Pomysły i propozycje zmian

Masz pomysł na dodatkowe funkcjonalności do Imperium? Chcesz zaproponować jakąś zmianę w istniejącym module? Napisz koniecznie!

Moderator: Aniołowie

ODPOWIEDZ
Serath
 

Posty: 106
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:50
ID: 2205
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Paladyn

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Serath »

Czyli uważasz rzekę za optymalna lokacje na 40lvlu? xD
Bo tam bym właśnie był gdyby nie elki, jedyna rzecz która ratuje
Hpes
 

Posty: 125
Rejestracja: 8 lip 2020, o 18:07
ID: 2379
Rasa: Cz³owiek

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Hpes »

Dobra panowie rozchodzimy sie Wir sie wypowiedzial znawca i trzeba sie rizejsc w ciszy i spokoju. Ja rozumiem ze kazdy podchodzi inaczej do tej gry ale skoncz pierdodzielic glupoty. Elki hp co najwyzej zaburzyly balans dla drutow ze maja nie chodliwe elki hp. Te elki byly wyczekiwane tak samo jak skrzyneczka poprostu, i koniec tematu elkow nie o to chodzi xd wez wyklikaj ene i wtedy sie wypowiedz powaga ja sie wypowiadam tylko dlatego ze mam porownanie i zbieram informacje od 2/3 spolecznosci impa ? Orgu powaznie prosimy zebys podkrecil kontry /uniki i trafianie bo gra stala sie uciazliwa i zniecheca pozostala garstke graczy. Mozemy tu powklejac pastebainy dla porownania walk top 1 a top 10 i zobaczysz ze walki to rng. Ci co graja bez gildi to nawet nie maja co klikac bo nie poradza sobie w tych warunkach presjii na wbb ktore nie leci. Dodatkowo prosilbym o powrot starego systemu elek, co to za pomysl 2 z warzenia ? Nie ma zadnych elkow specjalnych w grze czy taki byl zamiar ? Ze tylko topka moze sobie pograc ? A bezgildyjni to co juz zapominamy o nich ?
Kronos
 

Posty: 17
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:56
ID: 3280
Rasa: Cz³owiek

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Kronos »

Wirginix, Anielski Wieszcz pisze: 25 kwie 2023, o 18:04 A ja uważam że największy chaos wprowadziły elki +250 HP bez nich nikt by się nie porywał na wyższe lokacje i każdy by siedział w rzece tudzież innej lokacji i pewnie jęczenia by nie było. Chociaż tu można gdybać.

Ów elki wprowadziły to że każdy myśli ambicjonalnie by wejść w lokacje wyżej tu akurat nic dziwnego nie ma, ale nie zawsze większe HP tylko wystarcza do sukcesu owszem pomaga, ale statystki też są ważne, a każdy ma niższe staty niż chociażby erę temu.

Co do spadków uników, kontr i celności póki co się nie wypowiem, ponieważ laba jeszcze nie odwiedziłem i nie mam własnego porównania względem wcześniejszych lokacji, ale tak jak wyżej elki +250 zaburzyły rozgrywkę.
Wbij 30lv, bądź w top 20 graczy pod względem lv po czym stwierdź, że się nie wypowiesz. Skrytykuj elki, których przez 95% obecnej ery nie mogłeś użyć, (nie żeby nie istniały od kilku er). *Dźwięk pękającej dupy* Oh wait, przecież ich nie kupiliśmy, bo nie mieliśmy kasy. To na pewno wina elków!!!
Paul, Jeździec Lamki
 

Posty: 103
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 366
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Kapłan

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Paul, Jeździec Lamki »

Jest trudniej niż było w poprzednich erach ale taki był cel wprowadzonych w tej erze zmian.
Mamy mniej stat i umki niż w analogicznym etapie poprzedniej ery to i trudniej się klika.

Nie wiem skąd to uparte twierdzenie, że lokację X konieczne trzeba robić od poziomu Y a robienie lokacji Z nie jest normalne...
Exp w rzece jeszcze jakoś leci a jakby elek maks hp nie było to byście więcej AP w hp dawali i postępy by były podobne.
Na absorpcji jeszcze nikt nie ubił wynaturzonego a jakoś nikt nie płacze. Jedyne co mnie niepokoi to, że testowa się skończyła przed jaskinią nottern więc nie wiadomo jak końcówka ery będzie wyglądać ale wejście na wzgórza/basztę było ciężkie mimo szczodrych darów PT w testowej.
Hpes
 

Posty: 125
Rejestracja: 8 lip 2020, o 18:07
ID: 2379
Rasa: Cz³owiek

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Hpes »

Paul, Jeździec Lamki pisze: 25 kwie 2023, o 19:00 Jest trudniej niż było w poprzednich erach ale taki był cel wprowadzonych w tej erze zmian.
Mamy mniej stat i umki niż w analogicznym etapie poprzedniej ery to i trudniej się klika.

Nie wiem skąd to uparte twierdzenie, że lokację X konieczne trzeba robić od poziomu Y a robienie lokacji Z nie jest normalne...
Exp w rzece jeszcze jakoś leci a jakby elek maks hp nie było to byście więcej AP w hp dawali i postępy by były podobne.
Na absorpcji jeszcze nikt nie ubił wynaturzonego a jakoś nikt nie płacze. Jedyne co mnie niepokoi to, że testowa się skończyła przed jaskinią nottern więc nie wiadomo jak końcówka ery będzie wyglądać ale wejście na wzgórza/basztę było ciężkie mimo szczodrych darów PT w testowej.
Seph nie rozumiec :( co to mialo wniesc do dyskusji skoro lecisz na absorbcji xD
Paul, Jeździec Lamki
 

Posty: 103
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 366
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Kapłan

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Paul, Jeździec Lamki »

Proste, skoro uniki/kontry są takie słabe a jest się na nich dalej niż na alternatywie... to chyba nie są takie słabe i po prostu za bardzo się nastawiasz na to, że na tym etapie MUSI się robić jakąś lokację.
Serath
 

Posty: 106
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:50
ID: 2205
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Paladyn

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Serath »

A przysięgniesz mi na mały paluszek, ze wyklikales się z eny, Paul? :P Bo jeżeli nie to, nie możemy stwierdzić, ze jestescie w tyle z absorpcja
Paul, Jeździec Lamki
 

Posty: 103
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 366
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Kapłan

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Paul, Jeździec Lamki »

Energia: 0.53/xx.xx
Dopiero co skończyłem klikać w wieży magów.
Na absorpcji większość magicznych teraz gra z tego co patrzę i większość jest trochę do przodu w porównaniu do mnie bo z moim super szczęściem marnowałem energię w ghut lolein szukając mapy plus zgarnąłem artefakt -1 energii na reset w kopalni etc... =='

Poklikaj sobie po HS profesje i zobacz, że Tsura jako jedyny magiczny ubił wynaturzonego a gra na unikach.
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 992
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Rzemieślnik

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Czyli uważasz rzekę za optymalna lokacje na 40lvlu? xD
Skoro się zmienił gameplay (start z człowieka, brak bonusów rasowych itd.) to być może tak? ;)
Dlaczego tak uparcie zakładacie, że teraz jest coś źle, skoro zmieniły się parametry rozgrywki?
Źle byłoby wtedy, gdyby któraś klasa była wyraźnie bardziej do przodu względem innych, a nie kiedy wszystkie idą w miarę równo (mozolnie pod górkę).

Jest wam trudno, bo chcielibyście iść rytmem z wcześniejszych er, które działały wg trochę innych zasad.
Co to za droga rozumowania: "Nie idzie mi w labku to wskoczę na cmentarz, może tam będzie lepiej? A jak nie, to będę jęczał o buffa bo jest bieda" ??
Jak nie idzie to trzeba poczekać, podbić staty, podbić wb, dostać lepsze eq i dopiero iść dalej, a nie pchać się na elkach do kolejnej lokacji.
Zeby dac przyklad w kwestii blokow i dziwnych wartosci, Na dowodcy w wartowni mam 50-55% blokow (tarcza 19%), tyle samo wbb/czaro i szybkosci, ale inny mob, Smoczy gwardzista, i ta wartosc spada do 17-19%.
To wynika ze statystyk mobka - pierwszy posiada zwinność na 17% a drugi na 25% - różnica w efektywności trafiania i unikania musi być. A już Yuany w ogóle mają inny poziom statystyk (SW x2 !), zatem trudno żeby były równie łatwe do trafienia jak Dowódca straży... ;)

Powiem tak - jak teraz podciągnę trafienia/uniki/kontry to magiczni zostaną w d... No to będzie trzeba podciągnąć magicznych, to znowu hybrydy zostaną w tyle/wylecą do przodu. Kij wie. I generalnie cały balans z testów pójdzie w cholerę.
Uważam, że ingerencja w tak kluczowy element rozgrywki jest ostatecznością i będę się przed tym wzbraniał tak długo, jak długo nie będę widział ewidentnego problemu/debalansu.
E M P I R E W I L L R I S E !...
Wirginix, Anielski Wieszcz
 

Posty: 211
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:51
ID: 163
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Barbarzyńca

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Wirginix, Anielski Wieszcz »

Kronos pisze: 25 kwie 2023, o 18:53
Wirginix, Anielski Wieszcz pisze: 25 kwie 2023, o 18:04 A ja uważam że największy chaos wprowadziły elki +250 HP bez nich nikt by się nie porywał na wyższe lokacje i każdy by siedział w rzece tudzież innej lokacji i pewnie jęczenia by nie było. Chociaż tu można gdybać.

Ów elki wprowadziły to że każdy myśli ambicjonalnie by wejść w lokacje wyżej tu akurat nic dziwnego nie ma, ale nie zawsze większe HP tylko wystarcza do sukcesu owszem pomaga, ale statystki też są ważne, a każdy ma niższe staty niż chociażby erę temu.

Co do spadków uników, kontr i celności póki co się nie wypowiem, ponieważ laba jeszcze nie odwiedziłem i nie mam własnego porównania względem wcześniejszych lokacji, ale tak jak wyżej elki +250 zaburzyły rozgrywkę.
Wbij 30lv, bądź w top 20 graczy pod względem lv po czym stwierdź, że się nie wypowiesz. Skrytykuj elki, których przez 95% obecnej ery nie mogłeś użyć, (nie żeby nie istniały od kilku er). *Dźwięk pękającej dupy* Oh wait, przecież ich nie kupiliśmy, bo nie mieliśmy kasy. To na pewno wina elków!!!
Czyli uważasz że owe elki na jarmarku nic nie zmieniły kto jak kto, ale po Tobie się tego nie spodziewałem xDDD
I co z tego że elki istnieją skoro nie powinny być na tak wczesnym etapie do tego były osoby które z nich skorzystały w momencie gdzie były one istotne czyli przed 20 poziomem w wartowni, ale no tak przecież te elki nic nie wniosły, a ludzie się o nie nie zabijali by kupić na jarmarku w momencie gdy druidzi byli na etapie +50. Ujmę to tak: beka do kwadratu xD
I dołożę: dalej nikt by nie pił tych elek bo nikt by nie wszedł do piramidy, a wiesz dlaczego? To już odpowiedź sobie sam :) Zresztą nawet u Ciebie są osoby co uważają podobnie co ja że owe elki popsuły rozgrywkę. I dla twojej świadomości też kupiłem te elki i co z tego że je mam, skoro wiem że dużo bardziej ciekawsza byłaby era gdyby one na jarmarku nie wyskoczyły.
Ludzie by siedzieli dłużej w różnych lokacjach to przełożyło by się na więcej skilla więcej stat z rasówki co za tym idzie później by weszli do laba i co by mogło się okazać? Że nagle trafienia wcale nie są takie złe i inne rzeczy czemu nikt nie patrzy w tym kierunku?
ODPOWIEDZ