Pomysły i propozycje zmian

Masz pomysł na dodatkowe funkcjonalności do Imperium? Chcesz zaproponować jakąś zmianę w istniejącym module? Napisz koniecznie!

Moderator: Aniołowie

ODPOWIEDZ
Caalon
 

Posty: 143
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 22:59
ID: 2758
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Druid

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Caalon »

Toboe, Irbis Mroku pisze: 25 lip 2022, o 09:51
Caalon pisze: 25 lip 2022, o 09:21
Toboe, Irbis Mroku pisze: 25 lip 2022, o 09:16 Caalon, z magicznych póki co nikt roju nie ubił z tego, co kojarzę.
Troche offtop ale to nie do konca prawda.
Conajmniej 2 ubilo pare dni temu.
Na pewno? Przy zerowych unikach rój leczy się 6-7x na turę. Nie ma sposobu nie idąc w kontry lub przynajmniej bloki pokonać roju. Magiczni, zmuszeni do uników, dają sobie spokój z próbami i idą walczyć z innymi mobami.

Tak, nie bede wklejac tu kto ani jak bo to nie moja postac i jak chca sami wkleja ale zabili.
Kronos
 

Posty: 17
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:56
ID: 3280
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Bard

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Kronos »

Sobik pisze: 25 lip 2022, o 09:08 No każdy używał, ale ja biegałem z 1,4k defa :P
Nie miałem i nie mam takiej samej siły, co każdy walczący już od dawna. Ostatni raz w hs z siłą byłem na etapie rzeki/labka
Samo to, że grasz złodziejem, który jest gówniany od x er powoduje, że nie wiem czy jest sens rozpatrywania tej profesji jeśli chodzi o jakiekolwiek zmiany odnośnie trafiania czy kontr/bloków/uników. Poza tym mając dość spory bonus do szybkości, mogłeś spokojnie nabić wb do tego etapu, a wydaje mi się, że z tego nie skorzystałeś.
Brak eq zapewnianego przez rzemka to nie argument do pozostania w tyle.
Caalon pisze: 25 lip 2022, o 08:56 [quote=Sobik post_id=5030 time=<a href="tel:1658735418">1658735418</a> user_id=1478]
No i w tym jest problem właśnie, ze zwinka jest useless.
W takim razie, po co grać złodziejem? Skoro każdy może kontrować, mając przy okazji sporo więcej siły.
W tej erze profesje potrafiły swoje „tożsamości”, każdy leci w kontry, niezależnie, czy ma 500 zwiny, czy 150. To chyba nie jest ok, prawda?
Blok 5pr, kontra bronia z 10 prami wychodzi tyle samo.
NO nie zawsze można kontrować, bo mizka ma za mały dmg? Heh, ja muszę bić kama, bo z niej mam największy DMG na hicie (uwaga 6), zębatym zadaje mniejsze obrażenia w ulabie, niż właśnie kamą.
To jest tez nie fair. Ja leciałem w zwinkę z myślą o kontrach, nie mogę mieć na złodzieju takiej siły, jak palek/woj/barb, ale oni mogą mieć takie same kontry, lecąc na samej szkole?
Jedyna stata, która wpływa na kontry to speed, tutaj jest roznica tych kilku PR, co przekłada się na 1/2 kontry więcej na turę.

To trzeba bylo pisac jak narzekalem na problem z przyrostem DMG broni, a nie olewac post, bo wyszlo ze tylko ja narzekam i wszystko jest OK.
W kwesti hitow pisalem wczesniej ze DMG jest nieproporcjonalny. Zwinka byla slabym pomyslem od wielu er, tak samo jak w wypadku wytrzymki, jest to statystyka o 3ciorzednym znaczeniu. W kwesti kontr, jak nadmienilem wczesniej zyski byly duze od wielu er. Gdyby nie WBB z kontr, to podejrzewam ze wiekszosc walczacych jeszcze by roju nie zabila, bo po prostu by nie trafiali.
Pisałem o tym w propozycjach zmian, że profesje walczące mają wręcz śmieszny i nie pasujący do profesji przelicznik obrażeń… To jest niepoważne żeby każda z nich tj. choćby złodziej i barbarzyńca, z opisu dwa przeciwieństwa grały tak samo. Nagle ktoś rzucił „KONTRY DLA BARBARZYŃCY”, a w efekcie rozkład statystyk, obrażenia i droga rozwoju jest praktycznie identyczna.

Hpes pisze: 25 lip 2022, o 09:40 A mozna dla testu ruszyc kontry zeby byly bardziej zalezne od zwinki uniki latwiejsze ?
Nie możemy po prostu przeskalować spelli dla magicznych, ze względu na PR? Wydaje mi się, że jeśli poprawa uników poprzez większe gainy czaro nie wypali, to przynajmniej czary mid-gamowe mogłyby dostać buff, patrząc choćby na to, że niektóre z nich mają identyczny czy bardzo podobny koszt PR jak czary w late game.
Serath
 

Posty: 103
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:50
ID: 2205
Rasa: Człowiek
Profesja: Druid

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Serath »

Serio uważasz, ze dostępność i jakoś uzbro nie wpływa na bicie wbb? Oczywiście, ze mocno ogranicza, tym bardziej w tej erze, gdy druid nie dostarcza w ogóle elkow adekwatnych do maks HP.

Po drugie ciagle jest rozmowa o WBB, a nie o WBB się rozchodzi.
Tematem jest zwinka, która nic nie daje, a każdy ma kontry lecąc na szkole.
Caalon
 

Posty: 143
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 22:59
ID: 2758
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Druid

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Caalon »

Sobik pisze: 25 lip 2022, o 10:50 Serio uważasz, ze dostępność i jakoś uzbro nie wpływa na bicie wbb? Oczywiście, ze mocno ogranicza, tym bardziej w tej erze, gdy druid nie dostarcza w ogóle elkow adekwatnych do maks HP.

Po drugie ciagle jest rozmowa o WBB, a nie o WBB się rozchodzi.
Tematem jest zwinka, która nic nie daje, a każdy ma kontry lecąc na szkole.
Wlasnie o to tez sie rozchodzi, to jest wszystko powiazane.

Zmienisz zaleznosc zwinki teraz > zmieni sie gain WBB bez zmiany trudnosci mobow > brak dynamiki obrazen bedzie bardziej odczyuwalny, bo zamiast 50x za 12 dmg walniesz 25x i finalnie zaliczysz zgon bo pod limit elek dojdziesz.

W kwestii magicznych to jest inna sprawa.

Elki druida nie sa zadnym argumentem, my tez nie widzielismy elek od Druida mniejwiecej od poczatku ery, i zyjemy na elkach z miejskiego w 99% wiec ten no...
Serath
 

Posty: 103
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:50
ID: 2205
Rasa: Człowiek
Profesja: Druid

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Serath »

NO, ale nie podaje elkow jako argument xD
Po prostu powiązałem to z uzbro, bo oczywiste jest, ze mając lepsze uzbro pijesz mniej elkow na walkę->potrzebujesz mniej hajsu.

Zwinka musi być potrzebna w wysokim stopniu do kontr, bo w innym wypadku KAŻDY będzie leciał na kontrach, a chyba nie takie było założenie.

No to trzeba ruszyć tez te obrażenia, bo teraz każda profka gra to samo, nudne jest to w ch, zaburza balans i jest frustrujace. Barb powinien bić 10x mocniej niż ten zasrany złodziej, ale złodziej powinien miec zdecydowanie lepsze kontry i tyle. Po to barb ma te 4 siły za AP i po to złodziej ma 4 zwiny za AP. To, co się dzieje w tej erze to absurd. Wilk palek mający ze 150 zwiny leci uLaba na kontrach.

Niech mnie ktoś oświeci, jaki jest sens złodzieja w aktualnym modelu gry?
Simi
 

Posty: 51
Rejestracja: 25 wrz 2021, o 14:00
ID: 2416
Rasa: Czart
Profesja: Druid

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Simi »

Nie ma sensu, pozdrawiam.
Kronos
 

Posty: 17
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:56
ID: 3280
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Bard

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Kronos »

Sobik pisze: 25 lip 2022, o 10:50 Serio uważasz, ze dostępność i jakoś uzbro nie wpływa na bicie wbb? Oczywiście, ze mocno ogranicza, tym bardziej w tej erze, gdy druid nie dostarcza w ogóle elkow adekwatnych do maks HP.

Po drugie ciagle jest rozmowa o WBB, a nie o WBB się rozchodzi.
Tematem jest zwinka, która nic nie daje, a każdy ma kontry lecąc na szkole.
Mam na myśli, że jeśli nie macie np. alche eq bo jeden rzemek gra sam, a drugi nie rozwija tej umiejętności to nie jest argument, że jesteście w tyle, bo powinniśmy rozpatrywać to w równych warunkach. Wpływ eq na samo wb jest diametralny.
Simi
 

Posty: 51
Rejestracja: 25 wrz 2021, o 14:00
ID: 2416
Rasa: Czart
Profesja: Druid

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Simi »

Ale dlaczego piszesz w liczbie mnogiej jeżeli Serath pisze za siebie? Nikt nie narzeka na eq, na to że jesteśmy w tyle. Temat tyczy się tego, że kwestia zwinności jest wypaczona. Dając dużą część AP w zwinność wychodzi na to samo co u osoby która nie wydała nawet 1 AP od początku ery a nawet przynosi to odwrotny efekt bo brakuje innych statystyk i właśnie o tym mówił pisząc że latał w śmiesznie małym defie bo zabrakło siły przez inwestycję w statystykę która okazała się niepotrzebna chodź na logikę powinno się wszystko o nią opierać. Temat zszedł na WB, przy tak dużej ilości na takim etapie gry nie robi to dużej różnicy w niczym gdy już i tak wchodzą kontry/ataki, na testowej zrobiłem sobie przeskok z 200 do 400k i co to zmieniło? Całe nic. Jedynym problemem aktualnie jest to, że wartości są kolosalne przy minimalnej inwestycji + nieudane kontry są jako blok zamiast jak kiedyś karać obrażeniami za nieudaną. Bloki w gruncie rzeczy stają się nieprzydatne bo zjadają tyle PR co kontra a do tego nie zadają żadnych obrażeń a uniki nie istnieją. U postaci magicznych jest magiczna tarcza + redukcja obrażeń ale tak naprawdę co to zmienia gdy dla przykładu czarodziej rzuca czar 1800 tarczy za 25 PR (najpierw musi uzbierać na niego 960 inteligencji, gdzie u mnie na tym poziomie maksymalnie rozwinięta statystyka to leciutko ponad połowa tego wymogu) po pierwsze musi rzucić go zanim przeciwnik zaatakuje aby przyniósł efekt, wojownik może skontrować/zablokować nawet pierwszy cios, musi znaleźć zwój na ten czar, kontry/bloki można włączyć tak naprawdę od początku gry, postacie czarujące mają ograniczenie co do zakładanego eq do tak naprawdę śmiesznych wartości, 3% więc duża część eq odpada. Może po prostu dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie dla postaci stricte czarujących własnego odpowiednika kontr/bloków zamiast dawać im możliwość "korzystania" z tego czego mogą używać postacie walczące wręcz rozwijające teoretycznie zupełnie inne statystyki.

Poruszony był temat eliksirów, zmiana eliksirów na tymczasowe maksymalne HP jak najbardziej na + bo wreszcie stały się w jakikolwiek sposób przydatne. Ale tu narodził się kolejny problem, eliksiry tworzone przez druidów nie pokrywają się z potrzebami walczących. Do zrobienia jest ok 50 eliksirów z przepisów + te które można sobie wynaleźć w chatce no ale tak jak wcześniej pisałem - najpierw są za słabe za to eliksiry które są pod koniec tak naprawdę mogłoby ich nie być. Tak samo jak na początku co chwila tworzy się nowy eliksir tak później trzeba tłuc jeden i ten sam w kolosalnych ilościach a czy on sie komuś przyda? No tak średnio. Rzemieślnik ma możliwość rozkucia znalezionego uzbrojenia, ma możliwość modyfikacji w sumie każdego parametru tworzonego przedmiotu tak u druida jest to klepanie jedynych i tych samych eliksirów co era, zawsze tak samo. Może przydałoby się małe odświeżenie listy eliksirów do stworzenia? Może jakaś mała zmiana sposobu ich modyfikacji przy tworzeniu?
Marcjako, Z Nickiem Ogarnięty
 

Posty: 99
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:24
ID: 498
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Bard

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Marcjako, Z Nickiem Ogarnięty »

W kwesti uników sprawa jest prosta, dopóki nie bedzie napisany odzielny kod na uniki a odzielny na trafienia to zawsze ktoś będzie niezadowolony, albo uniki będą za mocne i walczący nie będą trafiać, albo będą trafiać a uniki będą na poziomie 10%

Ilość dostawanego wbb jest rzeczywiście dość spora, lecz pamiętajcie że tak gra niestety opiera się na ciągłym biciu wbb/czaro, elek jest przez to zawsze za mało bo każdy dąży do jak najszybszego wbicia wbb/czaro w danej lokacji by móc bezproblemowo trafiać/rzucać skutecznie czary. jeżeli zmniejszymy otrzymywane wartości to znowu bedzie płacz że walczący nie mogą trafiać w nowych lokacjach pomimo że bez przerwy biją wbb. Może podejściem do tego byłby jakiś cap na minimalne trafienia, a wbb działało by jako wzmacniacz do trafień a nie coś bez czego nie można wejść do lokacji. Ilości wbb mogłby by być wtedy dalej tak duże, lecz skalowały by się dopiero od odpowiedniego poziomu. Zwinność mogla by działać na odzielnej wartości procentowej do trafień - dla przykładu: minimalny % trafień to 40, wbb może dać kolejne 35-40% a zwynność mogła by dać 30-35%, wartości te nachodzą na siebie tylko minimalnie, dało by to możliwość albo bicia samego wbb, i wtedy zostania na 80% trafień, albo dawania w zwinność i posiadania mniejszej ilości wbb, co też by dawało trafienia na poziomie 80%, albo gdy się to połączy to było by koło 100% trafień by nagrodzić osoby które inwestują w obie rzeczy.
Wartości są tylko przykładowe a ja nie twierdzę że to dobry pomysł (może nawet tak to działa tylko że o tym nie wiem), ale ogólnie Sobik i Simi mają rację, że nie dobrze jest że złodziej, albo inna profesja inwestująca w zwinność, inwestujący w zwinność nie ma żadnej przewagi nad innymi postaciami, pod względem posiadania zwinności, jednocześnie mając premię do zwinności którą zapewnia mu profesja.
To wszystko można odnieść też do kontrataków.

Jeżeli chodzi o dmg z broni, oraz efektywność postaci magicznych, to trzeba temu się przyjrzeć pod innym kątem:

Jest twierdzenie że walczący mniejszy dmg z broni niż magiczni - trzeba sprawdzić czy rzeczywiście tak jest:

Ile ataków wykona postać walcząca a ile magiczna (porównanie przy tej samej ilości PR oraz tym samym współczynnikiem ochrony - jeżeli będzie dysproporcja to jedna ze stron bedzie używała więcej eliksirów/czarów ochronnych co sprawi że zadany DMG na pewno będzie mniejszy więc nie adekwatny do potrzeby porównania. Tutaj musial by też ktoś ocenić jak liczyć magiczną tarczę u magicznych, bo jeżeli wartość ochrony byla by taka sama, ale za to magiczni mieli by dodatkowo magiczną tarczę, to porównanie nie miało by sensu)
a) Jaka będzie suma obrażeń w danej turze, Jeżeli wojownik zadaje więcej obrażeń to twierdzenie jest błędne,
b) Jeżeli magiczny zadaje więcej obrażeń, lub te obrażenia są na równi z wojownikiem, to czy, i jeżeli są, magiczni są w tyle? - Czy to jest kwestia tego że, w danym momencie trwania ery, czary ochronne: 1-mają za dużo pr/2-są za słabe/3-elki many są nie efektywne/4- za duże wymagania co do ograniczeń względem eq/ 5- powód ktorego nie wymieniłem.
c) Jeżeli czary ochronne nie są przyczyną słabości profesji magicznych, to badamy dalej jaka jest przyczyna - Czy to jest kwestia uników (magiczni dostają za dużo obrażeń na turę) - jeżeli tak, to tak jak pisałem wcześniej, ciężko to będzie naprawić bez rozdzielenia kodu na uniki a trafienia. Jeżeli to jest całkowicie niewykonalne (rozdzielenie uników i trafień), to co może spowodować że mała wartość uników będzie akceptowalna u postaci magicznch - a) zwięszenie obrażeń zadawanych przez czary (postacie magiczne bedą nastawione na otrzymywanie większej ilości obrażeń lecz za to będą zadawały więszką ilość dmg [tutaj, jeżeli jest albo powstał by taki problem, trzeba było by też sprawić że postacie magiczne nie będą ginąć od braku reakcji na wiele ataków przeciwnika - np 4-5 ataków potwora bez możliwości rzucenia czaru ochronnego/wypicia eliksiru leczącego - w taki przypadku zwiększenie DMG nie usunęło by problemu]). b) więszy przyrost/obniżenie wymagań czaroznastwa by postacie magiczne mogły szybciej, skutecznniej i mocniej rzucać czary ochronne/atakujące (tutaj ewidentie trzeba by było spojrzeć na każdą klasę odzielnie, może też rozwiązaniem problemu była by kwestia inteligencji - podobnie jak napisałem w przypadku zwinności: czary, przy wymaganej inteligencji, ZAWSZE (bez minimalnej potrzeby czaroznastwa) się udają (przy odpowiednim % z EQ), lecz na moc czarów ma wpływ tylko czaroznastwo ( wartości przykładowe: moc czaru minimalnie 80-90%, czaroznastwo zwiększa moc czaru do 150-160% (być może to działa w dokładnie ten sposób ale ja o tym nie wiem). c) ilość inteligencji wymaganej na czary - magiczni nie mogą otrzymywać tyle siły ile walczący, a jeżeli jednocześnie ilość wymaganej inteligencji nie jest adekwatna to bonusów jakie walczący dostają przy inwestycji w siłę, to możliwe że zmniejszenie wymaganej inteligencji potrzebnej do czarów załatwiło by kwestię nierówności walczący i siła vs magiczni i inteligencja

Oczywiście do tego wszystkiego należało by porobić jakiekolwiek testy, a nie na chama wpisywać np. -20% do wymaganej inteligencji na wszystkie czary, bo to na pewno doprowadziło by do tego że albo nic by się nie zmieniło, albo w następnej erze magiczny byli by tak op że znowu należało by myśleć o zmianach na rzecz walących.

Dodatkowo trzeba też zobaczyć jak to się ma pod kątem całej ery - Czy problem w efektywności występuje przez cały czas trwania ery, czy może problem występuje tylko w np Midgame, gdzie wtedy magiczni stają się za słabi by konkurować w walczącymi, co prowadzi do tego że magiczni nie mogą już dogonić postaci walączych aż do końca gry. Z tego co widziałem to pod koniec ery taki kapłan generuje niebotyczne wartości ochrony względem do walczących, więc w tym przypadku endgame kapłana jest w porządku. Pytanie czy nie dochodzi on do tego za wolno (kapłan i oczywiście też inne postacie magiczne), czy też problem leży gdzie indziej. Bo jeżeli wychodzi na to że po prostu w tym momencie są niedogodności, a za miesiąc będzie już wszystko w porządku (a może nawet postacie magiczne będą miały przewagę), to całe gadanie, o tym że postacie magiczne mają gorzej, jest efektem chwilowej dysproporcji względem tego jak działają klasy postaci i niepotrzebnie jest rozpatrywane owego tematu.

Z wyrazami współczucia
Marcjako Morbid
Ostatnio zmieniony 27 lip 2022, o 22:51 przez Marcjako, Z Nickiem Ogarnięty, łącznie zmieniany 1 raz.
Vendlinus Rex
 

Posty: 32
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:24
ID: 510
Rasa: Cz³owiek

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Vendlinus Rex »

Marcjako Morbid, Najlepiej Smakuje Nieosądzony pisze: 25 lip 2022, o 13:42 c) Jeżeli czary ochronne nie są przyczyną słabości profesji magicznych, to badamy dalej jaka jest przyczyna
Marcjako Morbid
tl;dr bo nie chce mi się

problemem magicznych i czarodzieja jest wymóg totalniezdupyilości szybkości, żeby nie zaliczać gleby na jakichkolwiek mobach przez PR czarów defensywnych - long story short mam więcej szybkości niż Sobik złodziejem i bez elków HP dalej gniłbym w cmentarzu, bo moby na start walki walą seryjki 4 buł po 200-300, życzę powodzenia jakiemukolwiek magicznemu w krypcie xD
ODPOWIEDZ