Pomysły i propozycje zmian

Masz pomysł na dodatkowe funkcjonalności do Imperium? Chcesz zaproponować jakąś zmianę w istniejącym module? Napisz koniecznie!

Moderator: Aniołowie

ODPOWIEDZ
Mioko
 

Posty: 108
Rejestracja: 1 mar 2020, o 11:43
ID: 2156
Rasa: Wilkołak
Profesja: Paladyn

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Mioko »

Z tego, co pamiętam, w zeszłej erze byłem najbliżej pokonania potwora. Grając barbem. Na wogulskim eq ... mimo odtrąbienia, że przez brak rzemka era jest dla nas skończona. Tak więc byłbym raczej ostrożny z tym znerfionym nekro. Po prostu, w końcu stał się konkurencyjny.
A kto był blisko? Bo Kromce pomimo najlepszego eq w grze zabrakło pond 8k HP na notku, czyli jakieś 40% jeszcze do zbicia..
przecież to jest bardzo blisko. Różnica może 1-2 dni.
Tsura
 

Posty: 279
Rejestracja: 26 gru 2020, o 13:32
ID: 2666
Rasa: Wilkołak
Profesja: Barbarzyńca

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Tsura »

Wirginix, Anielski Wieszcz pisze: 9 maja 2022, o 21:15Mioko, Nysiba, Toboe, Vendlinus, Kronos, Sobik, Ty, Caalon
Czyli wymieniamy każdą osobę powyżej 150 poziomu? Bo ja liczyłem tylko te, które faktycznie miały szansę zabić Notka bez zmierzchu i eliksiru nieśmiertelności.
Areth
 

Posty: 19
Rejestracja: 29 lis 2021, o 15:31
ID: 3058
Rasa: Cz³owiek

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Areth »

Niesmak spowodowalo to jak bardzo daleko bylismy od wygrania ery kiedy sie skończyła xD reszty szkoda komentowac bo zupelnie inaczej patrzymy na te same rzeczy no ale spoko was byc moze przekona wyłącznie to ze nekrusami zagra kazdy kto chcialby realnie wygrac jezeli zmiany beda zbyt lagodne.
Caalon
 

Posty: 143
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 22:59
ID: 2758
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Druid

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Caalon »

Tsura pisze: 10 maja 2022, o 16:02
Wirginix, Anielski Wieszcz pisze: 9 maja 2022, o 21:15Mioko, Nysiba, Toboe, Vendlinus, Kronos, Sobik, Ty, Caalon
Czyli wymieniamy każdą osobę powyżej 150 poziomu? Bo ja liczyłem tylko te, które faktycznie miały szansę zabić Notka bez zmierzchu i eliksiru nieśmiertelności.
Ogolnie rzecz biorac to tak jak pisalem wczesniej i w sumie Toboe tez podobnie pisal. Mimo ze wszedlem do Jaskini, i przez duza czesc czasu zbieralem AP z taktyka na remisowanie ze Swietlistym (mimo ze go w sumie zabijalem, ale to bylo zbyt randomowe wiec nie bylo sensu) nie planujac atakowania Notterna.
Po zakonczeniu ery przez Mioko troche probowalem szczescia, i najlepsze podejscie ktore mialem to zbicie 10k HP w 24 (albo 26 tur, nie pamietam dokladnie). Mimo to mile ze ktos uwaza ze bylem blisko zakonczenia ery, realistycznie braklo mi DMG, i to bardzo xD

Tak gwoli scislosci, gdyby nie elek niesmiertelnosci i zmierzch Notek dla druida w chwili obecnej jest troche poza zasiegiem.
Nawet teraz, majaz po 41-42% hitow i biorac pod uwage fakt ze mam 10k wytrzymki nie jestem w stanie go zabic. Po prostu braki w DMG sa tak zauwazalne, ze remisuje w 50 Tur zostawiajac 6k HP Notkowi.
Czarami ofensywnymi jest jeszcze gorzej bo na 11k HP staje.


No ale to bylo juz w sumie poruszane wczesniej przezemnie i Toboe.
Tsura
 

Posty: 279
Rejestracja: 26 gru 2020, o 13:32
ID: 2666
Rasa: Wilkołak
Profesja: Barbarzyńca

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Tsura »

Caalon pisze: 10 maja 2022, o 21:41 Tak gwoli scislosci, gdyby nie elek niesmiertelnosci i zmierzch Notek dla druida w chwili obecnej jest troche poza zasiegiem.
Może się mylę to mnie poprawcie, ale oprócz Mioko nikt nie zabił Notka (czy tam Ducha Notka) bez wsparcia minimum eliksiru nieśmiertelności a zazwyczaj i eliksiru i zmierzchu razem. Więc naprawdę wyrównana walka :D
Wirginix, Anielski Wieszcz
 

Posty: 210
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:51
ID: 163
Rasa: Wampir
Profesja: Barbarzyńca

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Wirginix, Anielski Wieszcz »

A to akurat żaden argument, zwykle jak ktoś pokona Notka lub po prostu era się skończy to praktycznie wszyscy odpuszczają impa lub robią reset postaci na inną. Mało kto patrzy ile mu zabrakło. Ewentualnie patrzy później jak już ma dużo eny i czas by poklikać nie jest tak?
Do tego dochodzi też, że Ci co biegali po jaskini obecnie tam nie pójdą, bo duch notka jest na wolności, a to też wpływa na zdobywanie AP.

Kronos szybko pokonał pytanie czy miał zmierzch czy też nie.

Caalon, a tak z ciekawości ile masz siły? Chyba nie chcesz powiedzieć, że chciałeś zaciukać notka mając mniej siły niż ostatni w HS z siłą kapłan? xD

Serio odnoszę wrażenie, że tu bardziej jest ból o to kto wygrał i na siłę zmuszanie by Org z nekro zrobił profesje bezużyteczną, tylko po co, serio ma podzielić los barda?
To ciekawe co to by było jakby Mioko wygrał w tamtej erze barbem, a bez EQ rzemka mu zabrakło bardzo mało, zapewne wtedy by było że trzeba znerfić barba?

I tak dalej jestem zdania, że były potencjalne osoby, które też mogły wygrać widocznie jakieś drobne błędy popełniły po drodze lub czegoś nie zrobiły lub zabrakło im 1-2 dni.
Caalon
 

Posty: 143
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 22:59
ID: 2758
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Druid

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Caalon »

mam 1925 sily od X czasu + 6% ze zlodzieja, co dawalo mi prawie 15k flat defa + def z czaru, i gdyby nie ograniczenia to bylbym w stanie duzo wiecej ubrac bo zapas sily mialem.
Nie zapominaj ze jest przypisane EQ co daje duzo w end game wiec nie trzeba miec nie wiadomo ile sily zeby cos sensownego zlozyc do tego jest jeszcze hart/przyspieszenie. Pozatym tak jak pisalem wczesniej, nie bylo problemem wystanie wtedy, tylko brak dmg druida....

Kronos zabil tak szybko tylko dlatego ze mial zmierzch.

Pozatym, chyba cos mi umyka ale ja nigdzie nie pisalem o nekro :P Bylem poproszony o komentarz wiec go daje, a kwestia DMG druida jest dosc oczywista. Teraz Notek mnie doslownie skrobie z elkiem niesmiertelnosci, i mam ponad 4k zwiny/szybkosci i remisuje z nim bronia przywolana, to dosc... slabe :P Duzo lepsze wyniki mam nawet jak nie uzywam zmierzchu tylko bron wykuta, a jesli druidem trzeba uzywac zwyklej broni bo przywolana nie daje rady, to sie pojawia pytanie po co ona w ogole jest :d
Wirginix, Anielski Wieszcz
 

Posty: 210
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:51
ID: 163
Rasa: Wampir
Profesja: Barbarzyńca

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Wirginix, Anielski Wieszcz »

A wiesz że DMG broni przywołanej zależy od Twojej siły, tak samo jak DMG ze zwykłej broni? I nie chodzi byś miał siłę by się ubrać w def EQ tylko by mieć siłę by zadawać soczyste buły :P
Areth
 

Posty: 19
Rejestracja: 29 lis 2021, o 15:31
ID: 3058
Rasa: Cz³owiek

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Areth »

Wir mozesz uwazac ze komus braklo 2 dni do zakończenia ery nie zmieni to faktu ze nie masz racji i nie masz zadnych argumentow na to, ze ja masz bo osoby ktore wymieniles sie z Toba nie zgadzaja a wiedza lepiej od ciebie chyba jaki mialy dystans do potwora.

Najlepsze jest to, ze zeby pokazac jakim absurdem jest nekro trzeba by zrobic tak, zeby zagralo nim z 10 osob i zajeli cale niecraftujace top10 w erze ale tego nie zrobia z dwoch powodow - po pierwsze nekro wiekszosc ludzi z ktorymi gadam uwaza za nudny gameplay a wola sie dobrze bawic niz wygrywac, po drugie drop zwojow nerfi kazdego kolejnego po pierwszym nekro w danej gidlii - co w ogole nie wpływa na zewnetrzny balans profesji.
Wirginix, Anielski Wieszcz
 

Posty: 210
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:51
ID: 163
Rasa: Wampir
Profesja: Barbarzyńca

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Wirginix, Anielski Wieszcz »

Mam argumenty, bo wiem jak prowadził postać Mioko w tamtej erze i mimo tego, że nie mieliśmy rzemka na najważniejszy etap ery, był o włos od wygrania, a grał barbarzyńcą. Powiem tak wiele składowych obecnie liczy się na to kto i kiedy pokona Notka i wystarczy popełnić kilka błędów i już traci się te trochę. I wiem, że gdyby był rzemek to zeszła era też padła by łupem Mioko zapewne w podobnym czasie co obecnie wygrał nekro :)

Dodam jeszcze że on nie grał wampem, ale to chyba oczywiste skoro nie mieliśmy rzemka ;)
ODPOWIEDZ