 2018, o 12:25
ID: 2367
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Bard

Re: Wprowadzenie małżeństw jednopłciowych

Post autor: Orvudo Rahillin, Trzy Twarze »

Oslo większość par imperialnych które znałem nie były / już nie były parami irl, bo TO JEST GRA I LUDZIE MOGĄ CHCIEĆ ODGRYWAĆ
I ja będąc niezainteresowanym idk Sepem czy kimkolwiek w sensie romantycznym irl, mógłbym chcieć odgrywać z nimi związek w impie i wszelkie ograniczenia w module mechanicznym do tego przeznaczonym nie mają innego uzasadnienia, niż mniej lub bardziej skrywana homofobia osób decydujących o kształcie tego modułu.

I jeszcze raz przypomnę, że postać kobieca nie może się oświadczać postaci męskiej XD Czy równouprawnienie kobiet i mężczyzn też tu komuś wywołuje dyskomfort?
Tinveruin, Mur Nieba
Anioł
 

Posty: 17
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 67
Rasa: Cz³owiek

Re: Wprowadzenie małżeństw jednopłciowych

Post autor: Tinveruin, Mur Nieba »

No tak, fantastycznie. Wiesz co, Sepe? Ja zawsze chciałem być pilotem myśliwca. Interesowałem się lotnictwem, podobało mi się to niezmiernie. I się okazało, że nigdy nim nie będę - nie spełniam wymagań, jakie są pilotom stawiane. Czy powinienem teraz uskuteczniać, nomen omen, krucjatę, bo uważam, że te normy mnie ograniczają i nie pozwalają mi realizować mojego własnego prawa do samostanowienia? Nie - po prostu z pewnych niezależnych ode mnie przyczyn nie mogę być pilotem i już.
Dla mnie podobnie jest z małżeństwami. Kto z kim sypia - dla mnie egal, jeśli za obopólną zgodą. Chociaż nie - kazirodztwo odpada, nawet jeśli brat i siostra chcą razem. Ale poza nim, proszę bardzo. Ale małżeństwo jest zarezerwowane dla związku kobiety i mężczyzny - tak wymyśliła to natura i ukształtowała kultura. Celowo nie wspominam o religii, bo dla mnie dwa pierwsze czynniki są wystarczające. I, jak pisałem, mam do takich poglądów prawo i nie muszę się poddawać dyktatowi mniejszości wykorzystującej polityczną poprawność. Swoją drogą interesujące, Sepe, że piszesz: "członkowie grupy uprzywilejowanej w kontekście orientacji seksualnej nie mają prawa do ograniczania dyskryminowanej mniejszości na podstawie tego, co - jak już wykazałem na początku tego postu - nie jest żadnym poglądem, tylko wulgarnym uprzedzeniem." Już Ci napisałem, że jestem również w grupie mniejszościowej - to jako jej członek mogę mieć prawo do własnych poglądów? I tak, poglądów, bo to nie są żadne uprzedzenia ani homofobia (swoją drogą termin ten oznacza strach przed homoseksualistami, a ja się ich kompletnie nie boję, ba, wręcz ich toleruję). I druga rzecz - dlaczego nie wolno ograniczać grup mniejszościowych tylko w kontekście seksualności? A inne konteksty? Np. używanie wulgarnego języka w mniejszościowej grupie gości spod przysłowiowej budki z piwem (jako tzw. "wykluczeni" i nieprzystosowani do życia w dzisiejszym społeczeństwie - był nawet pełnomocnik rządu ds. takich ludzi)... Albo grupka młodzieży należąca do pewnej subkultury hołdująca zasadom niczym nieskrępowanej wolności? Oni też mogą używać argumentu, że są ograniczani przez większość, a przecież skoro są mniejszością, to mają prawo do dowolnego wyrażania swoich przekonań...
Żyjemy w takim, a nie innym społeczeństwie. W takich, a nie innych ramach, wytworzonych również przez kulturę europejską, w której związki homoseksualne nigdy nie były równoważne małżeństwom. I dopóki większość woli, by tak było, to tak powinno pozostać, a jak większość zechce zmian, to trzeba je przeprowadzić. W ten sposób doszło w Polsce do równouprawnienia kobiet, o czym już wcześniej pisałem. Podobnie z równouprawnieniem Chińczyków (tak, tak, długi czas byli traktowani, jako obywatele drugiej kategorii, nawet mój dziadek jeszcze się z tym spotykał). I dlatego ja nie domagam się implementacji w Imperium lokacji tylko po chińsku, w których możliwe byłoby np. spożywanie posiłków i porządne odbijanie sobie po konsumpcji...
Sepe Wspaniały
 

Posty: 46
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:42
ID: 1385
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Druid

Re: Wprowadzenie małżeństw jednopłciowych

Post autor: Sepe Wspaniały »

Po co cały ten post pełen wściekłej demagogii, skoro jego jedyny argument odnoszący się do mojej wypowiedzi ignoruje jej meritum?

Imperialne "małżeństwa" nie są żadnymi małżeństwami. Są tak nazwane z braku lepszego słowa. Mamy do czynienia z sytuacją, kiedy część graczy nie może przeprowadzać za pośrednictwem modułu gry deklaracji związania się z kimś.

Mógłbym spokojnie polemizować z Twoimi stwierdzeniami ekskatedralnie definiującymi małżeństwo "irl", ale szczerze, miałem ciężki dzień i po prostu mi się nie chce, bo nic to już do tematu nie wniesie.


PS Chciałem być mechanikiem lotniczym ;)
Aki, Kowal Z Asgardu
 

Posty: 73
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:49
ID: 1952
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Rzemieślnik

Re: Wprowadzenie małżeństw jednopłciowych

Post autor: Aki, Kowal Z Asgardu »

Tytuł: Wprowadzenie małżeństw
jednopłciowych
Ja jestem na nie. Nie uważam, żeby taka zmiana sprawiła, że imp będzie lepszy. Wręcz przeciwnie - tworzyłoby to furtkę do nadużyć. Fikcyjne związki (takie wcale nie odgrywane w grze) byłyby formalizowane dla osiągnięcia 'mechanicznych' korzyści.

Ale wiadomowo jak to działa w impie; jeśli głosów za będzie więcej niż przeciw i/lub administracja gry uzna, że dobrze będzie to wprowadzić, to tak się stanie.


Widzę, że wywiązała się spora dyskusja, ale wcale nie dotycząca kwestii, o której miał traktować temat. ;P
Zablokowany