Pomysły i propozycje zmian

Masz pomysł na dodatkowe funkcjonalności do Imperium? Chcesz zaproponować jakąś zmianę w istniejącym module? Napisz koniecznie!

Moderator: Aniołowie

ODPOWIEDZ
Tsura
 

Posty: 281
Rejestracja: 26 gru 2020, o 13:32
ID: 2666
Rasa: Wampir
Profesja: Złodziej

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Tsura »

Toboe, Irbis Z Mroku pisze:Nie ma dostępu do eq, bo gracz by się przebierał na walkę z bossem w lokacji tunelowej albo per walka w lokacji graficznej.
Odkąd pokazuje o ile eq jest uszkadzane i uszkodzenie może wynieść maksymalnie 3 pkt (z 5 erę temu), to jest możliwe śledzenie stanu eq bez zaglądania co chwilę do niego. Kartka papieru, albo odpalić notatnik i dopisywać 1, 2 albo 3 przy uszkodzonym elemencie. To tylko 2 kliknięcia - zmiana fokusu i klepnięcie cyfry. Podobnie w lokacji upiornej nie każdy widzi ile zakrętów zrobił i musi notować. =]
Czy ty sugerujesz, że mam liczyć dla każdej części ekwipunku z różnymi wartościami trwałości ile spada? Scrolować każdą, jedną walkę na sam dół i karteczce obliczać? Niezłe oderwanie O_O To może w każdej turze powinienem liczyć ile obrażeń mi zadał mobek i ile mi hp zostało? Wtedy można usunąć zapis ile mam życia i ile przeciwnik ma życia w każdej turze. Wystarczy w notatniku sobie zapisać :D

Skoro to tylko dwa kliknięcia to nie będzie Ci szkoda jak znikną? Tak? Wystarczy zablokować możliwość zmieniania eq podczas "wyprawy" a pozwolić oglądać jaki jest stan wytrzymałości.
Toboe, Irbis Mroku
Archanioł
 

Posty: 351
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 166
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Druid

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Toboe, Irbis Mroku »

Cóż... ułatwiłem sobie to zadanie i mi przeglądarka sama zlicza. =P
Tsura
 

Posty: 281
Rejestracja: 26 gru 2020, o 13:32
ID: 2666
Rasa: Wampir
Profesja: Złodziej

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Tsura »

No to nie pisz że proste zadanie na dwa kliknięcia. Skoro to zautomatyzowales. Równie dobrze można dodać takie rozwiązanie systemowo dla wszystkich.
Strażnik
Strażnik
 

Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 12:47
ID: 0
Rasa: Cz³owiek

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Strażnik »

Ja nie widzę co w złego w przebieraniu się pod konkretną walkę... Można też dać ustawienie w taktyce walki że jak sprzęt ma X to się automatycznie ściąga - to by człowiek najwyzej umarł w walce a nie eq zniszczył
Toboe, Irbis Mroku
Archanioł
 

Posty: 351
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 166
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Druid

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Toboe, Irbis Mroku »

To, że zautomatyzowałem nie znaczy, że to było wiele pracy. Akurat automatyzowałem dość sporo wyliczeń dotyczących walki i śledzenie eq to jeden element moich śledzeń.
Dla jednych 2 kliknięcia na uszkodzonym eq to za wiele, a inni są gotowi żonglować eq i taktykami co walkę.
Uszkodzenie eq miało wspomóc rzemków i dać im więcej pracy. Chyba nie problem wykuć nową sztukę zniszczonego elementu? A śledzić stan pojedynczej znajdźki to już nawet w pamięci można. =]
Wirginix, Anielski Wieszcz
 

Posty: 211
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:51
ID: 163
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Barbarzyńca

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Wirginix, Anielski Wieszcz »

Areth pisze:Mam propozycje skoro psuje sie eq to mozemy zrobic ze w kazdej lokacji jest do niego dostep? Bo przy pechowym rng mozna stracic i rzeczy co w teorii sa bezpieczne, a nie ma jak tego sprawdzic.

Ja bym w ogole dal dostep do elkow i eq zawsze wiem ze na oewno jest na to jakies gameplayowe uzasadnienie ale dla mnie to niepotrzebne utrudnienue

Imp jest grą, która ma wiele wyzwań na różnych płaszczyznach i nie jest to tylko w przypadku profesji walczących dany mob, bo to by było nudne i tworzone na jedno kopyto.
Po to są lokacje, że w jednych masz dostęp do elek, EQ, taktyki i można sobie zmieniać EQ/taktykę, leczyć się jak kto chce. Ale również są lokacje z większym wyzwaniem gdzie nie masz dostępu do EQ, elek czy nawet do zmiany taktyki (w przypadku baszty) i to jest właśnie jednym z ciekawszych elementów całej rozgrywki. Inna sprawa jeśli ma się obawę że coś mocno oberwało patrząc po obrażeniach w czasie walk to co za problem zmienić taktykę z bicia umki na taką gdzie się nie bije umki, a psucie się EQ jest wtedy praktycznie niezauważalne? Albo dać do rzemka by coś naprawił załóżmy przy stanie 15/100, a nie czekać aż coś osiągnie stan 1-5.

Ja bym ewentualnie widział jedną korektę w tym całym systemie psucia się, mianowicie jak EQ osiąga stan w przedziale 3-5 w momencie uszkodzenia tego elementu to mamy komunikat załóżmy, że Twoje EQ osiągnęło próg krytyczny czy dać jakiś po prostu klimatyczny napis w innym kolorze co by nie było, że jest to niezauważalne. Sądzę, że taki zabieg by sporo pomógł, wiadomo nie wszystkim, bo Ci co pędzą po lokacjach dalej by marudzili, no ale może baczniej by patrzyli na napisy.
Tsura
 

Posty: 281
Rejestracja: 26 gru 2020, o 13:32
ID: 2666
Rasa: Wampir
Profesja: Złodziej

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Tsura »

I dokładnie to by wystarczyło. Jasny widoczny komunikat. Jak klikniesz kontynuuj to rozwalisz sprzęt.
Strażnik
Strażnik
 

Posty: 0
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 12:47
ID: 0
Rasa: Cz³owiek

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Strażnik »

Tsura pisze:I dokładnie to by wystarczyło. Jasny widoczny komunikat. Jak klikniesz kontynuuj to rozwalisz sprzęt.
O to.
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 992
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Rzemieślnik

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Obecnie przygotowałem info o stanie każdego z przedmiotów w dymkach po najechaniu na nazwę itema pod avatarem na początku walki - będzie można na bieżąco sprawdzać ich stan.
Czy to rozwiąże problem?
E M P I R E W I L L R I S E !...
Caalon
 

Posty: 143
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 22:59
ID: 2758
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Druid

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Caalon »

Mysle ze tak.
A dalbys rade to samo zrobic tylko z elkami? Jak pod koniec walki jest podsumowanie, fajnie by bylo jakby po najechaniu pokazywalo ile jeszcze elek zostalo.
ODPOWIEDZ