Targowisko i Hala Sławy

Moderator: Aniołowie

ODPOWIEDZ
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Targowisko i Hala Sławy

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Ogłaszamy, że będzie zmiana Hali Sławy i Targowiska. W HS będzie nowa kategoria - Sklepy.
Na targowisku oferty prywatne będą widoczne publicznie (ale do kupienia tylko przez adresata).

Wszystko to ma na celu uczynienie gry bardziej przejrzystej oraz utrudnienie ukrywania w ofertach prywatnych swoich zasobów.

Jestem świadom że niektórym ta zmiana może nie przypaść do gustu ale naszym zdaniem jest uzasadniona i potrzebna.
E M P I R E W I L L R I S E !...
Strażnik
Strażnik
 

Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 12:47
ID: 0
Rasa: Cz³owiek

Re: Targowisko i Hala Sławy

Post autor: Strażnik »

Jakie jest uzasadnienie tej super zmiany poza tym, że Pewne Osoby® będą siedzieć za każdym razem jak wejdę w targowisko i będą klikać f5 aż coś wystawię?

Całkowicie serio, o ile HS rozumiem pod względem rozbudowania sklepu (chociaż not really - ale już przemilczę) to ujawnianie ofert prywatnych jest zwyczajnie bez sensu.
Titanium, The Sin
Bóg
 

Posty: 200
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 51
Rasa: Cz³owiek

Re: Targowisko i Hala Sławy

Post autor: Titanium, The Sin »

Na Twoim miejscu szkoda było by mi trochę tych osób, ale popatrz - masz wielbicieli. O tym, dla kogo oferta wystawiona - nie będzie wiadomo.

Zmiana w grze oficjalnie.
World needs a professional, not a hero.
Marrakesh
 

Posty: 10
Rejestracja: 20 lip 2020, o 16:46
ID: 2477
Rasa: Cz³owiek

Re: Targowisko i Hala Sławy

Post autor: Marrakesh »

Nie jestem przeciw - ale

zawsze można będzie tą zamierzoną w zamyśle jawność obejść - wystarczy zaczekać na klienta i w 3 sekundy dokonać transakcji. Albo skorzystać z pasażu.
Koncepcja dobra ale chyba ten proponowany sposób nie zadziała..

Skoro chcemy jawności w zasobach to można odblokować Hs z zapytajników i ujawnić wszystko.
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Targowisko i Hala Sławy

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Otóż właśnie nie.
To co leży w skarbcu prywatnym,gildyjnym lub w ręce gracza - jest widoczne w hs (nawet jako ??? - ale jest).
A to co leży w sejfie sklepu, lub zaoferowane jako skup w ofercie prywatnej jest (było) widoczne tylko dla adresata oferty. Zatem nie widoczne dla osób postronnych.

Właśnie o to chodzi w tej zmianie, by uniemożliwić takie ukrywanie środków - większa jawność finansowa.
E M P I R E W I L L R I S E !...
Strażnik
Strażnik
 

Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 12:47
ID: 0
Rasa: Cz³owiek

Re: Targowisko i Hala Sławy

Post autor: Strażnik »

Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni pisze: Właśnie o to chodzi w tej zmianie, by uniemożliwić takie ukrywanie środków - większa jawność finansowa.
Organizujemy jakieś przetargi z pieniędzy publicznych czy o co chodzi?

Serio, nie rozumiem tej zmiany. Jeśli staff miałby wgląd do tych danych to spoko, jak najbardziej, ale nie widzę sensu w tym, żeby wszyscy widzieli oferty prywatne.
Celebrian
 

Posty: 48
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:50
ID: 2069
Rasa: Cz³owiek

Re: Targowisko i Hala Sławy

Post autor: Celebrian »

Moim zdaniem jest to jakieś dziwne obejście problemu. Jeszcze nigdy się nie spotkałem w żadnej grze czy systemie z tym żeby prywatne oferty były publicznie widoczne. Sama nazwa wskazuje PRYWATNE.

Rozumiem, że problemem jest to że ludzie "chowają" zasoby wykorzystując mechanizm sklepu i przez to dane w HS są przekłamane. Moim zdaniem rozwiązanie jest dosyć proste - uwzględnić w HS zasoby ze sklepu (dodawać je do tych na ręce). Czy może nie zrozumiałem problemu?
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Targowisko i Hala Sławy

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Rzecz jest w tym, że można w sklepie wystawiać oferty SKUPU surowców/ziół - tam właściciel sklepu ustawia cenę za pojedynczą sztukę surowca x ilość sztuk. To złoto jest od razu pobierane z ręki właściciela, aby nie było sytuacji w której ktoś sprzedaje mu surowce, a on nie ma na nie złota.
Taki skup wystawiony prywatnie był niewidoczny dla innych, więc ukryty - w ten sposób łatwo było ukryć w sklepie olbrzymie fortuny, wystawiając np. pojedyncze kamienie po 1000000 złota.

Takiego priwa wystarczyło wycofać ze sklepu by odzyskać ukryte złoto.
Tyle.
E M P I R E W I L L R I S E !...
Sylas
 

Posty: 12
Rejestracja: 26 lip 2019, o 11:13
ID: 2671
Rasa: Cz³owiek

Re: Targowisko i Hala Sławy

Post autor: Sylas »

To może zamiast odkrywać wszystkie karty po prostu dajmy inkwizytorom lub aniołom możliwość "sprawdzania" sklepów i zdejmowania takich ofert, hmmm? Ja osobiście nigdy nie używałem tej opcji zamrażania złota, jednak to co teraz zostało wprowadzone jest delikatnie mówiąc przesadą
Celebrian
 

Posty: 48
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:50
ID: 2069
Rasa: Cz³owiek

Re: Targowisko i Hala Sławy

Post autor: Celebrian »

Nadal jednak nie rozumiem dlaczego nie można by dodawać tego złota do wyników wyświetlanych w HS - skoro pieniądze nadal są teoretycznie tej osoby, to dlaczego nie miałyby być uwzględnione jako część bogactwa tej osoby? Przecież to nie powinno być jakoś niesamowicie skomplikowane w implementacji. Problem powinien być rozwiązywany u źródła, a nie jakieś dziwne obejścia.
ODPOWIEDZ