Pomysły i propozycje zmian

Masz pomysł na dodatkowe funkcjonalności do Imperium? Chcesz zaproponować jakąś zmianę w istniejącym module? Napisz koniecznie!

Moderator: Aniołowie

ODPOWIEDZ
Hafgrim
Anioł
 

Posty: 148
Rejestracja: 30 paź 2020, o 23:43
ID: 2011
Rasa: Cz³owiek

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Hafgrim »

Ja wymodlilem event +ap więc coś dziala

A co byś seph powiedział na to.

Druid 3 zwój ma na elki że szczurzych ogonków, które zaczynają fajnie dropic w ghut. Jednak te elki są wtedy całkowicie bezsensu, ponieważ gracze mają już dużo więcej hp i ich nie użyją (prócz leczenia między walkami). Skorzystają natomiast ci, którzy później zaczną grę. Mi się w tej erze udało uwarzyć 1 kocioł czyli miałem ich 6 sztuk.

Idąc dalej, jak chce grać w miarę optymalnie względem MOJEJ UMKI I MOJEGO EXPA to do tej pory jestem w tyle względem zaspokojenia oczekiwań graczy.

Patrząc na Twoje posty to zakładam, że odpowiedź by była jedną - zwiększyć hp na elce o 10%...

A może by tak każdemu obciąć 10% max hp(mp) na lvlu i rozdaniu ap?
Marcjako, Z Nickiem Ogarnięty
 

Posty: 99
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:24
ID: 498
Rasa: Cz³owiek

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Marcjako, Z Nickiem Ogarnięty »

Ja nie rozumiem po co w ogóle dawać propozycje rozwiązań które spowodują więcej frustracji.

Jeżeli problem to brak reagentów w odpowiednim czasie, TO JEGO ROZWIĄZNIEM JEST DODANIE REAGENTÓW DO LOKACJI KTÓRE SĄ ROBIONE W CZASIE KIEDY DRUIDOM POTRZEBA DANEGO REAGENTU, (albo nie wiem, ulepszenie eliksiru, usuniecie go i sprawienie że poprzedni będzie dawał więcej umki/ następny będzie szybciej), a nie rozwalanie wszystkiego dookoła. Bo nagle jak się obetnie zaproponowane (nawet jeżeli propozycja była luźno rzucona) 10%max hp/mp, to dla walczących, lawinowo zmienia cała rozgrywka - Bo to nie jest tylko zmniejszenie hp - to jest późniejsze wejście w każdą lokację, z czym się wiąże wolniejszy drop zwoi i reagentów, co, jeżeli ktoś jeszcze nie załapał, odbije się dodatkowo na druidach i rzemieślnikach.
Hpes
 

Posty: 128
Rejestracja: 8 lip 2020, o 18:07
ID: 2379
Rasa: Cz³owiek

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Hpes »

Haf prosze Cie xD to tak jakbym ja narzekal na za slabe eq poczatkujace bo kazdy woli znalezne, a to ze zawsze jest eq/elek za slaby to juz kazdy sie przyzwyczail bo kazdy zawsze narzeka ale juz sie do tego kazdy przyzwyczail. Wiekszy limit reagentow na jarmarku powinien twoj problem rozwiazaca nie ucinac hp xD
Hafgrim
Anioł
 

Posty: 148
Rejestracja: 30 paź 2020, o 23:43
ID: 2011
Rasa: Cz³owiek

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Hafgrim »

Jeśli każdy by miał mniej hp to byś miał delikatnie większy zbyt eq, bo defem by nadrabiali brak hp.

Ja na reagi tak nie narzekam. Jedyne co mnie blokuje to inteligencja (statystyka dla jasności ;) ). Reagenty mam z poziomu piramidy, cmenta, pelori i to nie tylko z jarmarkow
Hpes
 

Posty: 128
Rejestracja: 8 lip 2020, o 18:07
ID: 2379
Rasa: Cz³owiek

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Hpes »

A moglibysmy dodac talizman do zbierania reagow +1 czy cos takiego zeby troche wiecej reagow bylo w impie ?
Toboe, Irbis Mroku
Archanioł
 

Posty: 351
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 166
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Druid

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Toboe, Irbis Mroku »

Całkiem ciekawy pomysł, jako alternatywa dla skąpca, ochrony, czy innych wykorzystywanych do walki.

Ja bym za to proponował dorzucenie innych talizmanów alternatyw dla talizmanu energii, które by dawały coś co reset.
Talizman Punktów pracy, punktów treningowych, pełnego wyleczenia (dla ras z niepełnym leczeniem co reset), leczenia stwora towarzyszącego (leczy stwora co reset zamiast raz dziennie)
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 992
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Rzemieślnik

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Nom, ciekawe propozycje
E M P I R E W I L L R I S E !...
Hafgrim
Anioł
 

Posty: 148
Rejestracja: 30 paź 2020, o 23:43
ID: 2011
Rasa: Cz³owiek

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Hafgrim »

Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni pisze: 13 wrz 2023, o 20:55 Nom, ciekawe propozycje
Tylko trzeba pamiętać, że:

Talizman na dodatkowe pp to, w zależności od posiadanej specki, zysk od 3 do 45 ap zakładając przyrost o 2pp

Edit Racja Toboe - zsumowałem sobie wydatki ap

Punkty treningowe - każdy z nich korzysta, a gracze pve mają małe dodatki od pokonanych wrogów

Reagenty - zakładając, że walczymy w ciągu jednego resetu, to nie koliduje to z dodatkową energią (ew. PP, treningowe), ale reagenty są już na evencie, jarmarku, ogrodach, i (chyba) w jaskini.

Leczenie - to daje wg mnie, najmniejszy zysk. Być może nawet jest debuffem. Tracę ene lub inne gainy kosztem kupna kilku elek w miejskim

Leczenie stwora - imo fajne
Toboe, Irbis Mroku
Archanioł
 

Posty: 351
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 166
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Druid

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Toboe, Irbis Mroku »

Doskonale to wiem, jaką mają wartość proponowane artefakty. To, że arte daje coś wartego między 3 a 15 ap (zakładam 45 ap jako błąd w obliczeniach) nie jest rzeczą OP. Tak samo pierścień inteligencji/siły/czegoś daje staty warte na tym etapie około 5 ap, a w późniejszym etapie nawet 35ap.

Punkty treningowe - walczący mogą nabijać je dodatkowo wygranymi z kolejnymi mobami. Tworzący tego nie mają. Myślę, że 1pt dodatkowy na reset będzie miłym dodatkiem i jednocześnie nie zakłóci balansu. Wartość tego nie jest też jakoś specjalnie większa od wartości dodanej z pierścienia dodającego 5% do statystyki. Tylko tutaj głównie boostuje słabą statę zamiast najsilniejszej i trzeba nosić non stop zamiast założyć na expienie/czytanie zwoju.
Hpes
 

Posty: 128
Rejestracja: 8 lip 2020, o 18:07
ID: 2379
Rasa: Cz³owiek

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Hpes »

Domagam sie zmiany systemu dzialow na targowisku, nic sie nie da dodac sprzedac przekazac, prosze o przywrocenie poprzedniego systemu ktory dobrze dzialal i nikogo nie [wulgaryzm] (edit-Haf) , to jest zenujace ze trzeba kilka kk wydac zeby jakos sklep funkcjonowal. Pogodz sie Org z tym ze ta zmiana Ci nie wyszla i jest strasznie ale to strasznie uprzykrzajaca zycie, rzemki nie maja jak wystawiac eq a druidzi nie moga pozbyc sie swoich elek. Blagam o zmiane <3
ODPOWIEDZ