Pomysły i propozycje zmian

Masz pomysł na dodatkowe funkcjonalności do Imperium? Chcesz zaproponować jakąś zmianę w istniejącym module? Napisz koniecznie!

Moderator: Aniołowie

ODPOWIEDZ
Sepe Waleczne Serce E Nder
 

Posty: 129
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:42
ID: 1385
Rasa: Wilkołak
Profesja: Barbarzyńca

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Sepe Waleczne Serce E Nder »

Popieram Wirginixa, bo przez to może drugi raz przegrać mury miejskie
Szirke Mroczne Serce
 

Posty: 172
Rejestracja: 25 maja 2025, o 20:51
ID: 0
Rasa: Człowiek

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Szirke Mroczne Serce »

Też uważam, że to absurdalnie łatwy sposób na wbijanie budownictwa, ale:

1) jest to bardzo drogie
2) budownictwo w zasadzie nic nie daje

Przy odpowiednio wysokim budownictwie porzucanie ukończonego zamczyska i budowanie od nowa daje gorsze, ale wciąż absurdalnie duże zyski umki

Tak czy siak, popieram uregulowanie tego
Ostatnio zmieniony 2 lut 2026, o 12:59 przez Szirke Mroczne Serce, łącznie zmieniany 1 raz.
Jubek Wesołe Serce
 

Posty: 65
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:49
ID: 1805
Rasa: Wilkołak
Profesja: Barbarzyńca

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Jubek Wesołe Serce »

Ale jak to Wir, przecież pisałeś wczoraj na chatce, że nie wolno ruszać rzeczy wprowadzanych przez błogosławionego Ograela, bo on dobre zmiany wprowadzał przy pomocy innych graczy. A jest post z 2016 roku, że to on wprowadził 🙀

A tak zupełnie serio czemu chesz upraszczać i nudzić tę mechanikę? Jak nie będzie takiej możliwości, to wiadomo, że jedyną osobą, która będzie miała szansę wybudować mury jest ta, która pierwsza nabije jak najszybciej budownictwo przez maksymalną rozbudowę domów, bez możliwości jej dogonienia.

Dodatkowo, sam zauważyłeś, że to kosztuje swoje. Masz 2 dedykowanych drwali, więc drewno nie powinno być problemem. Również złoto na chochliki pod kamień i zloto na karczmę pod pp na twoim poziomie nie powinno być problemem, masz też chyba dużo energii, która możesz poświęcić na pp. Nie musisz w każdej erze wygrywać murów, tak jak każda mechanika nie musi być dostosowana pod twoje gromadzenie energii.
Wirginix, Anielski Wieszcz
 

Posty: 286
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:51
ID: 163
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Czarodziej

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Wirginix, Anielski Wieszcz »

Budowa domów sama w sobie jest dobrze zrobiona i były też poprawki w tym systemie. Tu chodzi o konkretny schemat, który nie powinien mieć miejsca i ulec zmianie.

Co innego jest jak ktoś stawia domy od zera do zamczyska, a co innego jak ktoś wybuduje jeden kasztel i na nim bije umiejętność budownictwa i exp'a. (Czyli właśnie skrajny przypadek).
Jubek Wesołe Serce
 

Posty: 65
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:49
ID: 1805
Rasa: Wilkołak
Profesja: Barbarzyńca

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Jubek Wesołe Serce »

Ale czemu? Przecież to kosztuje swoje, to nie jest darmowe nabijanie skilla. Plus dalej, w takim przypadku jak proponujesz, to dalej będzie schemat i jak komuś będzie zależeć na wygraniu murów, to wystarczy, że zrobi początkową przewagę dzięki kontom, które służą jedynie do pozyskiwania drewna (mało go jest na początku) i praktycznie nie będzie się dało dogonić takiej osoby, jak będzie dobrze kontrolować hs i postęp murów. Teraz taka osoba musi jednak porywalizować, a nie wbić skilla raz na początku i pierdzieć w stołek do zwycięstwa
Szirke Mroczne Serce
 

Posty: 172
Rejestracja: 25 maja 2025, o 20:51
ID: 0
Rasa: Człowiek

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Szirke Mroczne Serce »

Pewnie wielu już wie, że od kilkunastu er pełnię w grze rolę budowniczego i konsekwentnie zajmuję się szeroko pojętą działalnością budowlaną — w szczególności rozwojem zabudowy mieszkaniowej. W związku z tym chciałbym odnieść się do proponowanych zmian w systemie budowania domów w dzielnicy mieszkalnej, bo jako osoba, która realnie opiera swój progres i sens gry na tej mechanice, nie mogę przejść obok nich obojętnie.

Zmiany te w obecnym kształcie budzą u mnie spore wątpliwości. Odnoszę wrażenie, że znacząco spowalniają rozwój budownictwa jako profesji — zarówno jeśli chodzi o tempo zdobywania umiejętności, jak i możliwość realizowania coraz bardziej zaawansowanych projektów mieszkaniowych. Dla gracza, którego główną rolą w świecie gry jest właśnie budowanie i rozwój infrastruktury, taki kierunek zmian jest bardzo odczuwalny.

Chciałbym więc zapytać wprost: czy te zmiany są wprowadzane celowo po to, by spowolnić progres budowniczych i ograniczyć tempo rozbudowy dzielnic mieszkalnych? Jeśli tak, to mam wrażenie, że uderza to bezpośrednio w sens długoterminowego inwestowania czasu i zasobów w tę profesję. Budownictwo zawsze było aktywnością wymagającą planowania i cierpliwości — dodatkowe hamowanie progresu może sprawić, że stanie się po prostu mało satysfakcjonujące.

Zastanawiam się, czy nie dałoby się tego lepiej zbalansować. Być może rozwiązaniem byłoby delikatne zwiększenie mnożników w bazowych parametrach elementów budowlanych lub samych projektów domów w dzielnicy mieszkalnej. Nie chodzi o żadne drastyczne przyspieszanie czy „ułatwianie gry”, a jedynie o niewielką korektę, która pozwoliłaby zachować płynność rozwoju i adekwatną nagrodę za realny wkład pracy budowniczego.

Jeśli proponowane zmiany są w pełni przemyślane, również pod kątem wpływu na rolę budowniczego w grze i całą gospodarkę mieszkaniową — chętnie poznam stojącą za nimi logikę. Na ten moment jednak, patrząc z perspektywy gracza, który od lat pełni tę konkretną rolę, trudno mi nie kwestionować ich zasadności.

— Szirke Meteorologiczne Serce
Noein, Zapisany W Wieczności
 

Posty: 6
Rejestracja: 6 gru 2016, o 17:40
ID: 1161
Rasa: Cz³owiek
Profesja: Rzemieślnik

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Noein, Zapisany W Wieczności »

To prawda, mam dwóch drwali. Niestety czystą spekulacją jest, że oboje zasilają potrzeby członków gildii. Pan Roland w swej dobroci serca i bezinteresowności, daję drewno tym, którzy go potrzebują, lecz sami za bardzo dostępu do niego nie mają. Bez zysku, ponieważ sama pomoc to wystarczająca zapłata.
Szirke Mroczne Serce
 

Posty: 172
Rejestracja: 25 maja 2025, o 20:51
ID: 0
Rasa: Człowiek

Re: Pomysły i propozycje zmian

Post autor: Szirke Mroczne Serce »

Myślę, że podstawą tej spekulacji jest to, że w gildii aniołowe śmierci jeden drwal wystarcza do zaspokojenia potrzeb wszystkich 14 kont i przy tym pozwala jednemu z nich skillować budownictwo na kasztelu/zamczysku

Myślę, że Noein i Roland nie nadążają za nowoczesnymi metodami ścinania drzew i wciąż robią to tak samo jak 15 er temu. Albo nie czują solidarności z gildią. Tak czy siak, ich sprawa
ODPOWIEDZ