Zwoje koncowe

Masz pomysł na dodatkowe funkcjonalności do Imperium? Chcesz zaproponować jakąś zmianę w istniejącym module? Napisz koniecznie!

Moderator: Aniołowie

ODPOWIEDZ
Hpes
 

Posty: 127
Rejestracja: 8 lip 2020, o 18:07
ID: 2379
Rasa: Cz³owiek

Zwoje koncowe

Post autor: Hpes »

Chcialbym poprosic o odblokowanie dropu zwojow koncowych. Od kilku er nie widzielismy zwoju na nifre, a w tej erze zwoj na niesmiertelke/zmierzch tez zostal ograniczony do 0. Prosilbym zeby wiedza na temat dropu czyli od ktorego lvla i gdzie jest dostepny zwoj byla ogolnodostepna i zapisana w poradniku.
Toboe, Irbis Mroku
Archanioł
 

Posty: 351
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 166
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Druid

Re: Zwoje koncowe

Post autor: Toboe, Irbis Mroku »

już po poprzedniej erze proponowałem, by dodać m.in. zwój na nifredilskie do gnomiej skrzyneczki. Zwój na 100hp został dodany, co się chwali, ale na nifredilskie został pominięty.
Do tego fajnie jakby najmocniejszy przepis był na elki hp, a nie many i/lub specjalny. Ile można specjalnych lub many robić? Proponuję, by ostatni przepis był za nifredilskimi, elkami hp słabszymi niż ostatnie, ale nieco szybszymi per odnawiane hp.
Simi
 

Posty: 51
Rejestracja: 25 wrz 2021, o 14:00
ID: 2416
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Druid

Re: Zwoje koncowe

Post autor: Simi »

No i kwestia kociołka, skąd wziąć na to pieniążki?
Koszt dalszego wyposażania to 643 666 647 sztuk złota.
Paul, Jeździec Lamki
 

Posty: 103
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 366
Rasa: Czart
Profesja: Kapłan

Re: Zwoje koncowe

Post autor: Paul, Jeździec Lamki »

Pod koniec zeszłej ery była mowa o tym, że trochę za łatwo i za szybko te zwoje lecą ale nie było potem żadnej informacji (tablica nowości) o zmianach w tym zakresie. Jeśli coś się zmieniło @Org to dobrze by było poinformować graczy, nie koniecznie z dokładnym poziomem ale chociaż, że np. poziom wymagany do znalezienia został podwyższony a szanse obniżone czy coś.
Wirginix, Anielski Wieszcz
 

Posty: 211
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:51
ID: 163
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Barbarzyńca

Re: Zwoje koncowe

Post autor: Wirginix, Anielski Wieszcz »

Ja to bym dodał questa na niektóre zwoje końcowe, który się odpala druidowi od jakiegoś poziomu i by nie było prosto to dodać jakieś dodatkowe wymogi typu umka, int/charyzma w tym queście na dany zwój + jakieś questowe sprawy. Byłaby to alternatywa dla zwojów które "dropią", ale mega rzadko.
Albo rozwinąć questa który istnieje - z targowiskiem.
I analogicznie u rzemka, jeśli chodzi o zwoje.
Caalon
 

Posty: 143
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 22:59
ID: 2758
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Druid

Re: Zwoje koncowe

Post autor: Caalon »

Wirginix, Anielski Wieszcz pisze: 12 lis 2023, o 15:50 Ja to bym dodał questa na niektóre zwoje końcowe, który się odpala druidowi od jakiegoś poziomu i by nie było prosto to dodać jakieś dodatkowe wymogi typu umka, int/charyzma w tym queście na dany zwój + jakieś questowe sprawy. Byłaby to alternatywa dla zwojów które "dropią", ale mega rzadko.
Albo rozwinąć questa który istnieje - z targowiskiem.
I analogicznie u rzemka, jeśli chodzi o zwoje.
To jest calkiem niezly pomysl. Tylko musialby byc na jakims sensownym poziomie, bo ja bedzie wymog zeby w ogole go zaczac jakis z kosmosu, to bedzie to kompletnie niewykonalne. Jezeli nie chcemy zeby druid/rzemek nie skonczyl zbyt szybko, mozna wielostopniowe progi dac np. lvl zeby quest sie pojawil>int/charka na nastepny poziom>cos zrobic i dostaje sie zwoj na jakies end gamowe elki>zrob X elek z poprzedniej czesci i oddac>dostajesz zIwoj na zakonczenie ery. Dotakowo moznaby wprowadzic wprowadzic element losowosci, bazowa szansa na zrobienie elka to 50%, zwiekszona o %%% umki powyzej wymaganego progu.


I jezeli zostala szansa na drop zwoju obecnie zmieniona, to wypadalo by o tym gdzies wspomniec, tak samo jak z dropem zwoju na nifre.
Samael
 

Posty: 154
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:34
ID: 772
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Paladyn

Re: Zwoje koncowe

Post autor: Samael »

Toboe, Irbis Mroku pisze: 12 lis 2023, o 13:28 elkami hp słabszymi niż ostatnie, ale nieco szybszymi per odnawiane hp.
O dobrze prawi, te końcowe elki hp zabierające jakieś astronomiczne ilości PR to jakieś nieporozumienie, na tym się nie da niczego sensownego zabić... Proszę sprawdzić na becie przed wprowadzeniem takich elków.
Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni
Bóg
 

Posty: 992
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 13
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Rzemieślnik

Re: Zwoje koncowe

Post autor: Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni »

No dobra, żeby się konkretnie odnieść do formowanych tu zarzutów pod moim adresem, przekopałem się trochę przez historię modyfikacji plików w repozytorium, jako że absolutnie nie pamiętałem, abym ostatnimi czasy obcinał dropy końcowych zwojów.

No i dobrze pamiętałem:
- Upiory - ostatnia zmiana w dropie zwojów ma zmierzch/nieśmiertelkę - maj 2022 - dodanie Nekromanty do klas magicznych mogących dropnąć eliksir (minimalny poziom do dropienia to 99 - bez zmian)
- Baszta - ostatnia zmiana - maj 2022 - obniżony próg levelu do dropu zwojów ze 190 na 170 (szansa na drop bez zmian)
- Dol Guldur - brak zmian w dropie od >2 lat
- Jaskinia - brak zmian w dropie od >2 lat (jest tam elka nifre)
- Katakumby - brak zmian od >2 lat (nie ma elki nifre).
Możecie wierzyć, bądź nie, ale staram się unikać skrytego przemycania zmian do gry. Czasem zdarza się, że robię jakąś modyfikację, która potem miesiącami nie jest wgrywana na serwer i ostatecznie mi umyka info na jej temat (zwłaszcza gdy jest to drobna modyfikacja) ale jednak nie są to częste przypadki.

Teraz co do pomysłów:

"już po poprzedniej erze proponowałem, by dodać m.in. zwój na nifredilskie do gnomiej skrzyneczki"
- obawiam się, że może to prowadzić do sytuacji, w której mniej ważny gildyjny druid zasypany zostaje przepisami i po ich przepaleniu w skrzyneczce dochodzi do elki nifre w połowie ery - dlatego nie chcę tego przepisu dodawać do skrzynki.

"Do tego fajnie jakby najmocniejszy przepis był na elki hp"
Spoko - można poprzestawiać trochę.

"No i kwestia kociołka, skąd wziąć na to pieniążki?
Koszt dalszego wyposażania to 643 666 647 sztuk złota."
1. Po co? 2. W nowej erze poziom będzie ograniczony do max 10.

"Ja to bym dodał questa na niektóre zwoje końcowe, który się odpala druidowi od jakiegoś poziomu..."
Ok, można to zrobić. Podeśle ktoś jakiś pomysł/plan questa z propozycją poziomów, nagród itd?
E M P I R E W I L L R I S E !...
Samael
 

Posty: 154
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:34
ID: 772
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Paladyn

Re: Zwoje koncowe

Post autor: Samael »

Ze swoich obserwacji moge powiedzieć, że w jaskini dropią zwoje np. na 1700 charki/inty typu wywar z przędzy. Można by to zmodyfikować do dropienia zwojów stricte end-game, żeby nie losować z puli 50 czy tam podobniej wartości.
Toboe, Irbis Mroku
Archanioł
 

Posty: 351
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:23
ID: 166
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Druid

Re: Zwoje koncowe

Post autor: Toboe, Irbis Mroku »

Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni pisze: 13 lis 2023, o 09:27 "już po poprzedniej erze proponowałem, by dodać m.in. zwój na nifredilskie do gnomiej skrzyneczki"
- obawiam się, że może to prowadzić do sytuacji, w której mniej ważny gildyjny druid zasypany zostaje przepisami i po ich przepaleniu w skrzyneczce dochodzi do elki nifre w połowie ery - dlatego nie chcę tego przepisu dodawać do skrzynki.
Ograniczyć wkładanie zwojów tylko do tych, na które mamy wystarczająco inteligencji/charyzmy. Wkładanie. Wyjmowanie nie wymaga tych ograniczeń. Zdobycie skrzyneczki przez konkretnego druida/rzemka będzie wtedy istotne.

Orgrael Ogniojad, Pan Płomieni pisze: 13 lis 2023, o 09:27"No i kwestia kociołka, skąd wziąć na to pieniążki?
Koszt dalszego wyposażania to 643 666 647 sztuk złota."
1. Po co? 2. W nowej erze poziom będzie ograniczony do max 10.
Do 12? Chyba że zwiększysz bonus per pracownia, bo słyszałem głosy, że za mało ścinają wymaganą enę na warzenie. Myślę, że nawet o pół punktu procentowego może być ok, z 3% na 3,5% per poziom.
ODPOWIEDZ