Pomysły i propozycje zmian

Masz pomysł na dodatkowe funkcjonalności do Imperium? Chcesz zaproponować jakąś zmianę w istniejącym module? Napisz koniecznie!

Moderator: Aniołowie

ODPOWIEDZ
Karatos
 

Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2022, o 19:55
ID: 0

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Karatos »

Nie wiem, czy to bug, ale do tego momentu (w którym mam 3k umiejętności złodziejstwa) nie udało mi się ani razu szpiegowanie prowincji, kradzieże ze skrzynki świątynnej również udają się bardzo rzadko i nigdy nie dały mi więcej niż 2 sztuki złota
Serath
 

Posty: 103
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:50
ID: 2205
Rasa: Człowiek
Profesja: Druid

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Serath »

Bardzo proszę o lekkiego fixa kontr i delikatny buff uzbro.
Aktualnie przy 300 zwiny nie mam kontr na kilku mobach w labie… strasznie wysoki próg, argument o biciu wbb moim zdaniem od razu do kosza. Nie mogę go więcej wbić bez wytrzymy, bo wyrywam wszystkie bomby na pysk (bardzo wysokie bomby). Argument o moich ostatnich pokonanych mobkach- NO niestety nic nie zostało zabite na kontrach i gdyby nie elki 250 hp to bym śmigał po rzece :)
Nie ma wytrzymy-> nie ma wb-> zwina gowno daje-> złodziej do kosza.
Lekki boost do wpływu zwinki na kontry i może będzie grywalnie bez wytrzymy, bo ciężko mi sobie wyobrazić złodzieja, który dobije wytrzyme do wystarczających ilości.


Dodatkowo trafianie tez jest masakra jakaś, cała era bicia wb żeby wyładować na 50% trafień, no nie, to nie brzmi fajnie.
Lekki boost na trafienia tez się przyda. Wszystko lekkie i delikatne :)
Caalon
 

Posty: 143
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 22:59
ID: 2758
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Druid

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Caalon »

Serap pisze: 25 kwie 2023, o 09:47 Bardzo proszę o lekkiego fixa kontr i delikatny buff uzbro.
Aktualnie przy 300 zwiny nie mam kontr na kilku mobach w labie… strasznie wysoki próg, argument o biciu wbb moim zdaniem od razu do kosza. Nie mogę go więcej wbić bez wytrzymy, bo wyrywam wszystkie bomby na pysk (bardzo wysokie bomby). Argument o moich ostatnich pokonanych mobkach- NO niestety nic nie zostało zabite na kontrach i gdyby nie elki 250 hp to bym śmigał po rzece :)
Nie ma wytrzymy-> nie ma wb-> zwina gowno daje-> złodziej do kosza.
Lekki boost do wpływu zwinki na kontry i może będzie grywalnie bez wytrzymy, bo ciężko mi sobie wyobrazić złodzieja, który dobije wytrzyme do wystarczających ilości.
Podpisujac sie pod tym, obecnie ilosc trafien rowniez wola o pomste do nieba. Porownujac pare info ktore mam jeszcze z ery testowej, albo wplyw zwiny na trafienia zostal zmniejszony, albo gdzies jakis bug sie wkradl, bo takiej niskiej ilosci trafien nie mialem na erze testowej na tym etapie (uprzedzajac zapewne spostrzezenia ze mam za malo wbb bo spadlem z HS. Pare dni czaro wbijalem na poswiecenia i aure, a czaro tez ponoc mialo miec znaczenie na trafianie u paladyna). Ponadto, wiem ze osoby z top HS umki maja ten sam problem, wiec zdaje sie tu cos nie dzialac.

Ponadto, bloki zdaja sie byc kompletnie losowe, bez jakiejkolwiek logiki, i zazwyczaj na poziomie % na tarczy.
Hpes
 

Posty: 124
Rejestracja: 8 lip 2020, o 18:07
ID: 2379
Rasa: Cz³owiek

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Hpes »

Caalon pisze: 25 kwie 2023, o 09:56
Serap pisze: 25 kwie 2023, o 09:47 Bardzo proszę o lekkiego fixa kontr i delikatny buff uzbro.
Aktualnie przy 300 zwiny nie mam kontr na kilku mobach w labie… strasznie wysoki próg, argument o biciu wbb moim zdaniem od razu do kosza. Nie mogę go więcej wbić bez wytrzymy, bo wyrywam wszystkie bomby na pysk (bardzo wysokie bomby). Argument o moich ostatnich pokonanych mobkach- NO niestety nic nie zostało zabite na kontrach i gdyby nie elki 250 hp to bym śmigał po rzece :)
Nie ma wytrzymy-> nie ma wb-> zwina gowno daje-> złodziej do kosza.
Lekki boost do wpływu zwinki na kontry i może będzie grywalnie bez wytrzymy, bo ciężko mi sobie wyobrazić złodzieja, który dobije wytrzyme do wystarczających ilości.
Podpisujac sie pod tym, obecnie ilosc trafien rowniez wola o pomste do nieba. Porownujac pare info ktore mam jeszcze z ery testowej, albo wplyw zwiny na trafienia zostal zmniejszony, albo gdzies jakis bug sie wkradl, bo takiej niskiej ilosci trafien nie mialem na erze testowej na tym etapie (uprzedzajac zapewne spostrzezenia ze mam za malo wbb bo spadlem z HS. Pare dni czaro wbijalem na poswiecenia i aure, a czaro tez ponoc mialo miec znaczenie na trafianie u paladyna). Ponadto, wiem ze osoby z top HS umki maja ten sam problem, wiec zdaje sie tu cos nie dzialac.

Ponadto, bloki zdaja sie byc kompletnie losowe, bez jakiejkolwiek logiki, i zazwyczaj na poziomie % na tarczy.
Podpisuje sie pod tym wszystkim co moge, trzeba cos z tym zrobic.
Tsura
 

Posty: 279
Rejestracja: 26 gru 2020, o 13:32
ID: 2666
Rasa: Wilkołak
Profesja: Barbarzyńca

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Tsura »

Dodam też, że uniki też szwankują, zwłaszcza na mocniejszych mobach danej lokacji. Czarny Mag, Magiczny strażnik w wieży magów, wynaturzony i czystej krwii w Ethalionie. Uniki na poziomie <20%. Pomimo posiadania sporej ilości zwinności (no jak na maga :D) i najwyższego czaro w Impie te uniki naprawdę są straszne. W poprzedniej erze miałem na przykład 40% uników na tych silniejszych mobach (grając cały czas na maksa na uniki). Obecnie gdyby nie Elki maks HP +250 to w rzece bym musiał Lewiatana omijać. O wieży magów czy ethalionie mógłbym zapomnieć.

Rozumiem, że wytrzymałość dostała boosta, tylko gdzie np. mag ma ta wytrzymałość wsadzać? Zamiast czego? Zwinności? A do tego nerf uzbrojenia jest mocno odczuwalny. Mam 1000 defa z czarami i redukcje 16% a dostaje w twarz strzały od Czarnego Maga po 250-300 obrażeń.
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 989
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Nekromanta

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

Zboostujmy wszystko wszystkim i niech będzie koniec ery po 30 dniach - prościej będzie...

A tak na poważnie - nie było nic zmieniane w tym temacie względem ery testowej.
Moim skromnym zdaniem wbijanie na 36 lvlu na cmentarz i narzekanie że biją jest dość zabawne.
Wszystkie powyższe głosy (złodziej, czarodziej, paladyn i rzemek! xD) mówią to samo - "żeby bić wb/czaro potrzeba wytrzymki i skąd ją brać??"
No to może ją brać zamiast czegoś innego i przyhamować trochę, a nie lecieć na elkach +250hp byle do przodu i płakać, że nie da się grać?...

Ja widzę póki co BARDZO WYRÓWNANĄ rywalizację między wszystkimi klasami w HS (może poza nekrusem) i nie widzę powodu by zacząć grzebać w systemie walki i psuć wszystko co zostało wypracowane podczas miesiąca otwartych testów...
E M P I R E W I L L R I S E !...
Serath
 

Posty: 103
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:50
ID: 2205
Rasa: Człowiek
Profesja: Druid

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Serath »

Ale jakie wbicie na cmentarz?
Tak wyglądają moje staty z mobami przy wbiciu na cmentarz. Bez elków 250 do hp siedziałbym dalej w rzece albo i wartowni do 40 lvla. Oczekiwanie ze złodziej będzie bił wytrzymke na równi z innymi tez jest dosyć zabawne.
Harpia - 28/25/0 (53)
Kapitan Smoczej Gwardii - 6/6/0 (12)
Yuan-Ti Czystej Krwi - 7/40/0 (47)
Smoczy Namiestnik - 1/6/0 (7)
Nekromanta - 0/3/0 (3)
Wynaturzony Yuan-Ti - 17/33/0 (50)
Nieumarły smok - 1/0/0 (1)
Zjawa Smoka - 0/1/0 (1)
Kościany golem - 0/1/0 (1)
Nieumarła Armia - 0/1/0 (1)
Caalon
 

Posty: 143
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 22:59
ID: 2758
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Druid

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Caalon »

Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni pisze: 25 kwie 2023, o 11:25 Zboostujmy wszystko wszystkim i niech będzie koniec ery po 30 dniach - prościej będzie...

A tak na poważnie - nie było nic zmieniane w tym temacie względem ery testowej.
Moim skromnym zdaniem wbijanie na 36 lvlu na cmentarz i narzekanie że biją jest dość zabawne.
Wszystkie powyższe głosy (złodziej, czarodziej, paladyn i rzemek! xD) mówią to samo - "żeby bić wb/czaro potrzeba wytrzymki i skąd ją brać??"
No to może ją brać zamiast czegoś innego i przyhamować trochę, a nie lecieć na elkach +250hp byle do przodu i płakać, że nie da się grać?...

Ja widzę póki co BARDZO WYRÓWNANĄ rywalizację między wszystkimi klasami w HS (może poza nekrusem) i nie widzę powodu by zacząć grzebać w systemie walki i psuć wszystko co zostało wypracowane podczas miesiąca otwartych testów...
Gwoli scislosci, nie narzekam na wytrzyme ani obrazenia otrzymywane tylko na trafianie, ktore jest problemem. Zeby wbic wbb trzeba trafiac, za brak trafien nie ma wbb wiec jest dosc zamkniete kolo. Przez to ze bloki dzialaja tak a nie inaczej, nawet pasywnie przez blokowanie wbb sie nie dostaje. Zeby dac przyklad w kwestii blokow i dziwnych wartosci, Na dowodcy w wartowni mam 50-55% blokow (tarcza 19%), tyle samo wbb/czaro i szybkosci, ale inny mob, Smoczy gwardzista, i ta wartosc spada do 17-19%.
Podobne wartosci sa w Labku,

Yuan-Ti Czystej Krwi - 4/0/0 (4) >>> trafienia 23% 16% blokow
Wynaturzony Yuan-Ti - 0/5/0 (5) >>> trafienia 26% 12% blokow

Sa to usrednione wartosci, wiecej ene nie chcialem isc marnowac, ale podobna sytuacja sie ma z np Lewiatanem, gdzie blokow mam okolo 27% a trafien <30%

Minimum zeby cokolwiek zabic, biorac pod uwage ataki ze Swietego ciosu (ktory swoja droga dosc sensownie wklada obrazen) to okolo 33% ktore zdaje sie byc bariera nie do przeskoczenia.
Toboe, Irbis Mroku
Archanioł
 

Posty: 350
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 166
Rasa: Człowiek
Profesja: Rzemieślnik

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Toboe, Irbis Mroku »

Jedno kluczowe pytanie...
O co w ogóle się teraz rozchodzi?

Pytam konkretnie, która klasa postaci ma obecnie przewagę nad innymi w walce i parciu do przodu z lokacjami?
Bo widzę tylko "jest mi ciężko" u wszystkich zamiast "ta klasa postaci ma obecnie przewagę nad pozostałymi dzięki swojemu rozdaniu ap/tarczom/kontrom/przywołańcom"
Serath
 

Posty: 103
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:50
ID: 2205
Rasa: Człowiek
Profesja: Druid

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Serath »

A Ty Toboe skąd jakiekolwiek info masz? Multiki, czy tak sobie strzelasz, jak się teraz gra? :)
ODPOWIEDZ