"Kradzież diamentów"

Zanim zadasz jakiekolwiek pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki i sprawdź, czy ktoś nie poruszył tematu wcześniej. Pozwoli to zachować ład i ułatwi szukanie innym.

Moderator: Aniołowie

ODPOWIEDZ
Eliten
 

Posty: 101
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:35
ID: 859
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Czarodziej

"Kradzież diamentów"

Post autor: Eliten »

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż cała sprawa rozgrywa się w GRZE fantasy rpg osadzonej w przeglądarce internetowej gdzie naszym celem jest ubicie Potwora/stworzenie broni/eliksiru...

Na początku Ery wybrałem żywot Czarta: (opis Czarta stworzony na potrzeby tej konkretnej gry)
"Czarty, zwane także złymi duchami, to istoty mroku pokrewne demonom",
"To istoty z natury złe, lubujące się w rozlewie krwi i niecnych czynach, które mogą w jakikolwiek sposób zaszkodzić innym stworzeniom."
"Wszystko to sprawia, że ludzie bardzo często obwiniają Czarty o wszelkie nieszczęścia, jakie na nich spadają, choćby i najbardziej niedorzeczne."

Gram nim składając ofiary aby mieć niższy status, miano bandyty, dobijać innych graczy, zabijać demony, kraść diamenty itd
Nie łamie w ten sposób kodeksu imperium bo niby jak?? Dlaczego można kraść złoto a diamentów już nie?
KI punkt 8: fragment o celowym działaniu na niekorzyść graczy ---> na tej podstawie zostałem skazany na minusowe ap i oddanie diamentów plus kara w postaci oddania większej ilości diamentów czyli rozumiem ze od dziś za każdy atak, dobitkę, kradzież mogę wnieść skargę do sądu i zostanie rozpatrzona podobnie bo to jest celowe działanie na niekorzyść drugiego gracza poprzez zabranie mu statystyk czy złota
Podobnie jak z tym że w grze dozwolone jest niszczenie gildii, komnat wartych często ponad 300-400kk, wojny, ataki w stylu talizman skąpca i czekania aż ktoś wyjdzie z lokacji z 20kk... no jest to gra fantasy, więc nie jest to zbytnio dziwne, to praktycznie 90% działań graczy wobec innych można pod to podciągnąć i składać skargi ...

Tu oczywiście jest drugie dno w postaci tego, że chcieliśmy całkowicie dogadać się z Władcami Ognia i uczciwie podzielić diamenty (każdy z Kruków może pokazać przynajmniej kilka screenow na ten fakt). Nie jest to zaskakujące, że na naszych zasadach czyli my mamy wszystkie diamenty i staramy się uczciwie to podzielić a nie odwrotnie, bo jak przeczytacie niżej Wirowi nie można ufać i nie znam bardziej dwulicowej osoby.

Na nasze propozycje Wir odpowiadał w 100%, że mamy oddać wszystkie diamenty jakby wszystko należało do niego (Therg obliczył że 58% ametystu było naszych). W sądzie sprawa o wyłudzenia. Sprawa dość jasna. 58% ame było nasze + diamenty z naszych osiągnięć zatem wiadomość o oddanie WSZYSKICH diamentów jest wyłudzeniem. §I pkt 9. Oczywiście możemy podesłać na to wiele screenow, ale także możecie sprawdzić to w posłach bo Wir atakował na każdym możliwym kanale.

Gdy zrozumiał, że jest bez szans i chcemy je podzielić w uczciwy sposób spotkaliśmy się z kolejnym oszustwem. Propozycje w stylu: Diamenty 1 dzień u nich, kolejny u nas... Gdy wyszło co robi w miedzy czasie zrozumieliśmy ze jeśli damy mu na sekundę diamenty to już swojej części nie zobaczymy nigdy. Całkowite oszustwo i próba zabrania nam diamentów. Dla jasności nam mówił o wspólnym korzystaniu, a do administracji pisał o karę dla nas w postaci:
1. Zwrotu wszystkich diamentów z rekompensata
2. Redukcje Statystyk
3. Zabrania maksymalnej energii
4. Zmniejszenie wojska
5. Banicję oraz plac złoczyńców
6. Minusowe AP

Tu jest §I pkt 8 Wszelkie oszustwa i nieuczciwości wobec innych graczy działające na ich szkodę (także w sądzie)


Fuzja Kruków i Władców Ognia powstała na bardzo prostych zasadach... my dajemy surowce, Wir kuje uzbrojenie.
Po takiej prostej umówię wyobrażacie sobie akcje w stylu: Wir nie kuje 3 tygodnie mimo ciągłych zapewnien, że jak dostanie kopalniane czy inne surowce to już kuje i nic się nie dzieje po czym jak wpada event to wbija ponad 40lvl i do gildii wrzuca 1-2 rzeczy, które nadają się do kosza? Dla przykładu Kirys na 1k siły jak mieliśmy 90lvl. Przez bardzo długi okres korzystał z naszych kont praktycznie jakbyśmy byli farmami obiecując złote góry (§I pkt 8, oszustwa handlowe także w sadzie) (§I pkt 6. Farming dodam do sadu jak tylko reszta spraw zostanie rozpatrzona)

Wielokrotnie wrzucałem spore ilości złota do gildii w celu zakupy wojska do gildii i trzymania w niej diamentów (nagle gdy zawsze Wir był 24/7 pojawił się olbrzymi problem ze znikającym Wirem gdy ktoś coś potrzebował, ale już nikt inny nie był godzien trzymać diamentów. Jest wiele posłów gdy expił i poszedłem sobie zrobić kawę czyli 15min przerwy to już spam o oddanie diamentów). Rozumiem ze można pojechać na wakacje, trening albo mieć w dupie grę ale już średnio to ze wrzucam wiele kk na wojsko do gildii i złoto znika a wojska dalej nie ma. Oszustowo i przygarnięcie mojego złota czyli kradzież... jak wyżej wyrokiem zostało ustalone, że w grze nie można kraść to chciałbym zwrot całego mojego złota, które ukradł Wir na tych samych zasadach co ja diamenty. Celowe działanie na niekorzyść innych graczy. Identycznie z Ametystem, chciałbym aby Wir mu zwrócił ametyst lub diamenty. Gdy graliśmy w gildii twierdził ze nie ma pp na przerobienie go. Gdy obchodziliśmy miał w hs 5x ? zatem dużo ponad 10k ame, który w 58% (obliczenia Therg) należy do nas... magicznie po naszym odejściu przerobił olbrzymie ilości tego surowca zatem chcemy zwrotu 58% diamentów z tego ( nie mogę wnieść wiecej spraw do sądu więc proszę o rozpatrzenie tego tutaj)

§I pkt 16 w skrócie przysługuje mi odwołanie
Zanim zdążyłem cokolwiek napisać mam już minusowe AP. Nie jest to sprawa o zły nick tylko niszcząca gra i zachęcająca 30% graczy do odejścia więc prosiłbym i poważniejsze traktowanie tej sprawy tak jak jest także w KI §II pkt 1 o uwadze na dobro gry oraz ogółu graczy



§I. 3 i 4
Mioko I Wir... Zbyt duża skala współpracy między takimi kontami może być podstawą do oskarżenia o multikonto.
Nie muszę mieć dowodów w postaci wspólnego IP ... wystarczy spojrzeć, ze jeden nie istnieje bez drugiego.
Dodam tu, iż Mioko nie wypowiedział się do nas na temat diamentów nawet raz do nikogo gdy Od innych osób jest średnio po 50 wiadomości. 0 face, 0 nr kom, 0 kontaktu.


Na zakończenie dodam, że jest to gra w ktorej mogę zabijać innych mieszkańców w walkach, toczyć batalie z potworami, walczyć o uwolnienie Vackell od Potwora ale jako Czart w krainie nie mogę być zły i kraść diamentów. Może wprowadzimy też zakaz walk miedzy mieszkańcami, bo ktoś będzie urażony ze na swoją niekorzyść musi wydać złoto u Uzdrowiciela.
Atarius Zły
 

Posty: 17
Rejestracja: 4 kwie 2017, o 09:49
ID: 1483
Rasa: Wilkołak
Profesja: Rzemieślnik

Re: "Kradzież diamentów"

Post autor: Atarius Zły »

Nie znam tematu na tyle by się opowiadać o słuszności zachowania jednej lub drugiej strony sporu ale moim skromnym zdaniem powoływanie się na realia i mechaniki gry dla usprawiedliwienia całkowicie nie-mechanicznego oszustwa/grabieży jest conajmniej nietrafione...

Złodziej czy czart ma dokładnie określone mechaniki bycia "złym" w których się porusza. Grabież diamentów z gildii się do nich nie zalicza. W dodatku wymierzona jest nie tylko przeciw Wirowi ale wszystkim tym co nie odeszli z gildii z diaxami.
Toboe, Irbis Mroku
Archanioł
 

Posty: 350
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 166
Rasa: Człowiek
Profesja: Rzemieślnik

Re: "Kradzież diamentów"

Post autor: Toboe, Irbis Mroku »

Pięknie żeś odleciał i to na wielu płaszczyznach.
1. Wybór rasy w grze i jej opis nie są przyzwoleniem na łamanie KI.
2. Owszem, jest różnica między kradzieżą kasy i diamentów za pomocą mechanizmów stricte do tego przeznaczonych i zaimplementowanych przez bóstwa, a kradzieżą kasy czy diamentów z wykorzystaniem podstępu i cudzego zaufania. To drugie podpada pod KI jako działanie na szkodę innych graczy. Pierwsze też ma automatyczne kary w postaci statusu bandyty albo i bana, opisane w odrębnych przepisach.
3. Do gildii wpadły od Kruków 63 diamenty, kiedy od nas, w tym z przetopu 229. Więc też uważam, że podział jest niesprawiedliwy. Powinniśmy dostać 229 diamentów, a potem mieć czas na to, by oddać ametyst potrzebny obecnie do przetopienia 83 diamentów. Skąd 83? 229-83=63+83. Wtedy byłoby faktycznie po równo pod względem diamentów i ametystu, plus brałoby to pod uwagę obecny etap ery i wydanie pp rzemków na przetapianie i eny na naukę alchemii.
4. Jednak powyższe wyliczenia nie są w moim mniemaniu w pełni sprawiedliwe. W pełni sprawiedliwie byłoby gdybyśmy dostali teraz wszystkie diamenty AŚ, Kruków i nasze na półtora tygodnia, tak jak się AŚ i Kruki rządzą naszymi diamentami, to oczywiście poza karą ap dla tych, którzy rządzą się naszymi diamentami.
5. Tłumaczenie kradzieży diamentów tym, że gracz akurat ma tendencję do znikania jest karygodne. "Panie władzo, miałem prawo do kradzieży tego samochodu, bo jego właściciel nie odebrał telefonu, gdy chciało mi się bawić klaksonem".
6. Obliczanie, że wszystkie diamenty pochodzą z przetopu ametystu wrzuconego do gildii jest po prostu głupie. Raz, ukradliście diamenty tuż przed moim pójściem do krypty, co przekłamało poświęcenie dla gildii na waszą korzyść. Dwa, takie wyliczenie bierze pod uwagę przydatność wyłącznie walczących PvE dla gildii, a wiadomo jednak, że równie przydatni są warzący i rzemieślnicy, drwale, którzy jednak nie dostarczają ametystu do gildii, ale ich wpływ na rozwój jest nie mniejszy, jeśli nie ważniejszy od x walczących. Stąd moje obliczenia z pkt 3 bazuję tylko na faktycznym wpływie diamentów i przeliczaniu go na ametyst obecnie potrzebny do przetopu. W pkt 3 podział wychodzi podział 50:50 trzymając się kwestii oddania Wam ametystu potrzebnego na przetop wyrównania.

Ogólnie słów i obietnic od Was było sporo, że oddacie część, że będzie trochę u nas trochę u Was, ale wszystkie okazały się tylko opóźnianiem zgłoszenia sprawy do sądu impowego. Gdy zdałem sobie z tego sprawę, uznałem, że nie mam co się oszukiwać, że chcecie jakkolwiek współpracować. Sam pisałeś, że oddanie rozważały u Was raptem 2 osoby, a reszta była za zatrzymaniem skradzionych diamentów.

PS: innych surowców nie rozliczam. Były wykorzystywane do trzymania prowincji, z których czerpali wszyscy. Plus jeszcze raz liczenie tylko na podstawie wpłacanych surowców idzie na korzyść tylko walczących PvE i nie wlicza wkładu pozostałych graczy.
Ostatnio zmieniony 4 wrz 2022, o 18:59 przez Toboe, Irbis Mroku, łącznie zmieniany 1 raz.
Eblistor, Wolność Dla Tybetu
 

Posty: 31
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:49
ID: 1792
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Rzemieślnik

Re: "Kradzież diamentów"

Post autor: Eblistor, Wolność Dla Tybetu »

Nie czytałem, bo długie i zapewne skarżące słuszne wyroki. Prosto mówiąc, bez zbędnych zawiłości. Kruki dołączyły do Władców Ognia z myślą o obopólnych korzyściach, oni dlatego, że nie mieli dostępu do kowala i uzbrojenia, a my ich przyjęliśmy, żeby utrzymać przez to graczy w grze, żeby po prostu nie zrezygnowali z powodu braku dostępu do lepszego sprzętu, a poza tym gildia większą, to u silniejsza

Diamenty zbieraliśmy razem i te same diamenty oni sobie zabrali i odeszli nie dając wcześniej sygnałów mogących mówić o chęci odejścia, lub choćby o jakichś problemach, no chyba że brać pod uwagę standardowe narzekania, że nie ma Wira 24/7 i nie może zawsze przekazać diamentów do expienia, albo że jest kolejka i jak sam nie raz już pisałem, też nie expilem codziennie, bo dużo ludzi czekało po diaxy, a ja mogłem poczekać co innego jeśli o podział diamentów chodzi, tutaj można mieć różne racje, ale nie można nazwać inaczej, niż złodziejstwem i brakiem uczciwości ludzkiej sytuacji, kiedy zaproszeni do gildii ludzie pod pozorem współpracy, w nocy uciekają z dobytkiem wszystkich członków gildii.

Nie wiem, czy powyżej narzekają na uzbrojenie, bo nie czytałem jak wspomniałem, ale często czytałem narzeka ja, że Wir nie kuje, ale czy to znaczy, że nie mieli uzbrojenia ? Nie ! Ja kułem j mieli do tego uzbrojenia taki sam dostęp wszyscy członkowie, także kruki.

Nie widzę innych słów na te sytuację, jak Nazwanie Was Złodziejami i ludźmi pozbawionymi uczciwości i honoru. Gdybyście chociaż przyznali, że było to naganne, mógłbym zrozumieć, ale nie dość, że zachowujecie się jak podrzędne złodziejaszki, nie umiejące nic osiągnąć trzymając się zasad narzuconych przez grę, to nie umiecie się do tego przyznać. Wasze zachowanie przypomina mi działanie zwykłych złodziei, kradnących po nocy rowery.

A za słowa prawdy spodziewam się pozwu, ale wiedzcie, że bardzo się zawiodłem, myśląc, że łamiecie co erę KI, ale może jednak będziecie umieli grać zespołowo.
Marcjako, Z Nickiem Ogarnięty
 

Posty: 99
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:24
ID: 498
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Bard

Re: "Kradzież diamentów"

Post autor: Marcjako, Z Nickiem Ogarnięty »

No Dobrze Atariusie, ale jakiego nie-mechanicznego? Tworzymy tutaj pewną społeczność i do tego zakładamy gildie, Gildia Kruków miała umowę z władcami/wirem, Z której ten się całkowicie nie wywiązał (jakby się wywiązał i choć trochę współpracował to nie byli by w AS teraz). Wiele próśb i rozmów na ten temat nie przyniosło skutku więc poczuli się oni oszukani i chcieli odegrać się na wirze. Zabrali więc diamenty z gildii, nie włamali się na konto, nie użyli błędu w grze by się dobrać tych diamentów, tylko sobie wzięli, zgodnie z mechaniką gry.
Dodatkowo jeżeli w gildii były też inne osoby, które nie reagowały na niewywiązywanie się z założeń umowy pomiędzy gildiami, to ich umyślna ignorancja na daną sytuację jest też ich zawinieniem. Jeżeli po prostu się nie domyślili by coś w tym temacie zareagować, to winę ponosi mistrz gildii władców - wir - który poprzez swoje świadome zachowanie doprowadził do szkody reszty jego podopiecznych.

Pewnie wiecie, żeby jakaś społeczność mogła w ogóle mieć miejsce, musi się odbywać inicjatywa i współpraca z każdej strony. Jednak że, jak widzimy w tym co napisał Eliten, jedna ze stron nie miała zamiaru, pomimo wielu próśb, wywiązać się z ustalonych obowiązków. Można by niby stwierdzić że to Eblistor robił uzbrojenie, lecz wg Gildii kruków było ono słabe i ograniczające swobodną rozgrywkę (dodatkowo, jeżeli Eblistor się uczył dopiero, to czemu wir nie poprowadził go by kuł lepsze uzbrojenie?). wir, który nie oznajmił wcześniej że będzie grał tylko pod siebie/pod wygranie ery, dodatkowo wykorzystywał kruki w celu pozyskania surowców i złota.
Zabranie diamentów z gildi było popełnione w afekcie. Po skontaktowaniu się Therga w celu rozwiązania sprawy, postanowione zostało że diamenty zostaną podzielone w w zależności od dostarczonego ametystu. Jednakże pomimo wysłuchania kilkudziesięciu argumentów i kilku relacji o współpracy z władcami ze strony naszej i Kruków (naprawdę nie wiem po co w ogóle zgodził się na wysłuchanie tego), Therg samodzielnie podjął decyzję (pomimo też obliczenia ilości ametystu przyniesionych przez obie gildie) by ukarać zachowanie Kruków jako zwykłą kradzież, z karami minusowych ap oraz przekazaniu diamentów w ilości zwiększonej o 20% (jako zadośćuczynienie). Jest to dla mnie naprawdę przykre, bo taka decyzja jest istnym opluciem sytuacji w jakiej znalazły się Kruki oraz dodatkowo jest przyzwoleniem na takie naganne, kłamliwe i wręcz pasożytnicze zachowanie wira w przyszłości. Jednak że Therg uargumentował to że zachowanie wira to są zupełnie inne sprawie, dlatego więc w sądzie pojawiły się 3 nowe pozwy oraz ten post napisany przez Elitena.

Ogólne sytuacja jest dla mnie niesamowicie kuriozalna, że jedna osoba, która oszukała całą gildię, po utracie diamentów zachowuje się jak ćpun na głodzie i pozywa wszystkich do okoła doskonale znając swoją winę. Kuriozalna jest też sytuacja jak administracja pozwala na takie zachowanie. Zamiast ukarać tego kto doprowadził do takiej sytuacji, albo chociaż rozważyć argumenty strony Kruków, woli się ugiąć pod naporem miliona wiadomości (na facebooku i w posłach) i pozwów by jak najszybciej zakończyć daną sprawę. Woli świadomie, pomimo nawet stwierdzenia bezsensowności w większości przypadkach §I pkt 8 (słowa Therga), kruczowo się trzymać luźno zapisanych praw, by osąd był już odbębniony.

Do wszystkich którzy nie zgadzają się z tym - Proszę wyobraźcie sobie że zawieracie z kimś układ, lecz dana osoba nie wywiązuje się z tego układu pomimo że wy to robicie. Chcecie odpłacić się takiej osobie jako wg was sprawiedliwe zadośćuczynienie. Ta osoba posądza was, was którzy czujecie się skrzywdzeni i oszukani, i wygrywa tą sprawę dodatkowo nakładając na was grzywnę. Zapytajcie siebie jakbyście się wtedy czuli, czy zgodzilibyście się z tym że wina leży tylko po waszej stronie i czy dalej bylibyście zgodni z osądem Kruków napisanym powyżej

Widzę że coś tam jeszcze toboe i ebli odpisali gdy ja pisałem rozprawkę, ale tego to już żal komentować
Toboe, Irbis Mroku
Archanioł
 

Posty: 350
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 166
Rasa: Człowiek
Profesja: Rzemieślnik

Re: "Kradzież diamentów"

Post autor: Toboe, Irbis Mroku »

Nie wiem co tu jest najgorsze. Fakt bronienia kradzieży diamentów, czy sposób bronienia kradzieży diamentów.
To jest śmieszne widzieć jak złodziei kreuje się na ofiary. "Ukradłem, bo źle spojrzał".
Jeżeli umowa nie była dotrzymywana, są sądy. Kradzież diamentów to samosąd i przestępstwo samo w sobie.
Pożyczane dobra, które są potem zawłaszczane i nie oddawane też są kradzieżą. Jak pożyczasz samochód z wypożyczalni, to on nadal należy do wypożyczalni i ucieczka z nim to kradzież mimo przekazania Tobie kluczy i pozwolenia na jeżdżenie.
Z której strony nie patrzeć, mamy do czynienia ze złodziejami, którzy jeszcze odmawiają wykonania wyroku Archanioła Therga (nader delikatny wyrok), próbując odwracać kota ogonem.
Teraz rozprawiamy o kradzieży diamentów. Wywiązywanie się czy nie z umowy przez Wira jest oddzielną sprawą. Z mojego punktu widzenia Kruki były traktowane nie gorzej niż zwyczajni członkowie gildii.
Warren Bhaas
 

Posty: 14
Rejestracja: 15 lut 2017, o 17:01
ID: 1377
Rasa: Wilkołak
Profesja: Wojownik

Re: "Kradzież diamentów"

Post autor: Warren Bhaas »

@Atariusie i pozostali, którzy nie byli wewnątrz tego konfliktu, tak żeby Wam to streścić krótko:
Jak Marc wspomniał wyżej, dobiliśmy deal z Władcami na zasadzie połączenia gildii dla obopólnych korzyści - my surowce,kasa,zwoje,reagi itd itd w zamian za eq - prosty deal gildijny na jakim funkcjonują pozostałe gildie. Nasz Mistrz i Wir dobili warunków, przyklepane, gitarka i wchodzimy w to. Niestety nie było tak kolorowo, bo dobre pierwsze parę tyg Wir kitrał enę i bił umkę, żeby eq było kosmos - no tak się nie stało, albo pardon, nie doczekaliśmy tego momentu, bo nikt nie powiedział, że cały deal ma polegać na tym, żebyśmy finansowali Wira, aby mógł wygrać erę/grać pod siebie dla swoich własnych korzyści. Były prośby, było męczenie go na messengerze,discordzie, ale wiecznie jakaś wymówka, szczególnie ta o biciu umki lub potrzeby większych zasobów. Na początku było to znośne, jako że faktycznie liczyliśmy na to, że zaraz ruszy z lvl i wykuje coś. W ciągu tych paru tygodni grania, gdzie dosyć szybko połączyliśmy siły, do wbicia przez niego 120 lvl największy sukces to był Kirys na 1k siły i ognisty hełm. Kirysu nikt nie nosił, hełm ok, był używany, ale serio? Do 120 lvl zrobić JEDEN ITEM przydatny dla gildii od, w domyśle, topowego rzemka? Chyba jednak nie.
@Ebli piszesz o kuciu, no i w porządku, kułeś, ale sam przyznaj, że nie robiłeś dobrego eq, bo się uczyłeś dopiero. Nic w tym złego, każdy jakoś zaczyna, ale od czego jest Wir, który ma to obcykane? Dlaczego nie kierował Tobą w sprawach kucia, skoro wychodzi na to, że to Ty miałeś dostarczać eq? Nie byłeś specjalnie aktywny w trakcie naszej wspólnej zabawy gildijnej, Toboe tak samo, raz na tydzień było expione, a teraz nagle się okaże, że serwery Impa nie wytrzymają takiego oblężenia ludzi od Was chętnych do expa.
Dobrych parę razy ludzie od nas szli expić kompletnie bez diaxów, bo nie dało rady złapać Wira na podrzucenie ich. Tez zrozumiale - normalne życie poza Impowe,rodzina, praca, wakacje, jasna sprawa. Ale w tym momencie pytanie co się stało z tymi wszystkimi kk hajsu, szczególnie od Elitena, na wojsko dzięki któremu można by trzymać diaxy w gildii? Skoro poszło na utrzymanie Wira, to gdzie się podziało eq dla gildii?
Dlaczego diaxów nie mógł trzymać inny członek gildii oprócz Wira? A jak już trzymał, to oczywiście był na bieżąco monitorowany co robi w Impie i w momencie przestoju już się zaczynało dociekanie w wiadomościach, że skoro nie expi to niech mu odda z powrotem diaxy. Obsesja?
@Toboe, przeliczanie wg Twojego licznika jest dosyć zabawne, bo wg Ciebie jak już rzem otrzyma amet, który idzie na przetop to już jest jego diax? A co z energią, hajsem, czasem innych ludzi, którzy zdobywali ten amet?
Co do samego oskarżenia - powiedzcie mi w takim razie czym się różni kradzież diaxów solo od kradzieży diaxów przez Władców Krukom 2-3 ery gdy w nas wjechali w gvg w nocy z zaskoczenia? Przecież tak samo mogliśmy się poskarżyć i zbojkotować grę.
Mam nadzieję, że oskarżenia wniesione przez Elitena w stosunku do Wira nie zostaną zbagatelizowane i liczymy na szybką i stanowczą reakcję administracji. Przedstawiliśmy część dowodów jako wstęp już administracji, chętnie dostarczymy więcej, bo nie może być tak, że my będąc ofiarami przez całość trwania dealu z Władcami, nagle zostaliśmy tymi złymi.
Marcjako, Z Nickiem Ogarnięty
 

Posty: 99
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:24
ID: 498
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Bard

Re: "Kradzież diamentów"

Post autor: Marcjako, Z Nickiem Ogarnięty »

@toboe Tylko że to nie wypożyczalnia, a kruki nie zgadzały się na wynajem, tylko na równe traktowanie jakby byli członkami gildi. Więc tak naprawdę te diamenty były tak samo Wasze jak i ich. z racji tego że świadomie ( widzę że w oszustwo była zaangażowana jednak cała gildia) postanowiliście traktować ich gorzej, to macie za swoje. W skrócie - ojebaliście kruki - kruki ojebały was. I teraz to wy zgrywacie niewiniątka w odpowiedzi na to że kruki w końcu zadecydowały że mają już dość takiego traktowania.
Toboe, Irbis Mroku
Archanioł
 

Posty: 350
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 166
Rasa: Człowiek
Profesja: Rzemieślnik

Re: "Kradzież diamentów"

Post autor: Toboe, Irbis Mroku »

"@Toboe, przeliczanie wg Twojego licznika jest dosyć zabawne, bo wg Ciebie jak już rzem otrzyma amet, który idzie na przetop to już jest jego diax? A co z energią, hajsem, czasem innych ludzi, którzy zdobywali ten amet?"

Nie. Nie doczytałeś. Oddalibyśmy ametyst potrzebny na przetop. Przeliczam po obecnym poziomie potrzebnym na przetop. Każdy miał wpływ na te surowce. Druidzi, którzy warzyli elki, rzemkowie, którzy kuli eq, walczący, którzy łazili do lokacji, osoby naprawiające sprzęt i aktywujące artefakty. Sam miałem niemały wpływ na zbieranie ametystu poprzez nabicie mocne czaro i możliwość zaklinania eq.

"Dobrych parę razy ludzie od nas szli expić kompletnie bez diaxów, bo nie dało rady złapać Wira na podrzucenie ich."

Powiedział ten, co w AŚce chodził expić bez diamentów, bo jest za duża kolejka. Poseł z tym wyznaniem zapisany. U nas to przeszkadza, w AŚ nie?



Marcjako, Kruki chciały równego traktowania i były równo traktowane z pozostałymi członkami. Jestem tego w pełni świadomym świadkiem, że mieli takie same dostępy do wszystkiego co pozostali. Przywłaszczenie majątku wspólnego jest tak samo przestępstwem jak kradzież. Jednakże... jako że diamenty znalazły się w gildii AŚ, do której nigdy nie należały wspomniane diamenty, nadal mamy do czynienia z kradzieżą.
Warren Bhaas
 

Posty: 14
Rejestracja: 15 lut 2017, o 17:01
ID: 1377
Rasa: Wilkołak
Profesja: Wojownik

Re: "Kradzież diamentów"

Post autor: Warren Bhaas »

@Toboe a zapisałeś tego posła, gdzie pisałem, że dla kogoś kto nie idzie w zwyciestwo uważam, ze nie maja takiego znaczenia, bo i tak lecialo AP z nich dosyć slabo? Szczegolnie jak masz teraz elki na plus AP.
W swojej wypowiedzi nawiązywałem do tego, że zamiast trzymać diaxy w gildii, gdzie kasa była wysyłana na wojsko, to i diaxy były dalej obsesyjnie kontrolowane i wojska też nie było, a hajs zniknął
ODPOWIEDZ