Zmiany na XXXII Erą - plany

Masz pomysł na dodatkowe funkcjonalności do Imperium? Chcesz zaproponować jakąś zmianę w istniejącym module? Napisz koniecznie!

Moderator: Aniołowie

ODPOWIEDZ
Serath
 

Posty: 106
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:50
ID: 2205
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Paladyn

Re: Zmiany na XXXII Erą - plany

Post autor: Serath »

kurde no 62% trafień przy 300 zwinki chyba nie jest ok właśnie. Kicha moim zdaniem
Caalon
 

Posty: 143
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 22:59
ID: 2758
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Druid

Re: Zmiany na XXXII Erą - plany

Post autor: Caalon »

Serathth pisze: 6 mar 2023, o 20:29 kurde no 62% trafień przy 300 zwinki chyba nie jest ok właśnie. Kicha moim zdaniem
To jest wartość uśredniona. Niektóre mobki mają po 75, niektóre po 50. Bardziej boli to że obrażenia dalej są bardzo niskie, i tak naprawdę tylko broń alchemiczna się nadaje do zadawania obrażeń.

To i tak lepszy wynik niż wcześniej było, bo 35% to był wynik dnia jak po końcu ery się zresetowałem.
Serath
 

Posty: 106
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:50
ID: 2205
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Paladyn

Re: Zmiany na XXXII Erą - plany

Post autor: Serath »

Caalon pisze: 6 mar 2023, o 20:33
Serathth pisze: 6 mar 2023, o 20:29 kurde no 62% trafień przy 300 zwinki chyba nie jest ok właśnie. Kicha moim zdaniem
To jest wartość uśredniona. Niektóre mobki mają po 75, niektóre po 50. Bardziej boli to że obrażenia dalej są bardzo niskie, i tak naprawdę tylko broń alchemiczna się nadaje do zadawania obrażeń.

To i tak lepszy wynik niż wcześniej było, bo 35% to był wynik dnia jak po końcu ery się zresetowałem.
no ale podobne wyniki do moich masz, ja mam 200 zwiny mniej. Czyli coś nie gra
Caalon
 

Posty: 143
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 22:59
ID: 2758
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Druid

Re: Zmiany na XXXII Erą - plany

Post autor: Caalon »

Serathth pisze: 6 mar 2023, o 20:36
Caalon pisze: 6 mar 2023, o 20:33
Serathth pisze: 6 mar 2023, o 20:29 kurde no 62% trafień przy 300 zwinki chyba nie jest ok właśnie. Kicha moim zdaniem
To jest wartość uśredniona. Niektóre mobki mają po 75, niektóre po 50. Bardziej boli to że obrażenia dalej są bardzo niskie, i tak naprawdę tylko broń alchemiczna się nadaje do zadawania obrażeń.

To i tak lepszy wynik niż wcześniej było, bo 35% to był wynik dnia jak po końcu ery się zresetowałem.
no ale podobne wyniki do moich masz, ja mam 200 zwiny mniej. Czyli coś nie gra
No pozwolę się nie zgodzić, w Piramidzie trafienia poniżej 55% mi nie spadają, a na nekromancie miałem 67% trafień.
Harpia tak samo, 50++%
Serath
 

Posty: 106
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:50
ID: 2205
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Paladyn

Re: Zmiany na XXXII Erą - plany

Post autor: Serath »

NO nie wiem jak chcecie. Ale jak uważacie, ze takie trafianie przy ~300 zwinki są w porzadku, to myślę ze się mylicie.
Na krypcie będzie tragedia, jak pare er temu i pewnie koło 600/700 wymaganej zwiny, ale pożyjemy zobaczymy. Może to ja się mylę :)
Caalon
 

Posty: 143
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 22:59
ID: 2758
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Druid

Re: Zmiany na XXXII Erą - plany

Post autor: Caalon »

Serathth pisze: 6 mar 2023, o 21:29 NO nie wiem jak chcecie. Ale jak uważacie, ze takie trafianie przy ~300 zwinki są w porzadku, to myślę ze się mylicie.
Na krypcie będzie tragedia, jak pare er temu i pewnie koło 600/700 wymaganej zwiny, ale pożyjemy zobaczymy. Może to ja się mylę :)
Nie do konca wiem o co ci chodzi.
Nie wiadomo jak bedzie dalej, jest dopiero ledwo co etap cmentarza, i do krypty nikt jeszcze nie doszedl zeby cokolwiek mozna bylo powiedziec. Jedyne co stwierdzam, ze do obecnego momentu w miare sie da grac (nie biorac pod uwage ze zaraz bedzie game over dla mnie, bo eq sie konczy a nikt nie sprzedaje EQ na ten poziom)
6. Kwestia bloków - tu też było trochę poprawek wzorów, więc powinno być lepiej, ale czekam na dalszy feedback (tu do Caalona - czy masz specki do każdej reakcji dodane tak samo? Uników/kontr/bloków? Ważne w kwestii porównania skuteczności).

Wiec tak, sprawa wyglada nastepujaco.

Zlodziej, poziom 43-45. Zwinka 347, szybkosc 340, wbb 32k, suma ograniczen z eq -14% (z tarcza migdalowa) -13% bez.

Usredniona grupa kontrolna na Wyaturzonym Yuanie, przedzial HP 600-624

Bloki (z tarcza migdalowa +14% blokow, specka 3% w bloki): Laczna ilosc atakow (bloki + udane ataki) 320, z czego zablokowane bylo 109

Kontry (Mizka na 11PR, specka 3%): Laczna ilosc atakow (kontry + udane ataki) 284, z czego skontrowane 116.

Uniki (specka 3%) : Laczna ilosc atakow (unikniete + udane ataki) 331, z czego unikniete 134.


Wyniki powyzej sa z wiecej niz jednej walki, wybralem takie w ktorych walka jest na mobkach o zblizonych ilosciach HP, co sugeruje podobne statystyki postaci (moge Pastebiny dostarczyc z walk)

Problem mam taki, ze nie wiem jak sie odniesc do unikow. Na chwile obecna jest wiecej niz pozostalych akcji defensywnych, a sa za darmo (jezeli mowimy o PR), ciezko jest z tymi porownaniami o tyle ze zlodziej jest postacia bazujaca mocno na zwinnosci, przydaloby sie tez zagrac klasa ktora nie bazuje na tej statystyce (barb?) zeby miec lepsze zobrazowanie. Mam wrazenie ze sprawa wygladala by troche gorzej na innych kasach, ale nie jestem w stanie tego w taki sam sposob przetestowac, jako ze chce chociaz do Dol sie udac przed koncem testow.

Trafianie usrednione na mobkach w Labiryncie to okolo 62% wiec wychodzi narazie OK.

Update z Piramidy, statystyki takie same, eq uzyte tez:

Namiestnik > srednio 1900-1980 HP

Kontry: Laczna ilosc atakow 243, z czego skontrowane 161. 95% trafien

Bloki: Laczna ilosc atakow 132, z czego zablokowane 60, 95% trafien

Uniki: Laczna ilosc atakow 271, z czego unikniete 201, 95% trafien
Hpes
 

Posty: 127
Rejestracja: 8 lip 2020, o 18:07
ID: 2379
Rasa: Cz³owiek

Re: Zmiany na XXXII Erą - plany

Post autor: Hpes »

Jestem za przywroceniem starego systemu targowiska, rozbudowa sklepu jest zbyt uciazliwa, za malo rzeczy mozna wystawiac skupowac ,nie kalkuluje sie rozbudowa sklepu w ciagu zwyklej ery, nie da sie tak grac na tym systemie, chyba ze x10 sie da do rozbudowy poziomow bo sa za male progi do tego systemu.

Prosze o dodanie mozliwosci wbicia diaxa w pr broni

A takze odblokowanie dwoch sciezek na wzgorzu ofiarnym bez znaczenia statusowego

A i prosze o dodanie zwoju na zmierzch/niesmiertelke dla profesji tworzacych moze byc w bibliotece , moze zostac wprowadzony rozsadny quest albo wykorzystac istniejacego gnoma ktory za zestaw eq da zwoj na zmierzch/niesmiertelke

I jak mozna to troche podkrecic biblioteke w daranis, doslownie troszke bo mam braki zwojowe i leca troszke przyslabe

I nie wiem jak wam sie podoba sytuacja z mapami ale moim zdaniem drop powinien sie zwiekszyc bo juz slyszalem placz, po 2 zrobilbym mimo to odblokowanie lvlowe dla pechowcow ktorzy nie moga znalezc mapy, zwiekszyc poziom wyskakiwania lokalizacji typu 5 lvl na ghut 15 orcza 20 csk itp. Zeby jednak byla mozliwosc dalszej gry kiedy sie cos zblokuje i mapa nie poleci
Katla, Oko Kota
 

Posty: 199
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:56
ID: 4989
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Druid

Re: Zmiany na XXXII Erą - plany

Post autor: Katla, Oko Kota »

Też jestem za przywróceniem starego systemu targowiska, albo przynajmniej danie na samym początku otwarcie podstawowych działów, czyli: główny, bogactw/ziół, reagów, zwojów, bo teraz już jest marnie (a przecież forsy mamy jak lodu), a jak zaczniemy nową erę z niczym, to sklepy pootwierają się (jeśli w ogóle) w połowie ery :)
Simi
 

Posty: 51
Rejestracja: 25 wrz 2021, o 14:00
ID: 2416
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Druid

Re: Zmiany na XXXII Erą - plany

Post autor: Simi »

Nowy sklep jak najbardziej spoko, tylko przydałaby się możliwość rozbudowy 2-3 działów na jeden poziom sklepu, bo aktualnie przy 18 poziomie gdzie cena rozbudowy jest jak normlaną erę dla takiego tworzącego ogromna tak naprawdę nic tam się nie mieści :D
Tsura
 

Posty: 281
Rejestracja: 26 gru 2020, o 13:32
ID: 2666
Rasa: Wampir
Profesja: Złodziej

Re: Zmiany na XXXII Erą - plany

Post autor: Tsura »

Poprawiona biblioteka chyba nie działa.

Sprawdzałem na Czarodzieju i na Kapciu. Generalnie po wydaniu 500 pp, czarodziej ma więcej czarów druida i kapłana niż swoich. I to różnica rzędu 2x albo 3x więcej. Teraz zrobiłem na kapciu to czarodzieja mam dwa razy więcej zwójów niz kapciowych.

Do tego w bibliotecę są braki czarów typu Elementarna osłona lub Tarcza Wiary. Sa to podstawowe czary żywiołowe i ich brak mocno upośledza magiczną postać. A zarazem wymagają one prawie 4k czaro aby się nauczyć w szkole magii. A obecny poziom czaro to 700-900.
ODPOWIEDZ